تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 15 خرداد 1400


تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو، یونی سواپ، اینترنت کامپیوتر و بیت کوین کش برای امروز 15 خرداد.

مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد بلومبرگ در بازار کالا، پیش بینی کرده که رسیدن قیمت بیت کوین تا سطح 100,000 دلار، محتمل‌تر از اصلاح این رمز ارز تا قیمت 20,000 دلار است. بر اساس گزارش بلومبرگ، مک‌گلون خاطرنشان کرده که اصلاح رمز ارز BTC به ساختار آن صدمه نزده است.

در حالی که فشار تقاضا برای خرید بیت کوین همچنان پایین است، داده‌های کوین شیرز نشان می‌‌دهد که صندوق‌های رمز ارزی در حال خرید رمز ارز BTC هستند و اخیرا 74 میلیون دلار از جانب آن‌ها به بازار پادشاه ارزهای دیجیتال تزریق شده است.

محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH نیز طی هفته گذشته شاهد ورود 47 میلیون دلار سرمایه جدید از جانب بازیگران نهادی بوده است. کاردانو (ADA)، ریپل (XRP) و پولکادات (DOT) نیز از افزایش تقاضا از سوی صندوق‌های رمز ارزی بی‌بهره نبوده‌اند و به بازار هر کدام از آن‌ها، بیش از 3 میلیون دلار تزریق شده است.

نقشه بازار

تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر برای امروز 15 خرداد

به نظر می‌رسد که معامله‌گران تازه‌کار عجله زیادی برای آغاز موج صعودی بعدی بیت کوین دارند. با این حال، با توجه به شرایط و لزوم انتقال دارایی‌ها از “دست‌های ضعیف” به “دست‌های قوی”، احتمالا زمان بیشتری برای جهش بعدی رمز ارز BTC نیاز است. واکنش بازار به توییت اخیر ایلان ماسک نیز صحه‌ای بر این ادعاست.

از آنجایی که سرمایه‌گذاران بلندمدت در سطوح پایین اقدام به خرید بیت کوین می‌کنند اما فشار تقاضا از جانب آن‌ها در سطوح بالایی کاهش می‌یابد، به نظر می‌رسد که بازار همچنان پرنوسان باقی خواهد ماند. بنابراین در این نوشته به ارائه تحلیل تکنیکال و بررسی سطوح مهم برای 10 رمز ارز برتر به لحاظ ارزش بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

پنجشنبه این هفته شاهد عبور قیمت بیت کوین از سقف الگوی مثلث متقارن تشکیل شده در چارت بودیم، اما عمر این صعود کوتاه بود و قیمت نتوانست به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 39,856 دلار برسد. این اتفاق نشان می‌دهد که احساسات حاکم بر بازار همچنان منفی است و معامله‌گران از فرصت رشد قیمت برای فروش دارایی خود استفاده می‌کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 15 خرداد 1400

اکنون قیمت بیت کوین بار دیگر به درون الگوی مثلث متقارن بازگشته و فروشندگان تلاش خواهند کرد تا آن را به زیر حمایت کف این الگو برسانند. در صورت موفقیت، موج نزولی ایجاد شده می‌تواند منجر به اصلاح بیشتر تا ناحیه حمایتی مهم 30,000 تا 28,000 دلار شود.

در صورت از دست رفتن حمایت این منطقه، احتمالا فشار فروش افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد و این اتفاق می‌تواند اصلاح تا سطح حمایت بسیار مهم 20,000 دلار را در پی داشته باشد. در سمت مقابل، شکست خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، اولین سیگنال صعودی را صادر خواهد کرد. این اتفاق منجر به بهبود احساسات حاکم بر بازار خواهد شد و نتیجه آن می‌تواند رشد قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 48,192 دلار باشد.

تحلیل قیمت اتریوم

همچون بیت کوین، قیمت اتر نیز طی معاملات پنج‌شنبه شب به بالای سقف الگوی مثلث متقارن رسید، اما خریداران در شکست مقاومت خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 2,895 دلار ناموفق بودند. این اتفاق در ادامه منجر به افزایش فشار فروش و بازگشت قیمت به درون الگوی مثلث شد.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 15 خرداد 1400

صاف شدن خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در میانه، احتمال ادامه یافتن حرکات خنثی اتریوم طی روزهای آتی را پررنگ کرده است. بنابراین این احتمال وجود دارد که قیمت اتر همچنان درون الگوی مثلث متقارن خود نوسان کند.

شکست خط میانگین متحرک ساده 50 روزه، اولین نشانه از بهبود شرایط اتریوم برای صعود خواهد بود. پس از این اتفاق، سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی 3,362 دلار می‌تواند به عنوان مقاومت بعدی ایفای نقش کند. در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت کف الگو، احتمال اصلاح تا حمایت حیاتی 1,728 دلار را پررنگ خواهد کرد.

تحلیل قیمت بایننس کوین

روز پنجشنبه، صعود مختصر قیمت ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB روی سطح 423 دلار متوقف شد. این اتفاق نشان داد که فشار فروش در سطوح بالا همچنان زیاد است و فروشندگان به سختی در حال مقاومت هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 15 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 15 خرداد 1400

با این حال، روز گذشته قیمت بایننس کوین بار دیگر به خط روند صعودی خود واکنش نشان داد و اکنون به مقاومت 433 دلاری خود نزدیک شده است. اگر قیمت BNB موفق به عبور از این سطح مقاومت شود، هدف بعدی روی رقم 586 دلار قرار خواهد داشت.

در صورت از دست رفتن حمایت خط روند صعودی، درها برای سقوط بایننس کوین تا سطح 211 دلار باز خواهد شد. شایان ذکر است که شرایط خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI حکایت از تعادل میان فشار عرضه و فشار تقاضا در سطوح فعلی دارد.

تحلیل قیمت کاردانو

بامداد جمعه گذشته، قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA به مقاومت خود روی قیمت 1.94 دلار واکنش نشان داد و افت کرد. این اتفاق نشان‌دهنده آن است که فشار فروش در سطوح بالاتر، بسیار زیاد است. با این حال، سایه بلند زیر کندل دیروز نشان می‌دهد که در سمت مقابل، خریداران از فرصت افت قیمت برای افزودن به دارایی خود استفاده می‌کنند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 15 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 15 خرداد 1400

اکنون احتمالا بار دیگر شاهد تلاش خریداران کاردانو برای رساندن قیمت این رمز ارز به بالای سطح مقاومت 1.94 دلار خواهیم بود. اگر این اتفاق رخ دهد، ممنتوم صعودی ایجاد شده می‌تواند منجر به صعود قیمت این آلت کوین تا هدف 2.47 دلار شود.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خط روند صعودی نشان داده شده در چارت به منزله تضعیف فشار خرید و تشدید فشار فروش خواهد بود. این شرایط، احتمال اصلاح تا سطوح حمایتی 1.59 دلار و 1 دلار را پررنگ خواهد کرد. واکنش قیمت به هر کدام از این سطوح، احتمالا روند خنثی برای چند روز را در پی خواهد داشت.

تحلیل قیمت دوج کوین

چهارشنبه گذشته شاهد توقف موج صعودی قیمت رمز ارز دوج کوین روی سطح 44 سنت بودیم. این اتفاق نشان داد که معامله‌گران از فرصت رشد قیمت برای فروش دارایی خود استفاده می‌کنند. دیروز بار دیگر قیمت رمز ارز DOGE به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 37 سنت رسید.

تحلیل قیمت دوج کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 15 خرداد 1400

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نشان‌‌دهنده تعادل میان فشار عرضه و تقاضاست. اگر قیمت دوج کوین به زیر خط گردن الگوی سر و شانه نشان داده شده در چارت برسد، آن‌گاه این الگو تکمیل خواهد شد و حاصل آن احتمالا افزایش چشم‌گیر فشار عرضه خواهد بود. بر اساس این الگو، لمس قیمت‌هایی مانند 21 سنت و 10 سنت دور از ذهن نخواهد بود.

دیدگاه نزولی فوق در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به خط گردن واکنش نشان دهد و به بالای سطح 47 سنت برسد. این اتفاق نشان خواهد داد که بازار آماده صعود تا سطح 59 سنت است.

تحلیل قیمت ریپل

عدم موفقیت قیمت ریپل در عبور از مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.06 دلار، یک نشانه منفی تلقی می‌شود. در چنین شرایطی، از دست رفتن خط روند صعودی نشان داده شده در چارت پایین می‌تواند منجر به ادامه یافتن کاهش قیمت رمز ارز XRP تا سطوح 79 سنت و 65 سنت شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 15 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 15 خرداد 1400

شیب رو به پایین خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI روی رقم 44 نشان می‌دهد که در وضعیت فعلی، شرایط به سود فروشندگان است. از دست رفتن سطح حمایت 65 سنت می‌تواند متعاقبا افت تا سطوح 56 سنت و 45 سنت را در پی داشته باشد.

بر خلاف سناریوی نزولی فوق، اگر قیمت به خط روند صعودی واکنش نشان دهد، اول سیگنال صعودی صادر خواهد شد. در چنین شرایطی، چالش اصلی برای صعودی شدن روند، مقاومت 1.1 دلار خواهد بود. در صورت عبور قیمت از این مقاومت، هدف بعدی خط میانگین متحرک 50 روزه روی 1.27 دلار است.

تحلیل قیمت پولکادات

اگرچه قیمت ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT طی معاملات پنج‌شنبه شب به بالای سطح 26.5 دلار رسید، اما بازگشت قیمت به زیر این سطح و شکل‌گیری یک سایه نسبتا بلند بالای کندل آن روز نشان‌دهنده فشار فروش گسترده در سطوح بالاتر است. در حال حاضر، ارز دیجیتال دات بار دیگر در تلاش است تا مقاومت 26.5 دلار را از پیش رو بردارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 15 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 15 خرداد 1400

اگر قیمت موفق به عبور از مقاومت 26.5 دلار شود، در این صورت، موج صعودی ایجاد شده می‌تواند منجر به رشد قیمت تا هدف خط میانگین متحرک 50 روزه روی 32.64 دلار شود. در سمت مقابل، واکنش قیمت به این مقاومت و بازگشت آن به زیر خط روند صعودی ایجاد شده، احتمال اصلاح تا قیمت 15 دلار را افزایش خواهد داد. واکنش قیمت به این سطح نیز احتمالا یک روند خنثی بین سطوح 15 دلار تا 26.5 دلار را در پی خواهد داشت.

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI حاکی از احتمال شکل‌گیری یک روند خنثی است.

تحلیل قیمت یونی سواپ

بامداد جمعه، قیمت ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز (DEX) یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI بار دیگر به مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 28.14 دلار واکنش نشان داد. بنابراین فشار فروش همچون سایر آلت کوین‌ها در سطوح بالا گسترده است و احتمال دارد در ادامه شاهد اصلاح بیشتر قیمت این توکن تا سطح 21.5 دلار باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 15 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 15 خرداد 1400

اگر همچون گذشته، قیمت بار دیگر به حمایت 21.5 دلار واکنش نشان دهد، روند تشکیل الگوی کف‌های بالاتر تایید خواهد شد. این اتفاق می‌تواند روند صعودی بلندمدت توکن یونی سواپ را سالم نگه دارد و احتمالا در گام نخست، شاهد یک روند خنثی بین سطوح 21.5 دلار تا 30 دلار خواهیم بود.

از دست رفتن حمایت 21.5 دلار شرایط را به نفع فروشندگان تغییر خواهد داد. در صورت وقوع این اتفاق، فشار فروش ایجاد شده می‌تواند منجر به اصلاح قیمت رمز ارز UNI تا حمایت‌های 16 دلار و 13.04 دلار شود.

در سمت مقابل، شکست مقاومت 30 دلار، احتمال جهش قیمت تا سطح اصلاحی 78.6 درصد فیبوناچی روی قیمت 38.15 دلار را افزایش خواهد داد.

تحلیل قیمت اینترنت کامپیوتر

پس از چند روز نوسان بین سطوح 103 دلار و 120 دلار، قیمت ارز دیجیتال شبکه اینترنت کامپیوتر یعنی رمز ارز ICP طی معاملات پنجشنبه شب به بالای این بازه رسید. با این حال، این رشد ناپایدار بود و بازگشت سریع قیمت به درون این بازه نشان داد که فشار فروش در سطوح بالا بسیار زیاد است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر - 15 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر – 15 خرداد 1400

در این شرایط، در صورتی که حمایت کف این بازه روی 103 دلار از دست برود، احتمالا شاهد ثبت یک کف تاریخی دیگر برای ارز دیجیتال ICP روی سطح 86 دلار خواهیم بود. از دست رفتن حمایت 86 دلار نیز می‌تواند متعاقبا منجر به اصلاح بیشتر قیمت تا هدف 60 دلار شود.

با این حال، حفظ سطح 103 دلار بسیار مهم است. اگر قیمت بالای این سطح باقی بماند، احتمالا در ادامه خریداران تلاش خواهند کرد تا مقاومت 120 دلار را از پیش رو بردارند. در صورت موفقیت، قیمت رمز ارز ICP می‌تواند تا سطح 168 دلار افزایش پیدا کند.

تحلیل قیمت بیت کوین کش

رشد مختصر قیمت ارز دیجیتال شبکه بیت کوین کش یعنی رمز ارز BCH روی خط روند نزولی تشکیل شده در چارت متوقف شد. از طرفی وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI به سود فروشندگان است. بنابراین، در شرایط فعلی می‌توان گفت که فشار عرضه در معاملات بیت کوین کش بالاست.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 15 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 15 خرداد 1400

اگر قیمت رمز ارز BCH به زیر سطح 616 دلار سقوط کند، احتمال ادامه یافتن اصلاح تا سطح 468 دلار افزایش پیدا خواهد کرد. در صورت واکنش قیمت به این سطح، احتمالا بار دیگر خریداران تلاش خواهند کرد تا مقاومت خط روند نزولی را از پیش رو بردارند.

در صورت موفقیت، قیمت جفت معاملاتی BCHUSDT می‌تواند تا سطح اصلاحی 38.2 درصد فیبوناچی روی قیمت 919 دلار افزایش پیدا کند. شکست این مقاومت نیز احتمال ادامه یافتن موج صعودی تا هدف 1,060 دلار را افزایش خواهد داد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 15 خرداد 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)