تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار – 7 اردیبهشت 1400


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو، بیت کوین کش و یونی سواپ برای امروز 7 اردیبهشت 1400.

پس از واکنش به سطح 47,000 دلار، قیمت بیت کوین همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و در تلاش است تا روی سطح 55,000 دلار رسیده و تثبیت شود. سقوط اخیر قیمت بیت کوین سبب شد تا شاخص ترس و طمع این ارز دیجیتال، با لمس رقم 27، به پایین‌ترین میزان در یک سال گذشته برسد. این اتفاق یک نشانه کاملا صعودی بوده و نشان می‌دهد که ترس بر بازار غالب شده و احتمالا معامله‌گران با اهرم بالا، حذف شده‌اند. جهش قیمت رمز ارز BTC نیز نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بزرگ، از فرصت به‌وجود آمده برای افزودن به دارایی رمز ارزی خود بهره می‌برند.

نقشه بازار

به گفته لکس موسکفسکی (Lex Moskovski)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری موسکفسکی کپیتال (Moskovski Capital)، به نظر می‌رسد که جهش امروز و لیکویید شدن 150 میلیون دلار پوزیشن قرارداد آتی یا فیوچرز (Futures)، شکستی دیگر برای فروشندگان در بازار است.

داده‌های حاصل از Bybt نشان می‌دهد که میانگین فاندینگ ریت بین صرافی‌ها، کمتر از 0.01 درصد است. با این تفاسیر، می‌توان گفت که هنوز حجم پوزیشن‌های شورت قابل توجه بوده و ادامه یافتن جهش قیمت می‌تواند منجر به لیکویید شدن آن‌ها و در نتیجه افزایش ممنتوم صعودی بازار شود.

در این نوشته، به ارائه تحلیل تکنیکال برای 10 ارز برتر از نظر ارزش بازار برای امروز می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 7 اردیبهشت 1400

بازگشت سریع قیمت بیت کوین از روی سطح حمایت 47,000 دلار نشان داد که فروشندگان توان کافی در تثبیت قیمت روی سطوح پایین را ندارند. به بیانی دیگر، فشار خرید در سطوح پایین بسیار بالاست و این اتفاق سبب شده تا امروز شاهد صعود قیمت رمز ارز BTC به محدوده 55,000 دلار باشیم.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 7 اردیبهشت 1400

شیب خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به پایین است و اندیکاتور RSI روی عدد 45 قرار دارد. بنابراین در شرایط فعلی، اندیکاتورها همچنان وضعیت نزولی را پیش‌بینی می‌کنند.

اگر قیمت نتواند به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 55,385 دلار برسد، احتمالا هیجانات نزولی پیشین حفظ شده و فشار فروش افزایش پیدا خواهد کرد. در این شرایط، افت قیمت بیت کوین به زیر سطح 47,000 دلار می‌تواند زمینه‌ساز اصلاح عمیق تا حمایت مهم 43,000 دلار شود.

بر خلاف سناریوی فوق، عبور قیمت از خط EMA20 بستر را برای رشد بیشتر تا سطوح بالاتر مهیا خواهد کرد. در نهایت شکست خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 56,900 دلار، می‌تواند زمینه‌ساز جهش قیمت تا مقاومت 61,800 دلار شود.

تحلیل قیمت اتریوم – 7 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز اتر طی معاملات روز یکشنبه به خوبی به حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 2,259 دلار واکنش نشان داد. اکنون خریداران تلاش خواهند کرد تا بر مقاومت محدوده 2,545 دلار تا 2,645 دلار غلبه کنند.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 7 اردیبهشت 1400

در صورت موفقیت در عبور از ناحیه مقاومتی مذکور، موج صعودی بعدی می‌تواند منجر به رشد قیمت اتریوم تا هدف 3,000 دلار شود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز حکایت از روند صعودی قیمت اتر دارد.

با این حال، اگر قیمت اتریوم در عبور از ناحیه مقاومتی ذکر شده ناموفق باشد، احتمالا فشار فروش ایجاد شده منجر به لمس دوباره خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه شود. در صورت از دست رفتن این حمایت، احتمال اصلاح عمیق‌تر تا حمایت 2,040 دلار وجود خواهد داشت. در چنین شرایطی، ممکن است برای چند روز شاهد روند خنثی بین سطوح 2,040 دلار و 2,645 دلار باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 7 اردیبهشت 1400

در چارت قیمت بایننس کوین شاهد تشکیل یک الگوی مثلث متقارن هستیم. این پترن نموداری که معمولا به عنوان یک الگوی ادامه‌‌دهنده شناخته می‌شود، می‌تواند منجر به صعود بیشتر قیمت رمز ارز BNB شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 7 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 7 اردیبهشت 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای مثلث برسانند، آنگاه احتمالا شاهد ادامه روند صعودی خواهیم بود. هدف این الگوی نموداری روی سطح 808 دلار قرار دارد. افزایش تدریجی شیب خطوط میانگین متحرک و وضعیت اندیکاتور RSI حکایت از برتری خریداران در معاملات این ارز دیجیتال دارد.

با این حال، از دست رفتن حمایت کف مثلث نشان داده شده می‌تواند زمینه‌ساز سقوط قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین تا هدف 348 دلار شود. چنین اتفاقی، نشان‌دهنده آن خواهد بود که مثلث متقارن، به عنوان یک الگوی بازگشتی عمل کرده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 7 اردیبهشت 1400

قیمت ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP در نزدیکی سطح 78.6 درصد فیبوناچی حمایت شد. اکنون خریداران در تلاش‌اند تا ضمن تثبیت قیمت روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی رقم 1.2 دلار، رمز ارز XRP را به سمت قیمت‌های بالاتر هدایت کنند.

تحلیل قیمت ریپل
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 7 اردیبهشت 1400

تا زمانی که قیمت روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند، احتمال لمس دوباره رقم 1.46 دلار وجود خواهد داشت. با این حال، اگر قیمت نتواند از این سطح عبور کند، فشار فروش ایجاد شده می‌تواند منجر به لمس دوباره خط EMA20 شود. شکست سطح 1.46 دلار احتمالا زمینه‌ساز صعود بیشتر تا اهداف 1.74 دلار و 1.96 دلار خواهد شد.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت 1.2 دلاری می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش و در نتیجه اصلاح عمیق‌تر تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 86 سنت شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 7 اردیبهشت 1400

اوایل هفته جاری شاهد لمس شدن حمایت 1.03 دلار از سوی رمز ارز ADA بودیم. با این حال، فشار فروش در حدی نبود که این سطح حمایتی برای قیمت کاردانو از دست برود. سایه بلند زیر کندل روزانه نشان می‌دهد که فشار خرید در سطوح پایین همچنان بالاست.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 7 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 7 اردیبهشت 1400

حمایت شدن قیمت روی سطح 1.03 دلار باعث شد تا توجه خریداران به سمت کاردانو و رمز ارز ADA جلب شود. در حال حاضر، خریداران در تلاش‌اند تا قیمت کاردانو را به بالای خطوط میانگین متحرک برسانند.

در صورت موفقیت، موج صعودی قیمت رمز ارز ADA می‌تواند تا مقاومت 1.48 دلار ادامه پیدا کند. در سمت مقابل، واکنش قیمت به خطوط میانگین متحرک می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش و در نتیجه اصلاح دوباره قیمت تا سطح 1.03 دلار شود. شکست سطح 1.03 دلار، زمینه را برای یک موج نزولی جدید هموار خواهد کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 7 اردیبهشت 1400

روز یکشنبه شاهد تلاش فروشندگان برای رساندن قیمت ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 22 سنت بودیم. با این حال، این تلاش نافرجام بود و فشار خرید مانع از دست رفتن این حمایت شد. اکنون شاهد تشکیل الگوی کندل استیک Inside Bar در چارت قیمت دوج کوین هستیم. این اتفاق، تردید معامله‌گران نسبت به جهت موج بعدی قیمت این میم کوین را نشان می‌دهد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین - 7 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 7 اردیبهشت 1400

اگر قیمت دوج کوین از سطح 29 سنت عبور کند، آنگاه احتمال تقویت روند صعودی تا هدف 35 سنت وجود خواهد داشت. واکنش قیمت به این مقاومت می‌تواند منجر به لمس دوباره خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه شود.

شدت واکنش قیمت به مقاومت 35 سنت می‌تواند تا حدودی، تردیدها پیرامون موج بعدی قیمت دوج کوین را برطرف سازد. اگر فشار خرید زیر این مقاومت حفظ شود، آنگاه احتمال جهش قیمت رمز ارز DOGE تا هدف 42 سنت افزایش خواهد یافت. اما در سمت مقابل، بازگشت قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 22 سنت پس از لمس مقاومت 35 سنت، می‌تواند منجر به شروع یک روند خنثی شود.

در شرایط بدبینانه، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، مسیر اصلاح عمیق تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 11 سنت را هموار خواهد کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 7 اردیبهشت 1400

در یک روند خنثی، معامله‌گران معمولا از فرصت‌های به وجود آمده هنگامی که قیمت به نزدیکی حمایت خود می‌رسد، برای خرید استفاده می‌کنند و در سطوح مقاومتی، دارایی خود را می‌فروشند. در مورد پولکادات نیز چنین است و طی چند هفته گذشته، شاهد یک روند خنثی برای این ارز دیجیتال بوده‌ایم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 7 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 7 اردیبهشت 1400

جهش اخیر قیمت پولکادات احتمالا می‌تواند با نزدیک شدن به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 35.8 دلار و افزایش فشار فروش در آن محدوده، متوقف شود. در صورت عدم توان قیمت در عبور از این خط، احتمالا شاهد اصلاح عمیق قیمت رمز ارز DOT تا هدف 26.5 دلار باشیم.

در صورت از دست رفتن حمایت 26.5 دلار، آغاز یک روند نزولی جدید محتمل خواهد بود. در سمت مقابل، رسیدن قیمت به بالای خطوط میانگین متحرک می‌تواند منجر به ادامه یافتن روند صعودی تا سطح 42.28 دلار شود. در این صورت، سخت‌ترین مقاومت پیش روی پولکادات، سطح 48.36 دلار است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 7 اردیبهشت 1400

شنبه این هفته شاهد افت قیمت ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI به زیر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 31.41 دلار بودیم. اما فشار فروش به اندازه‌ای نبود که قیمت زیر این خط تثبیت شود. این اتفاق سبب شد تا در ادامه شاهد جهش قدرتمند قیمت توکن یونی سواپ به بالای خطوط میانگین متحرک باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 7 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 7 اردیبهشت 1400

فشار خرید ایجاد شده، طی معاملات امروز نیز ادامه دارد و قیمت به بالای سطح 25.2 رسیده است. در حال حاضر، قیمت درگیر مقاومت مستحکم خود در محدوده 38.5 تا 39.6 دلار است.

اگر قیمت به زیر این محدوده مقاومتی بازگردد، احتمال افزایش فشار فروش و اصلاح تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 32.8 دلار افزایش خواهد یافت. در سمت مقابل، در صورت شکست سطح 40 دلار، مسیر صعود تا اهداف بالاتر هموار خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 7 اردیبهشت 1400

تلاش نافرجام فروشندگان برای رساندن قیمت و تثبیت آن زیر خط میانگین متحرک 50 روزه روی 221 دلار طی سه روز گذشته سبب شد تا امروز شاهد جهش قیمت ارز دیجیتال شبکه لایت کوین یعنی رمز ارز LTC به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 245 دلار باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 7 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 7 اردیبهشت 1400

در صورت تثبیت قیمت روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، مسیر صعود تا هدف 289 دلار هموار خواهد بود. اگر قیمت به این سطح واکنش نشان دهد، آنگاه احتمال اصلاح دوباره تا خطوط میانگین متحرک وجود خواهد داشت. از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک 50 روزه می‌تواند منجر به اصلاح قیمت رمز ارز BTC تا سطح 168 دلار شود.

در سمت مقابل، اگر قیمت به بالای مقاومت 289 دلار برسد، می‌توانیم در ادامه شاهد صعود قیمت تا سقف تاریخی جدیدی روی 335 دلار باشیم.

تحلیل قیمت بیت کوین کش – 7 اردیبهشت 1400

همچون سایر ارزهای گفته شده در این نوشته، تلاش فروشندگان برای تثبیت قیمت بیت کوین کش زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 797 دلار ناموفق بوده است. این اتفاق سبب شد تا امروز شاهد جهش قیمت رمز ارز BCH به بالای سطح 850 دلار باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 7 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 7 اردیبهشت 1400

با توجه به شرایط فعلی و ثبیت قیمت روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، مسیر صعود قیمت بیت کوین کش تا هدف 1000 دلار هموار است. با این حال، بازگشت مجدد قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 797 دلار می‌تواند منجر به افت بیشتر قیمت تا خط میانگین متحرک 50 روزه روی 647 دلار شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 7 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)