5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مدنظر داشته باشند (24 آذر 99)


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر هفته برای امروز 24 آذر 99؛ بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، مونرو (XMR)، نم (XEM) و آوه (AAVE).

دسامبر (آذر ماه) نشان داده که معمولا ماه خوش یمنی برای بیت کوین است. امسال نیز در این ماه شاهد تشدید ورود سرمایه‌گذاران نهادی به بازار ارزهای دیجیتال و خرید رمز ارز BTC از سوی آن‌ها بودیم. طی یکی از بزرگ‌ترین اقدامات موسسات در سال جاری، شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی توانست 650 میلیون دلار از طریق فروش اوراق قرضه قابل تبدیل به سهام این شرکت با سود سالیانه 0.75 درصدی، سرمایه جذب کند. از آنجایی که سیاست این موسسه نگهداری بیت کوین به جای دلار است، پیش‌بینی می‌شود که به زودی شاهد تبدیل کل این مبلغ به رمز ارز BTC باشیم.

بیشتر بخوانید: جذب سرمایه مایکرواستراتژی انجام شد؛ 650 میلیون دلار آماده برای خرید بیت کوین!

ورود موسسات و افزایش فشار خرید بیت کوین باعث شده که علی‌رغم قرارگیری قیمت در نزدیکی سقف تاریخی خود، اصلاحات بسیار سطحی باشند و قیمت این رمز ارز کاهش پیدا نکند.

تایلر وینکلواس (Tyler Winklevoss)، هم‌بنیان‌گذار صرافی ارز دیجیتال جمینی (Gemini)، طی مصاحبه‌ای با CNBC اظهار کرد که موسسات نگران تورم پیش‌رو و ناشی از چاپ بی‌رویه پول در واکنش به اثرات مخرب اقتصادی پاندمی کووید-19 هستند. به همین خاطر، آن‌ها پول خود را تبدیل به بیت کوین می‌کنند.

نقشه بازار
نقشه بازار

روز گذشته شاهد بازگشت قیمت به بالای سطح 19,000 دلار بودیم و ممکن است که در ادامه، شاهد چالش بیت کوین برای عبور از مقاومت روانی 20,000 دلار باشیم. در صورت شکست این سطح، فوموی ناشی از معامله‌گران خرد می‌تواند منجر به یک رالی صعودی قدرتمند شود.

بیشتر بخوانید: ترس از دست دادن یا فومو (FOMO) در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

در کنار بیت کوین، چند آلت کوین نیز دارای وضعیت مناسبی در کوتاه مدت و برای یک هفته آینده هستند. در این مطلب، به معرفی و ارائه تحلیل تکنیکال این ارزهای دیجیتال می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 24 آذر 99

پنجشنبه هفته گذشته، قیمت بیت کوین زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 18,435 دلار) بسته شد. با این حال، روز جمعه شاهد افزایش فشار خرید بودیم، به طوری که سایه پایین کندل مربوط به آن روز، بلند بود.

تحلیل بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 24 آذر 99

شکست ناموفق خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند نشان‌دهنده ضعف قدرت فروشندگان باشد. این اتفاق باعث شد تا در ادامه شاهد شکست کانال نزولی قیمت باشیم.

اکنون مهم‌ترین مقاومت پیش رو، ناحیه 19,500 تا 20,000 دلار است. در صورت عبور از این ناحیه، قیمت بیت کوین می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. در سمت مقابل، بازگشت شدید قیمت از سطوح فعلی می‌تواند منجر به سقوط بیشتر به زیر سطح 17,500 دلار شود. در این صورت، حمایت بعدی که می‌تواند جلو افت قیمت را بگیرد، سطح 16,190 دلار است.

تحلیل قیمت اتریوم – 24 آذر 99

ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز اتر (ETH) نیز توانست همانند بیت کوین، کانال نزولی خود را از سقف بشکند. این اتفاق می‌تواند زمینه‌ساز صعود بیشتر تا منطقه مقاومتی 622 دلار تا 635 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم - 24 آذر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 24 آذر 99

در چارت روزانه ETHUSD، اندیکاتور RSI به خط میانه واکنش نشان داده و توانسته خط روند نزولی خود را بشکند. بنابراین می‌توان شاهد ورود خریداران بیشتری به بازار اتریوم بود. در صورتی که قیمت از پس مقاومت 635 دلار بر بیاید، هدف بعدی روی سطح 800 دلار قرار خواهد داشت.

در سمت مقابل، اگر جفت ETHUSD به مقاومت مذکور واکنش نشان دهد و مجددا به درون کانال نزولی شکسته شده بازگردد، شرایط برای رشد اتریوم نامساعد خواهد شد و سقوط قیمت به زیر کف کانال و حمایت 488 دلار، دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 24 آذر 99

هفته گذشته شاهد تکمیل الگوی سر و شانه معکوس در چارت قیمت ارز دیجیتال شبکه مونرو یعنی رمز ارز XMR بودیم، اما فروشندگان بلافاصله قیمت را به زیر خط گردن بازگرداندند. با این حال، خریداران کنار نکشیدند و در ادامه شاهد رشد مجدد قیمت به بالای این خط و ادامه موج صعودی تا قیمت 150 دلار بودیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو - 24 آذر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 24 آذر 99

رشد خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI روی عدد 66 نشان‌دهنده غلبه فشار تقاضا بر غلبه در خرید و فروش مونرو است. هدف الگوی سر و شانه مذکور روی سطح 167 دلار قرار دارد.

احتمال دارد که در ادامه با افزایش فشار فروش، شاهد تغییر روند باشیم. هیچ بعید نیست که مقاومت روانی 150 دلار، منجر به ایجاد اختلال در روند صعودی و بازگشت قیمت به حمایت 135 دلار شود. در صورتی که حمایت 135 دلار از دست برود، کاهش بیشتر قیمت تا خط میانگین میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 124 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال نم – 24 آذر 99

شنبه این هفته قیمت ارز دیجیتال شبکه نم یعنی رمز ارز XEM با ثبت رشدی بزرگ، به مقاومت 27.6 سنت رسید. اکنون فروشندگان در تلاشند تا با افزایش فشار فروش، موج صعودی را متوقف کنند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال نم - 24 آذر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال نم – 24 آذر 99

فشار خرید نم از سوی معامله‌گران کماکان ادامه دارد و این اتفاق نشان‌دهنده آن است که این افراد، تمایلی به ذخیره سود در سطوح فعلی ندارند. چنین روندی، احتمال شکست مقاومت فوق‌الذکر را پررنگ‌تر کرده، خصوصا اینکه وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز فشار خرید بالا را تایید می‌کنند. اگر قیمت به بالای مقاومت 27.6 سنت برسد، محتمل‌ترین سناریو، رشد بیشتر XEM تا مقاومت 35 سنت خواهد بود.

تا زمانی که قیمت به بالای مقاومت 27.6 سنت نرسد، احتمال اصلاح بیشتر تا خط روند صعودی وجود دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال آوه – 24 آذر 99

قیمت ارز دیجیتال پلتفرم وام‌دهی و لندینگ آوه یعنی رمز ارز AAVE درون یک کانال صعودی در حرکت است. هفته گذشته قیمت به مقاومت 95 دلاری واکنش نشان داد، اما نکته مثبت این است که مجددا فشار خرید روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش پیدا کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال آوه - 24 آذر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال آوه – 24 آذر 99

اندیکاتور RSI بار دیگر به عدد 50 واکنش نشان داده و خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به افزایش است. بنابراین می‌توان گفت که اصلاح به اتمام رسیده و دوباره خریداران کنترل بازار AAVE را در اختیار گرفته‌اند. اولین هدف پیش رو، سطح 95 دلار است.

اگر قیمت به بالای مقاومت 95 دلار برسد، مقاومت روانی 100 دلار بلافاصله می‌تواند منجر به کاهش قیمت شود. با این حال، عبور قیمت از این مقاومت روانی می‌تواند زمینه‌ساز رشد بیشتر تا هدف 112 دلار شود.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت از همین سطوح آغاز شود و حمایت کف کانال صعودی از دست بروند. در این صورت، آغاز یک روند نزولی محتمل خواهد بود.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 24 آذر 99 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)