تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 9 اردیبهشت 1400


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو، بیت کوین کش و یونی سواپ برای امروز 9 اردیبهشت 1400.

پس از صعود سریع قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته، اکنون قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال وارد فاز اصلاحی خفیفی شده است. با این حال، ممنتوم صعودی غالب بر اتریوم کاهش نیافته و این ارز دیجیتال بامداد امروز موفق به ثبت رکورد قیمتی جدیدی شد. به نظر می‌رسد که قیمت بزرگ‌ترین آلت کوین بازار تحت تاثیر اخبار مبنی بر انتشار 100 میلیون یورو توکن اوراق قرضه بر پایه شبکه اتریوم منجر به افزایش هیجانات پیرامون این رمز ارز شده است.

در همین بین، بار دیگر موسسات شروع به خرید بیت کوین کرده‌اند. نکسون (Nexon)، غول ژاپنی صنعت ساخت و انتشار بازی، اخیرا فاش کرد که 1,717 واحد رمز ارز BTC را با میانگین قیمت 58,226 دلار خریداری کرده است. به گفته اون ماهونی (Owen Mahony)، مدیر موسسه نکسون، هدف از انجام این سرمایه‌گذاری، محافظت از سهام‌داران و حفظ قدرت خرید دارایی‌های نقدی بوده است.

بیشتر بخوانید: غول بازی های آنلاین ژاپنی نکسون 100 میلیون دلار بیت کوین خرید

نقشه بازار

با این حال، فقط خرید بیت کوین از سوی موسسات نیست که توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کند. گلدمن ساکس اخیرا گفته که سهام شرکت‌های فعال در حوزه کریپتو طی سال میلادی جاری به طور میانگین 43 درصد افزایش یافته که این مقدار، بسیار بیشتر از رشد 13 درصدی شاخص S&P 500 طی مدت متناظر بوده است. این اتفاق نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران قدیمی و سنتی، در حال خرید و انباشت سهام شرکت‌های کریپتویی هستند.

بیشتر بخوانید: گلدمن ساکس لیست سهام شرکت های رمز ارزی برتر از شاخص SPX را منتشر کرد

همچنین مجله تایم، اخیرا کوین بیس و دیجیتال کارنسی گروپ را در فهرست 100 شرکت تاثیرگذار در سال 2021 قرار داده است. در این فهرست که اخیرا از سوی تایم منتشر شده، دیجیتال کارنسی گروپ در دسته “متحول‌کنندگان” و صرافی ارز دیجیتال کوین بیس در دسته “غول پیکرها” قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید: نام دو شرکت کریپتویی در فهرست صد شرکت تاثیرگذار مجله تایم قرار گرفت

اگرچه وضعیت فاندامنتال بازار رمز ارزها همچنان مثبت است، اما برای یافتن بهترین نقاط ورود، تحلیل تکنیکال می‌تواند کمک زیادی به معامله‌گران کند. در ادامه این نوشته، به تحلیل تکنیکال 10 رمز ارز برتر از نظر ارزش بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 9 اردیبهشت 1400

روز سه‌شنبه، شاهد رشد قیمت بیت کوین تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 55,260 دلار بودیم. با این حال، این رشد با فشار فروش بالا پاسخ داده شد و قیمت در عبور از این مقاومت، ناموفق بود. اکنون فروشندگان در تلاش‌اند تا قیمت زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ شود. در این صورت، احتمال لمس مجدد سطح 50,460 دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 9 اردیبهشت 1400

با این حال، فشار خرید گسترده در سطوح پایین، اجازه اصلاح عمیق به قیمت بیت کوین را نمی‌دهد. در چنین شرایطی، اگر قیمت پس از عبور از خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه موفق به شکست مقاومت خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 56,947 دلار شود، آنگاه مسیر صعود تا اهداف 61,825 دلار و 64,850 دلار هموار خواهد بود.

حتی در صورتی که قیمت تا سطح حمایت 50,460 دلار افت کند و به آن واکنش نشان دهد، باز هم وضعیت صعودی باقی خواهد ماند، زیرااین اتفاق به معنی استفاده سرمایه‌گذاران از افت قیمت به منظور خرید بیشتر خواهد بود. در چنین شرایطی، بار دیگر می‌توانیم شاهد تلاش مجدد خریداران برای شکست خطوط میانگین متحرک باشیم.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر منطقه حمایتی 46,985 دلار تا 50,460 دلار برسد. شکست این ناحیه می‌تواند منجر به اصلاح بیشتر تا سطح 43,000 دلار شود.

تحلیل قیمت اتریوم – 9 اردیبهشت 1400

واکنش قیمت اتریوم به حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 2,336 دلار) طی معاملات روز دوشنبه، مسبب افزایش ممنتوم صعودی و ثبت رکورد قیمتی تاریخی جدیدی برای رمز ارز ETH شد. روند صعودی قیمت اتر همچنان ادامه داشته و چند ساعت پیش، قیمت این ارز دیجیتال موفق به لمس رقم 2,760 دلار شد.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 9 اردیبهشت 1400

در صورت آغاز اصلاح قیمت، اولین حمایت مد نظر، سطح 2,500 دلار خواهد بود. در صورت از دست رفتن این حمایت، قیمت اتریوم می‌تواند تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 2,336 دلار کاهش یابد. واکنش قیمت به هر کدام از این حمایت‌ها، نشان‌دهنده فشار خرید بالا در سطوح پایین خواهد بود.

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI همچنان صعودی است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای سقف کانال صعودی تشکیل شده هدایت کنند، آنگاه لمس هدف 3,000 دلاری در دستور کار قرار خواهد گرفت.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت کف کانال صعودی ایجاد شده، می‌تواند منجر به اصلاح قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 2,041 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 9 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB به آهستگی در حال نزدیک شدن به مقاومت سقف الگوی مثلث متقارن تشکیل داده شده در چارت خود است. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI از احتمال بالای شکست این مقاومت حکایت دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 9 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 9 اردیبهشت 1400

شکست سقف مثلث متقارن می‌تواند منجر به افزایش قابل توجه فشار تقاضا و غلبه آن بر فشار عرضه شود. نتیجه چنین چیزی، آغاز موج صعودی بعدی تا هدف احتمالی 808 دلار خواهد بود.

در سمت مقابل، اگر قیمت نتواند از سقف کانال عبور کند و به آن واکنش نشان دهد، فشار عرضه تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. در این صورت، می‌توان شاهد ادامه یافتن حرکت قیمت رمز ارز BNB درون مثلث برای چند روز دیگر بود. شکست حمایت کف مثلث، می‌تواند منجر به آغاز موج نزولی جدیدی شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 9 اردیبهشت 1400

عبور قیمت ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP از خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 1.24 دلار) در روز دوشنبه، نشان‌دهنده کاهش فشار عرضه در کوتاه مدت است. با این حال، اکنون قیمت این ارز دیجیتال با مقاومت سنگینی روی سطح 1.46 دلار مواجه شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 9 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 9 اردیبهشت 1400

اگر قیمت جفت معاملاتی XRPUSDT به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روز برسد، آنگاه بار دیگر احتمالا فشار فروش افزایش خواهد یافت. در این سناریو، لمس خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 89 سنت دور از ذهن نخواهد بود.

در سمت مقابل، در صورتی که قیمت به بالای مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.46 دلار برسد، مسیر صعود تا هدف 1.55 دلار هموار خواهد بود. شکست این مقاومت نیز می‌تواند منجر به افزایش قابل توجه فشار خرید و در نتیجه رشد قیمت تا هدف 1.96 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 9 اردیبهشت 1400

قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA در اواسط این هفته به بالای خطوط میانگین متحرک رسید. از طرفی، شاهد سایه نسبتا بلند زیر کندل قیمت روز گذشته برای کاردانو هستیم. این اتفاق نشان می‌دهد که فشار خرید در سطوح پایین همچنان بالاست.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 9 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 9 اردیبهشت 1400

اکنون زمینه برای رشد بیشتر کاردانو تا سطح 1.48 دلار فراهم است. اگر قیمت تا این سطح افزایش یابد و به آن واکنش نشان دهد، احتمالا برای چند روز شاهد روند خنثی بین این مقاومت و خطوط میانگین متحرک خواهیم بود.

در سمت مقابل، عبور قیمت از محدوده مقاومتی 1.48 دلار تا 1.55 دلار می‌تواند منجر به آغاز موج صعودی بعدی تا هدف 2 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 9 اردیبهشت 1400

در مورد دوج کوین، برای چند روز شاهد تشکیل الگوی کندل استیک Insider Bar در چارت قیمت رمز ارز DOGE بودیم. این اتفاق نشان می‌داد که خریداران و فروشندگان نسبت به جهت موج قیمتی بعدی مردد هستند. با این حال، جهش دیروز قیمت این ارز دیجیتال سبب شد تا تکلیف معامله‌گران مشخص شود. اکنون قیمت رمز ارز DOGE با مقاومت 0.34 دلار روبرو است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین - 9 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 9 اردیبهشت 1400

اگر قیمت از مقاومت 34 سنت عبور کند، آنگاه می‌توانیم شاهد رشد قیمت تا هدف 42 سنت و حتی سقف تاریخی فعلی روی 45 سنت باشیم. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI تاییدی بر روند صعودی فعلی هستند.

با این حال، در حال حاضر قیمت با مقاومت سخت 34 سنت رو به رو است و تا زمانی که این وضعیت ادامه پیدا کند، احتمال افت تا سطح 29 سنت وجود خواهد داشت. در صورت از دست رفتن حمایت 29 سنت، شرایط برای دوج کوین پیچیده خواهد شد و در ادامه می‌توانیم شاهد اصلاح بیشتر قیمت تا 23 سنت و 15 سنت باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 9 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT با مقاومت سخت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 35.5 دلار روبرو است. این اتفاق نشان می‌دهد که احساسات پیرامون رمز ارز دات منفی شده و معامله‌گران از رشد قیمت برای فروش دارایی خود استفاده می‌کنند. در چنین شرایطی، فروشندگان می‌توانند منجر به افت قیمت تا حمایت حیاتی 26.5 دلار شوند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 9 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 9 اردیبهشت 1400

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز تاییدی بر نزولی بودن شرایط پولکادات است. از دست رفتن حمایت مهم 26.5 دلار منجر به تشکیل یک الگوی سر و شانه بسیار معتبر خواهد شد و در نتیجه این اتفاق، قیمت می‌تواند تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

بر خلاف سناریوی فوق، اگر خریداران دست از تلاش برندارند، شانس شکست خطوط میانگین متحرک افزایش پیدا خواهد کرد و در چنین حالتی، می‌توانیم شاهد صعود قیمت رمز ارز DOT تا اهداف 42.28 دلار و 48.36 دلار باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 9 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI توانست با غلبه بر مقاومت 39.6 دلار، رکورد تاریخی جدیدی را ثبت کند. اکنون فشار خرید توکن یونی به حدی بالاست که قیمت توانسته از سقف کانال صعودی تشکیل شده عبور کند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 9 اردیبهشت 1400

اگر قیمت توکن UNI روی سقف کانال صعودی حفظ شود، آنگاه ممنتوم صعودی افزایش خواهد یافت. در این شرایط، می‌توانیم در ادامه شاهد لمس ارقام 44.88 دلار و 50 دلار باشیم. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز تاییدی بر روند صعودی فعلی است.

در سمت مقابل، ممکن است قیمت مجددا به درون کانال صعودی بازگردد. در این شرایط، لمس رقم 38 دلار محتمل خواهد بود. اگر خریداران قادر به حفظ این حمایت نباشند، ممکن است در ادامه قیمت رمز ارز UNI تا حمایت کف کانال نیز کاهش یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 9 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال شبکه لایت کوین یعنی رمز ارز LTC طی معاملات دیروز به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 247 دلار رسید. این اتفاق نشان می‌دهد که از فشار فروش در کوتاه مدت کاسته شده است. با این حال، هنوز فروشندگان تسلیم نشده‌اند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 9 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 9 اردیبهشت 1400

اکنون لایت کوین با مقاومت سطح اصلاحی 50 درصد فیبوناچی روی 270 دلار مواجه است. اگر خریداران قیمت را بار دیگر به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، آنگاه ممکن است که در ادامه، قیمت رمز ارز LTC تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 224 دلار کاهش یابد. این سطح بسیار حائز اهمیت است، زیرا شکست آن می‌تواند منجر به اصلاح عمیق قیمت لایت کوین تا سطح 168 دلار شود.

بر خلاف نظریه فوق، در صورت حمایت قیمت روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، می‌توانیم شاهد تلاش خریداران برای شکست مقاومت 270 دلار و در نتیجه رشد بیشتر قیمت تا سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی 286 دلار باشیم. عبور قیمت از این مقاومت نیز، زمینه را برای رشد بیشتر تا سطح 335 دلار فراهم خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین کش – 9 اردیبهشت 1400

طی معاملات روز دوشنبه، ارز دیجیتال شبکه بیت کوین کش یعنی رمز ارز BCH توانست از خط روند نزولی خود عبور کند. اکنون قیمت با مقاومت سطح 50 درصد فیبوناچی روی 950 دلار روبرو است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 9 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 9 اردیبهشت 1400

اگر فشار فروش افزایش یابد و قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 815 دلار برسد، آنگاه احتمال اصلاح عمیق‌تر تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 661 دلار افزایش خواهد یافت. چنین اتفاقی، بیانگر وجود احساسات منفی و افزایش فشار فروش خواهد بود.

در سمت مقابل، واکنش قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند منجر به تلاش دوباره خریداران برای شکست مقاومت 950 دلار شود. در این شرایط، مسیر صعود تا هدف سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی 1,012 دلار هموار خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 9 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
محمود موسوی

عالی. ممنون از شما

0 پاسخ دهید
12:22:18 1400/02/10