5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مدنظر داشته باشند (17 آذر 99)


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر هفته برای امروز 17 آذر 99؛ بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، مونرو (XMR)، وی چین (VET) و آوه (AAVE).

چند روزی است که بیت کوین در حوالی 19 هزار دلار معامله می‌شود. استراحت قیمت در نزدیکی سقف تاریخی نشانه بسیار مثبتی بوده و قدرت صعودی بالای این ارز دیجیتال را نشان می‌دهد. با این حال، سوال اصلی سرمایه‌گذاران و معامله‌گران این است که آیا قیمت می‌تواند به بالای مقاومت 20,000 دلار برسد یا باید منتظر اصلاح شدید قیمت باشیم؟

در حالی که وضعیت کوتاه مدت چندان مشخص نیست، ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل‌گر فاندامنتال ارزهای دیجیتال، اعتقاد دارد که وضعیت بلند مدت بیت کوین از هر زمان دیگری صعودی‌تر است. به عقیده وی، رمز ارز BTC در حال سپری کردن فاز تجمیع مجدد بوده و این اتفاق باعث شده نوسانات تا حد زیادی کاهش یابد. بر اساس پیش‌بینی وو، قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021 به 200 هزار دلار خواهد رسید.

نقشه بازار

با این حال، برای معامله‌گرانی که در بازار ارزهای دیجیتال به صورت روزانه ترید می‌کنند، بیش از آنکه اهداف بلندپروازانه و بلند مدت مهم باشد، وضعیت کوتاه مدت مهم است. به همین علت، در ادامه این نوشته به ارائه تحلیل 5 ارز دیجیتال برتر برای این هفته می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 17 آذر 99

در طول چند روز گذشته، افزایش فشار فروش در ناحیه 19,500 دلار تا 20,000 دلار، جلوی رشد قیمت را گرفته است. با این حال، قیمت سطوح بالای خود را کماکان حفظ کرده و روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 18,188 دلار) باقی مانده است. بنابراین می‌توان این‌گونه برداشت کرد که فشار خرید در سطوح پایین افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت بیت کوین - 17 آذر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 17 آذر 99

در چارت روزانه قیمت بیت کوین، همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده، جفت BTCUSD یک الگوی پرچم سه‌گوش را تشکیل داده است. با توجه به قرارگیری این الگو اندکی پایین‌تر از ناحیه مقاومتی فوق‌الذکر، می‌توان نسبت به شکست قریب‌الوقوع این ناحیه امیدوار بود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز از برتری فشار خرید نسبت به فشار فروش خبر می‌دهد.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای این الگو هدایت کنند، احتمالا موج صعودی بعدی آغاز می‌شود. در این صورت، اهداف قیمتی به ترتیب سطوح 21,140 دلار و 23,043 دلار خواهند بود. در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 18,180 دلار می‌تواند منجر به اصلاح بیشتر قیمت تا سطح 17,200 دلار شود.

تنها نکته تکنیکال منفی روی چارت روزانه بیت کوین به دلار، وقوع یک واگرایی منفی بین قیمت و اندیکاتور RSI بوده که نشان می‌دهد ممنتوم تا حدی کاهش یافته است. با این حال، تا زمانی که قیمت روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی رنگ در چارت) باقی بماند، وضعیت صعودی خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم – 17 آذر 99

شنبه این هفته شاهد واکنش مناسب قیمت به حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 555 دلار بودیم، اتفاقی که نشان داد خریداران از هر فرصتی برای اضافه کردن به دارایی رمز ارز ETH خود استفاده می‌کنند. اکنون خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت ناحیه 622 دلار تا 633 دلار برسانند.

تحلیل قیمت اتریوم - 17 آذر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 17 آذر 99

در صورت عبور قیمت رمز ارز ETH از ناحیه مقاومتی مذکور، هدف بعدی موج صعودی، سطح 800 دلار خواهد بود. وضعیت خطوط میانگین متحرک نیز بیان‌گر ادامه‌دار بودن موج صعودی فعلی است.

با این حال، بعید به نظر می‌رسد که فروشندگان به راحتی اجازه بدهند تا قیمت از مقاومت‌های مهم عبور کند. آن‌ها دو هفته پیش جلوی رشد قیمت را روی سطح 622 دلار گرفتند و کماکان قیمت را پایین‌تر از این سطح نگه داشته‌اند. اگر با افزایش فشار فروش اتریوم شاهد از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی رنگ) باشیم، احتمال ادامه سقوط رمز ارز ETH تا سطح 488 دلار وجود خواهد داشت.

همانند بیت کوین، در چارت اتریوم به دلار نیز شاهد تشکیل یک واگرایی نزولی بین اندیکاتور RSI و قیمت هستیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 17 آذر 99

ارز دیجیتال شبکه مونرو یعنی رمز ارز XMR طی 4 روز گذشته در نزدیکی مقاومت 135 دلار معامله شده است. در حال حاضر شاهد تشکیل الگوی سر و شانه معکوس روی چارت قیمت XMRUSD هستیم. در صورتی که قیمت بتواند روی 135 دلار تثبیت شود، این الگو تکمیل شده و رشد قیمت تا هدف 167 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو - 17 آذر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 17 آذر 99

در حالی که خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال افزایش است، خط میانگین متحرک ساده 50 روزه صاف شده و اندیکاتور RSI اندکی بالاتر از عدد 50 قرار دارد، بنابراین می‌توان گفت که فشار عرضه و تقاضا در خرید و فروش مونرو یکسان است.

در صورت عبور قیمت از سطح 135 دلار و تثبیت روی آن، احتمالا ممنتوم افزایش خواهد یافت و شرایط برای صعود بیشتر مهیا خواهد شد. در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک ساده 50 روزه (روی 122 دلار) شرایط را به نفع فروشندگان رقم خواهد زد.

در دیدگاه نزولی، حمایت‌های مهم به ترتیب روی سطوح 110 دلار و 105 دلار قرار دارند. از دست رفتن این حمایت‌ها می‌تواند منجر به آغاز دور جدیدی از اصلاح بلندمدت مونرو شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال وی چین – 17 آذر 99

در چارت ارز دیجیتال شبکه وی‌چین یعنی رمز ارز VET، شاهد تلاش خریداران برای شکست مقاومت 1.75 سنتی هستیم. در صورت موفقیت در این امر، الگوی کف گرد (Rounding Bottom) تکمیل خواهد شد و قیمت می‌تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال وی چین - 17 آذر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال وی چین – 17 آذر 99

رشد خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی، حکایت از برتری فشار خرید نسبت به فشار فروش وی چین دارد. تثبیت قیمت روی سطح مقاومت 1.75 سنتی می‌تواند منجر به آغاز موج صعودی با اهداف 2.29 سنت و 2.62 سنت شود.

احتمالا در مسیر صعودی پیش رو، شاهد افزایش فشار فروش از جانب معامله‌گران و ایجاد مقاومت‌هایی باشیم. اگر قیمت پس از برخورد به این مقاومت‌ها به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 1.5 سنت) باز گردد، افت بیشتر قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 1.25 سنت محتمل خواهد بود.

در سمت مقابل، واکنش قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند زمینه‌ساز تلاش دوباره خریداران برای رساندن قیمت به بالای مقاومت مذکور باشد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال آوه – 17 آذر 99

ارز دیجیتال شبکه آوه یعنی رمز ارز AAVE در حال حاضر در یک روند صعودی قرار گرفته و هر سقف و کف جدید، بالاتر از مقادیر قبلی ثبت می‌شود. رشد خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 74 دلار) و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی، نشان می‌دهد که شرایط کاملا به سود خریداران است. در صورت موفقیت قیمت در عبور از مقاومت 94.87 دلار، احتمال رشد آلت کوین AAVE تا سطح 124 دلار بالا خواهد بود.

تحلیل aave
تحلیل قیمت ارز دیجیتال آوه – 17 آذر 99

با این حال، احتمالا شاهد افزایش فشار فروش روی سطح 94 دلار باشیم. در صورتی که قیمت به این مقاومت واکنش نشان دهند و به زیر سطح 79.2 دلار برسد، احتمال دارد که اصلاح جفت AAVEUSD تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه ادامه پیدا کند. واکنش قیمت به این حمایت می‌تواند زمینه‌ساز موج صعودی بعدی و شکست مقاومت 94 دلار شود.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 74 دلار می‌تواند منجر به افت بیشتر قیمت تا حمایت‌های 69 دلار و 50 دلار شود.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 17 آذر 99 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: Cointelegraph



ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)