5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مدنظر داشته باشند (6 اردیبهشت 1400)


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر هفته برای امروز 6 اردیبهشت 1400؛ بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB)، مونرو (XMR) و پنکیک سواپ (CAKE).

اصلاح قیمت در روندهای صعودی معمولا یک نشانه مثبت است و منجر به کاهش هیجانات کاذب و حذف دست‌های ضعیف می‌شود. با این حال، به نظر می‌رسد که اصلاح اخیر قیمت بیت کوین حتی معامله‌گران تازه‌کار را هم تحت تاثیر قرار نداده است.

داده‌های DappRadar نشان می‌دهد که حجم معاملات صرافی‌های غیر متمرکز طی یک هفته گذشته افزایش یافته و این بدان معناست که احتمالا معامله‌گران در حال تزریق سود به‌دست آمده از افزایش قیمت بیت کوین به آلت کوین‌ها هستند.

یکی دیگر از نشانه‌های وضعیت مثبت پیرامون آلت کوین‌ها، افزایش حجم معاملات دوج کوین است، به طوری که طی 24 ساعت گذشته، رمز ارز DOGE پس از بیت کوین، اتریوم و ریپل، در جایگاه چهارم از منظر ارزش معاملات قرار دارد.

نقشه بازار

افت اخیر قیمت بیت کوین را می‌توان تحت تاثیر فروش رمز ارز BTC از جانب نهنگ‌های کوچک و متوسط این ارز دیجیتال که دارایی آن‌ها بین 100 هزار دلار تا 1 میلیون دلار است، دانست. با این حال، داده‌ها نشان می‌دهد که نهنگ‌های بزرگ همچنان در حال خرید و افزودن به دارایی رمز ارزی خود هستند.

در حالی که وضعیت بلندمدت همچنان حکایت از احتمال ادامه روند صعودی دارد، در کوتاه مدت ممکن است شاهد اصلاح بیشتر قیمت باشیم. با این حال، جهش 5,000 دلاری قیمت بیت کوین در معاملات امروز شاید به معنی پایان اصلاح بازار باشد. اجازه دهید برای درک بهتر این موضوع، به بررسی وضعیت تکنیکال 5 ارز دیجیتال برتر بازار و تحلیل آن‌ها برای امروز 6 اردیبهشت 1400 بپردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 6 اردیبهشت 1400

قیمت بیت کوین به خوبی توانست پس از لمس یک کف جدید پایین‌تر، به بالای مقاومت روانی 50,000 دلار برسد. این اتفاق بدین معناست که در حال حاضر، فروشندگان توان کافی برای رساندن قیمت رمز ارز BTC به حمایت مهم 43,000 دلار را ندارند.

تحلیل قیمت بیت کوین - 6 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 6 اردیبهشت 1400

شیب خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به پایین است و اندیکاتور RSI در نیمه پایین قرار دارد. بنابراین با وجود جهش امروز صبح، شرایط اندیکاتورها همچنان در وضعیت نزولی قرار دارد.

اگر قیمت بیت کوین بتواند بالای سطح 52,129 دلار تثبیت شود، آن‌گاه زمینه برای رشد بیشتر تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 55,671 دلار مهیا خواهد بود. اما بازگشت قیمت به زیر این سطح می‌تواند در نهایت منجر به تلاش دوباره فروشندگان برای شکست مقاومت 47,400 دلار شود. در این صورت، ادامه اصلاح تا حمایت مهم 43,000 دلار محتمل خواهد بود.

در شرایط کنونی، بازگشت قیمت به بالای خط میانگین متحرک 50 روزه روی 56,870 دلار، نشان‌دهنده اتمام اصلاح قیمت است.

تحلیل قیمت اتریوم – 6 اردیبهشت 1400

در جریان معاملات 24 ساعت گذشته، بار دیگر شاهد حمایت قیمت توسط خریداران روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه بودیم. این اتفاق منجر به جهش قیمت رمز ارز اتر تا سطح 2,480 دلار شد. در شرایط فعلی، مقاومت سر سخت محدوده 2,545 دلار تا 2,645 دلار پیش روی قیمت اتریوم است.

تحلیل قیمت اتریوم - 6 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 6 اردیبهشت 1400

شکست ناحیه مقاومتی مذکور می‌تواند منجر به شروع موج صعودی بعدی اتریوم تا اهداف 2745 دلار و 3,000 دلار شود. رشد تدریجی خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالا، حکایت از برتری فشار تقاضا نسبت به عرضه دارد.

بر خلاف دیدگاه صعودی فوق، اگر قیمت رمز ارز اتر در شکست مقاومت ذکر شده ناتوان باشد و مجددا به زیر خطوط میانگین متحرک برسد، احتمال اصلاح عمیق‌تر تا هدف 1,542 دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 6 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB در حال اصلاح قیمت است. از طرفی، فشار خرید روی حمایت 480 دلار بسیار بالاست و از سویی دیگر، خریداران به دنبال ذخیره سود در محدوده مقاومتی 600 دلار تا 638 دلار هستند. این اتفاق می‌تواند منجر به ادامه روند خنثی برای چند روز شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 6 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 6 اردیبهشت 1400

وضعیت اندیکاتورهای قیمت بایننس کوین یعنی خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI، نشان‌دهنده برتری خریداران در معاملات این ارز دیجیتال است. اگر قیمت بتواند روی سطح 530 دلار تثبیت شود، آن‌گاه شرایط برای لمس مقاومت 600 دلاری مهیا خواهد بود.

اما اگر قیمت به زیر سطح 530 دلار بازگردد، مجددا وضعیت این ارز دیجیتال متعادل خواهد شد و باید تا شکست یکی از سطوح مهم منتظر ماند. اگر قیمت به بالای مقاومت 638 دلار برسد، احتمالا موج صعودی رمز ارز BNB تا اهداف 720 و 832 دلار آغاز خواهد شد.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر سطح 480 دلار برسد. در این شرایط، احتمال اصلاح بیشتر تا خط میانگین متحرک 50 روزه روی 370 دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 6 اردیبهشت 1400

قیمت ارز دیجیتال شبکه مونرو یعنی رمز ارز XMR همچنان در یک روند صعودی قدرتمند قرار دارد و تمامی تلاش‌ها از جانب فروشندگان، با فشار خرید بالا پاسخ داده می‌شود. سایه‌های بلند در زیر کندل‌های روزانه قیمت مونرو نیز تاییدی بر این ماجرا است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو - 6 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 6 اردیبهشت 1400

در چارت قیمت مونرو، شاهد عبور قدرتمند قیمت از خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 335 دلار هستیم و از طرفی، وضعیت اندیکاتورها نیز حکایت از برتری فشار تقاضا دارد. با این حال، ممکن است که واگرایی اندیکاتور RSI با قیمت در نهایت منجر به تضعیف ممنتوم صعودی شود.

اگر فشار خرید حفظ نشود و قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 335 دلار برسد، آن‌گاه احتمال اصلاح قیمت رمز ارز XMR تا هدف 288 دلار وجود خواهد داشت. در سمت مقابل، شکست مقاومت 424 دلار می‌تواند منجر به آغاز موج صعودی بعدی مونرو تا هدف 498 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پنکیک سواپ – 6 اردیبهشت 1400

توکن صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ یعنی رمز ارز CAKE پس از چند روز تلاشف توانست مقاومت سطح 28 دلار را از پیش رو بردارد. با وجودی که در این مدت، شاهد تلاش فروشندگان برای برگرداندن قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه بودیم، اما فشار خرید اجازه این کار را نداد و این اتفاق در مجموع برای ادامه روند صعودی، بسیار مثبت است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پنکیک سواپ - 6 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پنکیک سواپ – 6 اردیبهشت 1400

طی دو روز گذشته، شاهد افزایش ممنتوم صعودی قیمت رمز ارز CAKE بودیم و این اتفاق در نهایت منجر به ثبت اوج تاریخی جدیدی برای قیمت این ارز دیجیتال شد. رشد خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در ناحیه اشباع خرید نشان می‌دهد که فعلا بعید به نظر می‌رسد روند صعودی رمز ارز CAKE متوقف شود.

با این حال، فعلا رشد قیمت روی مقاومت 34.5 دلار متوقف شده و اگر شاهد بازگشت قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 25 دلار باشیم، احتمالا اصلاح قیمت توکن پنکیک سواپ آغاز خواهد شد.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 6 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
علیرضا

درود سایت بسیار عالیی دارید امیدوارم موفق باشید

0 پاسخ دهید
15:54:20 1400/02/06