تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 11 اردیبهشت 1400


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو، بیت کوین کش و یونی سواپ برای امروز 11 اردیبهشت 1400.

اصلاح اخیر قیمت بیت کوین منجر به ترس سرمایه‌گذاران نشد و این اتفاق نشان داد که احساسات پیرامون روند صعودی رمز ارزها همچنان مثبت است. پس از اینکه چند روز قیمت اتریوم با افزایش همراه بود، در نهایت بیت کوین نیز وارد ماجرا شد و توانست به خوبی خود را روی سطح 55 هزار دلار تثبیت کند. بنابراین در شرایط فعلی، سرمایه‌گذاران از هر فرصتی برای افزودن به دارایی رمز ارزی خود استفاده می‌کنند.

سرمایه‌گذاری خطرپذیر بیت‌کرفت ونچرز (Bitkraft Ventures) که در حوزه صنعت ساخت و انتشار بازی فعالیت می‌کند و بالغ بر 400 میلیون دلار سرمایه تحت مدیریت دارد، اخیرا به منظور ورود به صنعت ارزهای دیجیتال، با موسسه تحقیقاتی دلفی دیجیتال (Delphi Digital) اعلام همکاری نموده است.

از طرف دیگر، به نظر می‌رسد که تقاضای نهادی برای خرید بیت کوین در آسیا رو به افزایش است. برای پاسخ به این تقاضا، اخیرا بخش مدیریت دارایی صرافی ارز دیجیتال هیوبی اقدام به گشایش 4 صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر رمز ارزها نموده است.

نقشه بازار

فیدلیتی (Fidelity)، یکی از بزرگ‌ترین موسسات سرمایه‌گذاری در جهان، به منظور ارائه اطلاعات و تحلیل‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال برای مشتریانش، اخیرا از پلتفرم شرلوک (Sherlock) خود رونمایی کرده است. این پلتفرم که کارایی آن مشابه با ترمینال بلومبرگ است، تحقیقات مرتبط با تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال رمز ارزها را برای سرمایه‌گذاران ارائه خواهد داد.

در حالی که ورود بازیگران جدید به بازار ادامه دارد، سرمایه‌گذاران فعلی نیز به دنبال افزایش دارایی رمز ارزی خود هستند. مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر موسسه مایکرواستراتژی، طی یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت این شرکت “از آنجایی که به دنبال ایجاد ارزش افزوده برای سهام‌داران خود است، به خرید بیت کوین و نگهداری این ارز دیجیتال ادامه خواهد داد”.

با مثبت شدن اخبار فاندامنتال پیرامون حوزه رمز ارزها و افق مثبت در بلند مدت برای آن‌ها، تحلیل تکنیکال می‌تواند معامله‌گران را در یافتن سطوح مناسب برای خرید و فروش یاری کند. در این نوشته، به ارائه تحلیل تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر به لحاظ ارزش بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 11 اردیبهشت 1400

پس از آن که قیمت بیت کوین چند روز پایین‌تر از خط میانگین متحرک نمایی خود روی 55,324 دلار معامله شد، اکنون قیمت ضمن غلبه بر این خط، به بالای خط میانگین متحرک ساده 50 روزه  روی 56,897 دلار رسیده است. اگر قیمت روی این سطح تثبیت شود، آنگاه آغاز موج صعودی بعدی با هدف محدوده مقاومتی 61,825 دلار تا 64,849 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 11 اردیبهشت 1400

وضعیت اندیکاتور RSI و خطوط میانگین متحرک، از کاهش فشار فروش حکایت دارد. با این حال، ممکن است که خریداران نتوانند قیمت را روی سطوح فعلی حفظ کنند.

توقف موج صعودی ایجاد شده و بازگشت قیمت به زیر سطح حمایت 52,500 دلار، نشان‌دهنده فشار فروش بالا روی خط میانگین متحرک 50 روزه خواهد بود. این اتفاق متعاقبا می‌تواند قیمت را به سمت اهداف 50,460 دلار و 46,985 دلار هدایت کند.

به صورت کلی، فقط در حالی می‌توان نسبت به جهت موج بعدی قیمت بیت کوین مطمئن شد که یکی از سطوح 64,849 دلار و یا 46,985 دلار شکسته شود. در غیر این صورت، احتمال ادامه یافتن روند خنثی بین این دو سطوح، پررنگ خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم – 11 اردیبهشت 1400

تشکیل الگوی کندل استیک دوجی برای قیمت اتریوم طی معاملات دو روز گذشته، حکایت از تردید معامله‌گران نسبت به ادامه یافتن روند صعودی داشت. با این حال، امروز اتریوم به خوبی توانست اوج تاریخی جدیدی را ثبت کند. البته، ممکن است که ادامه معاملات به گونه‌ای باشد که کندل امروز نیز به شکل دوجی بسته شود. شایان ذکر است که قیمت رمز ارز ETH اکنون به نزدیکی سقف کانال صعودی خود رسیده است.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 11 اردیبهشت 1400

شکست سقف کانال صعودی می‌تواند منجر به افزایش ممنتوم صعودی و رشد سریع قیمت اتریوم تا مقاومت روانی 3,000 دلار شود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز تاییدی بر روند صعودی فعلی است.

با وجود شرایط صعودی، ممکن است که اتریوم طی چند روز آینده درگیر شکست سقف کانال صعودی خود باشد. اگر در این بین، فشار فروش افزایش یابد و قیمت رمز ارز ETH به زیر حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 2,417 دلار برسد، آنگاه احتمال تغییر روند وجود خواهد داشت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 11 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB دیروز موفق به شکست سقف الگوی مثلث متقارن خود شد. هدف این الگوی نموداری، روی سطح 808 دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 11 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 11 اردیبهشت 1400

افزایش شیب خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نزدیکی ناحیه اشباع خرید، حکایت از آن دارد که کنترل بازار در اختیار خریداران است. فعلا قیمت رمز ارز BNB با مقاومت 645 دلار مواجه شده و این اتفاق می‌تواند منجر به وقوع پولبک به سقف مثلث متقارن شود. در صورتی که قیمت بالای سقف مثلث حفظ شود، آغاز موج صعودی با هدف 808 دلار محتمل خواهد بود.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورت بازگشت قیمت به درون مثلث، نامعتبر خواهد بود. چنین اتفاقی می‌تواند منجر به آغاز یک روند خنثی شود و در نتیجه، معامله‌گران باید برای شکست سطوح مهم، منتظر بمانند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 11 اردیبهشت 1400

جهش قدرتمند قیمت ریپل طی معاملات دیروز، پایانی بر روند اصلاحی قیمت این رمز ارز طی چند روز گذشته بود. اگرچه صعود قیمت رمز ارز XRP به بالای سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی 1.55 دلار، نشان‌دهنده قدرت بالای خریداران بود، اما اکنون قیمت بار دیگر به زیر این سطح رسیده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 11 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 11 اردیبهشت 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت را مجددا به بالای سطح 1.55 دلار رسانده و روی آن تثبیت کنند، در ادامه احتمالا موج صعودی بعدی ریپل تا اهداف 1.73 دلار و 1.96 دلار آغاز خواهد شد. فشار خرید حاکم بر معاملات ریپل را می‌توان از وضعیت اندیکاتورهای RSI و خطوط میانگین متحرک نیز متوجه شد.

بر خلاف سناریوی فوق، تثبیت قیمت زیر سطح 1.55 دلار به معنای ذخیره سود از جانب معامله‌گران در سطوح بالا است. بازگشت قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.29 دلار، زمینه را برای آغاز یک موج نزولی و یا حداقل یک روند خنثی برای چندین روز، مهیا خواهد کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 11 اردیبهشت 1400

فشار فروش موجود در نزدیکی سطح 1.4 دلار، مانع آغاز موج صعودی جدید برای قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA شده است. با این حال، خریداران هم اجازه نمی‌دهند که قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.25 دلار برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 11 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 11 اردیبهشت 1400

اگر قیمت در موج فعلی نتواند به بالای سطح 1.48 دلار برسد، احتمالا روند خنثی برای قیمت کاردانو چند روز دیگر ادامه خواهد یافت. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز تاییدی بر تعادل میان فشار عرضه و فشار تقاضا است.

در صورت غلبه قیمت بر محدوده مقاومتی 1.48 دلار تا 1.55 دلار، احتمالا موج صعودی بعدی کاردانو با هدف 2 دلار آغاز خواهد شد. در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خطوط میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند منجر به لمس حمایت 1.03 دلار شود. شکست این حمایت به منزله آغاز یک موج نزولی جدید خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 11 اردیبهشت 1400

صبح امروز، قیمت ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE توانست بر مقاومت 34 سنتی خود غلبه کند و تا سطح 37.4 سنت افزایش یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین - 11 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 11 اردیبهشت 1400

وضعیت اندیکاتورهای RSI و میانگین متحرک نشان‌دهنده فشار خرید موجود در معاملات رمز ارز دوج کوین است. تا زمانی که قیمت بالای سطح 34 سنت باقی بماند و حفظ شود، شانس لمس هدف 42 سنت افزایش خواهد یافت.

در سمت مقابل، اگر قیمت به زیر سطح 34 برگردد، آنگاه می‌توان شاهد افزایش فشار فروش و در نتیجه اصلاح قیمت تا سطح 29 سنت بود. واکنش قیمت به این حمایت می‌تواند منجر به ادامه یافتن روند خنثی برای دوج کوین شود. فقط در صورتی می‌‌توان گفت دوج کوین از روند صعودی خود خارج شده که قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی روی 24 سنت برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 11 اردیبهشت 1400

تردیدها در مورد موج بعدی قیمت ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT ادامه دارد و شکل کندل‌های روزانه تشکیل شده نیز تاییدی بر این ماجرا است. با این حال از فشار خرید در نزدیکی خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 36.91 دلار کاسته نشده و اگر قیمت بالای سطح 32.5 دلار باقی بماند، احتمالا موج صعودی خفیف فعلی ادامه خواهد داشت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 11 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 11 اردیبهشت 1400

شکست خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 36.91 دلار می‌تواند مسیر را برای صعود تا هدف 42.28 دلار هموار کند. اگر قیمت نتواند از پس هدف ذکر شده برآید، آن‌گاه احتمالا روند خنثی میان‌مدت رمز ارز DOT بین سطوح 26.5 دلار تا 42.28 دلار برای چند روز دیگر ادامه خواهد یافت.

در صورتی لمس سطح 26.5 دلار محتمل خواهد بود که قیمت به زیر حمایت 32.5 دلار برسد. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز از تعادل میان خریداران و فروشندگان حکایت دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 11 اردیبهشت 1400

قیمت ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI موفق به عبور از سقف کانال صعودی خود شد، اما در ادامه شاهد بازگشت آن به درون کانال بودیم. این اتفاق نشان می‌دهد که فشار تقاضا در سطوح بالا، کاهش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 11 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 11 اردیبهشت 1400

واگرایی منفی قیمت با اندیکاتور RSI همچنان سالم باقی مانده و این اتفاق می‌تواند نشانه‌ای از کاهش ممنتوم صعودی برای یونی سواپ باشد. اگر قیمت به زیر حمایت 37.5 دلار برسد، آن‌گاه اصلاح بیشتر تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 35.67 دلار محتمل خواهد بود.

شکست خط EMA20 می‌تواند قیمت را به سوی لمس حمایت کف کانال صعودی هدایت کند. در سمت مقابل، اگر قیمت به این خط واکنش نشان دهد، آن‌گاه احتمالا خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای سقف کانال صعودی رسانده و روی آن تثبیت کنند. در صورت وقوع این اتفاق، هدف قیمتی رمز ارز UNI روی سطح 50 دلار قرار خواهد داشت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 11 اردیبهشت 1400

جهش قدرتمند قیمت ارز دیجیتال شبکه لایت کوین یعنی رمز ارز LTC طی معاملات دیروز منجر به اتمام اصلاح دو روزه قیمت این ارز دیجیتال شد. حفظ قیمت بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 251 دلار یک اتفاق بسیار مثبت بوده و نشان‌دهنده آن است که در سطوح پایین، تفاضا برای خرید لایت کوین بالاست.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 11 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 11 اردیبهشت 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت را روی سطح 266 دلار حفظ کنند، آن‌گاه مسیر صعود تا هدف سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی قیمت 286 دلار هموار خواهد بود. پس از این سطح، هدف بعدی برای لایت کوین روی قیمت 335 دلار قرار دارد. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز حکایت از فشار خرید غالب در معاملات رمز ارز LTC دارد.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که بار دیگر شاهد بازگشت قیمت به زیر سطح 246 دلار باشیم. در صورت وقوع این اتفاق، اصلاح بیشتر تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 226 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین کش – 11 اردیبهشت 1400

همچون لایت کوین، معاملات دیروز بیت کوین کش نیز به روند اصلاحی دو روز گذشته قیمت این ارز دیجیتال پایان داد. اکنون خریداران در تلاشند تا قیمت رمز ارز BCH را به بالای سطح اصلاحی 61.8 درص فیبوناچی روی 1012 دلار رسانده و روی آن تثبیت کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین کش
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 11 اردیبهشت 1400

در صورت موفقیت، قیمت جفت معاملاتی BCHUSDT می‌تواند تا سطح 1213 دلار افزایش یابد. افزایش تدریجی شیب خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 839 دلار) و قرارگیری اندیکاتور RSI روی عدد 63، حکایت از برتری خفیف فشار تقاضا نسبت به فشار خرید دارد.

با این حال، واکنش قیمت به سطوح فعلی و بازگشت از این سطوح، نشان‌دهنده آن است که فروشندگان از افزایش قیمت برای فروش دارایی خود استفاده می‌کنند. اگر قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 839 دلار برسد، آن‌گاه لمس سطح 686 دلار محتمل خواهد بود.

در سمت مقابل، واکنش قیمت به حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند زمینه‌ساز تلاش مجدد خریداران برای شکست سطح مقاومتی 1012 دلار شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 11 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)