5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مد نظر داشته باشند (17 خرداد 1400)


با تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر هفته یعنی بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، کاردانو (ADA)، سولانا (SOL) و تتا (THETA) برای امروز 17 خرداد 1400 همراه ما باشید.

زمانی که احساسات پیرامون یک بازار نزولی می‌شود، هر خبر ناخوشایندی، هرچند ناچیز، منجر به افزایش فشار فروش ناشی از ترس (Panic Sell) و کاهش قیمت می‌گردد. این اتفاقی است که پس آنکه ویبو (Weibo)، یکی از غول‌های رسانه‌های اجتماعی، اعلام کرد تعدادی از حساب‌های مربوط به رمز ارزها را به حالت تعلیق درآورده، منجر به ایجاد ترس مضاعف در بازار شد.

از سوی دیگر، نوشته‌ای از جانب گلدمن ساکس در جلسه‌ای با 25 مدیر سرمایه‌گذاری صندوق‌های پوششی منتشر شد که در آن، بیت کوین به عنوان یک دارایی با حداقل محبوبیت برای سرمایه‌گذاری توصیف شده بود.

نقشه بازار

اگرچه این اخبار ممکن است در کوتاه مدت تاثیرگذار باشد، اما بعید به نظر می‌رسد که این دست از اتفاقات و اخبار، تاثیری روی روند بلندمدت قیمت بیت کوین داشته باشند. اصلاح قیمت‌ها سبب شده تا چندین سرمایه‌گذار نهادی، رمز ارزها را به عنوان یک پوشش ریسک در برابر احتمال افزایش تورم در ایالات متحده مد نظر بگیرند.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر این هفته – 17 خرداد 1400

از دید بسیاری از معامله‌گران، کاهش فعلی قیمت بیت کوین یک فرصت خرید مناسب در بلندمدت محسوب می‌شود. در این نوشته، به معرفی و ارائه تحلیل تکنیکال 5 ارز دیجیتال برتر برای این هفته می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

هفته گذشته شاهد واکنش قیمت بیت کوین به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 39,127 دلار بودیم. در ادامه، اصلاح قیمت این رمز ارز روی حمایت کف الگوی مثلث متقارن تشکیل شده در چارت متوقف شد. این اتفاق نشان می‌دهد که از سویی فشار تقاضا با کاهش قیمت افزایش می‌یابد و در سمت دیگر، فروشندگان از فرصت رشد قیمت برای فروش دارایی خود استفاده می‌کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 17 خرداد 1400

احتمالا جهت موج بعدی بیت کوین پس از شکست یکی از اضلاع الگوی مثلث نشان داده شده تعیین خواهد شد. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای این الگو برسانند، احتمالا هدف اولیه موج صعودی ایجاد شده، خط میانگین متحرک ساده 50 روزه ری 47,198 دلار و هدف بعدی، هدف الگو روی قیمت 52,622 دلار خواهد بود.

در سمت مقابل، در صورتی که حمایت کف این پترن از دست برود، فشار فروش احتمالا به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا خواهد کرد. این اتفاق متعاقبا می‌تواند منجر به سقوط قیمت تا محدوده حمایتی 30 هزار تا 28 هزار دلار شود. در نفوذ قیمت به زیر این ناحیه، اصلاح تا سطح 20 هزار دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

جمعه گذشته، قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH به خط میانگین متحرک ساده 50 روزه خود روی 2,908 دلار واکنش نشان داد و پس از آن، به درون الگوی مثلث متقارن بازگشت. نکته مثبت این است که فشار خرید بالا در سطوح پایین‌تر باعث شده تا قیمت روی سطح 2550 دلار حمایت شود.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 17 خرداد 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت را بار دیگر به بالای الگو برسانند، آنگاه مجددا شکست خط میانگین متحرک ساده 50 روزه در دستور کار آن‌ها قرار خواهد گرفت. در صورت شکست این خط و تثبیت قیمت روی آن، موج صعودی بعدی اتر می‌تواند تا سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی قیمت 3,362 دلار ادامه یابد.

بر خلاف سناریوی فوق، واکنش دوباره قیمت به خط میانگین متحرک ساده 50 روزه، احتمالا افزایش فشار فروش را به دنبال خواهد داشت. در چنین شرایطی، شکست سطح حمایت 2,550 دلار می‌تواند قیمت را به سمت کف الگوی مثلث متقارن هدایت کند. اگر قیمت به زیر این الگو برسد، اولین سیگنال نزولی صادر خواهد شد.

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA، طی چند روز گذشته بین بازه 1.94 دلار تا 1 دلار در نوسان بوده است. جمعه این هفته، قیمت به سقف این بازه واکنش نشان داد و تا خطوط میانگین متحرک اصلاح شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 17 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 17 خرداد 1400

اکنون خریداران در تلاشند تا قیمت را روی بازه حمایتی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 1.66 دلار) تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه (روی 1.55 دلار) حفظ کنند. واکنش قیمت به این ناحیه نشان‌دهنده احساسات مثبت پیرامون این رمز ارز و استفاده خریداران از فرصت افت قیمت برای خرید بیشتر خواهد بود.

شکست سقف بازه خنثی کاردانو روی قیمت 1.94 دلار، اولین سیگنال صعودی خواهد بود. در این صورت، قیمت رمز ارز ADA می‌تواند تا سقف تاریخی خود روی قیمت 2.47 دلار افزایش یابد. شکست این ATH نیز می‌تواند کاردانو را وارد مگاترند صعودی بعدی کند.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه برسد. در این صورت، اصلاح قیمت می‌تواند منجر به لمس منطقه حمایتی 1.33 دلار تا 1.22 دلار شود.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

فروشندگان در تلاشند تا موج صعودی قیمت ارز دیجیتال شبکه سولانا یعنی رمز ارز SOL را روی سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی در قیمت 43.5 دلار متوقف کنند. با این حال، فشار فروش اخیر از سوی فروشندگان باعث نشد تا قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 36.4 دلار برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال سولانا - 17 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال سولانا – 17 خرداد 1400

طی روزهای گذشته، شاهد واکنش قیمت سولانا به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 36.4 دلار) و خط میانگین متحرک ساده 50 روزه (روی 39.4 دلار) بودیم. این اتفاق نشان می‌دهد که معامله‌گران تمایل ندارند برای خرید ارز SOL تا اصلاح قیمت روی سطوح پایین‌تر صبر کنند.

اگر قیمت روی سطح 43.5 دلار تثبیت شود، روند نزولی تمام شده خواهد بود. این اتفاق می‌تواند در گام نخست منجر به صعود قیمت تا سطح اصلاحی 78.6 درصد فیبوناچی روی قیمت 49.97 دلار شود. پس از این سطح مقاومت، هدف بعدی روی قیمت 58.38 دلار قرار دارد. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز حکایت از برتری فشار تقاضا نسبت به فشار عرضه دارد.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر خط روند صعودی خود برسد. در این صورت، اصلاح تا اهداف 25.58 دلار و 21 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت تتا (THETA)

حرکات قیمتی ارز دیجیتال شبکه تتا یعنی رمز ارز THETA طی هفته‌های گذشته، منجر به تشکیل یک کانال نزولی شده است. تلاش خریداران برای شکست سقف این کانال قیمت طی روزهای پنجشنبه و جمعه ناموفق بود و این اتفاق نشان داد که فشار فروش در این محدوده بسیار بالاست.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال تتر - 17 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال تتر – 17 خرداد 1400

با این حال، وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI در حال تغییر به سود خریداران است. اگر قیمت روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (8.19 دلار) باقی بماند، شانس شکست سقف کانال افزایش پیدا خواهد کرد. در صورت موفقیت در شکست سقف کانال، روند نزولی تمام شده تلقی خواهد شد. در این صورت، قیمت می‌تواند موج صعودی خود با اهداف 13 دلار و 15.88 دلار را آغاز کند.

دیدگاه صعودی فوق در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. در این صورت، اصلاح قیمت تا هدف 6 دلار محتمل خواهد بود.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار به تاریخ 17 خرداد 1400 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)