تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 16 اردیبهشت 1400


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو، بیت کوین کش و یونی سواپ برای امروز 16 اردیبهشت 1400.

روز گذشته، شاهد رشد قیمت ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE تا سطح 69 سنت بودیم و این اتفاق سبب شد تا این ارز دیجیتال با ارزش بازار 88 میلیارد دلاری، بالاتر از ریپل در جایگاه چهارم بازار قرار بگیرد.

گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) اخیرا گزارشی را تحت عنوان “دوج کوین: صادق‌ترین شت‌کوین” منتشر و به این نکته اشاره کرده که این ارز دیجیتال هیچ آپدیتی از سال 2017 نداشته است. همچنین در این گزارش آمده که فقط 26 درصد از فول نودهای شبکه به طور کامل با سایر گره‌ها همگام‌سازی شده‌اند.

با این تفاسیر، فاصله زیادی بین شرایط فاندامنتال دوج کوین و ارزش آن وجود دارد. رالی قدرتمند قیمت این میم کوین نشان می‌دهد که معامله‌گران حریص شده و تصور می‌کنند که این رشد قیمتی، هیچ‌گاه پایان نخواهد یافت. زمانی که حباب منفجر شود، برخی از سرمایه‌گذاران بازار را با زیان قابل توجهی ترک خواهند کرد.

نقشه بازار

گزارش اخیر کوین شیرز (CoinShares)  نشان می‌دهد که جریان نقدینگی ورودی به بازار رمز ارزها توسط سرمایه‌گذاران نهادی، طی یک هفته گذشته 489 میلیون دلار بوده که از این مقدار، سهم محصولات مبتنی بر بیت کوین 411.7 میلیون دلار بوده است. این اتفاق نشان می‌دهد که بازیگران نهادی، اصلاح اخیر قیمت رمز ارز BTC را فرصت خرید دانسته‌اند. میزان کل سرمایه رمز ارزی موسسات با افزایش 7 میلیارد دلاری طی 6 هفته گذشته، اکنون به 64.7 میلیارد دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید: موسسات سرمایه گذاری اکنون 13.9 میلیارد دلار اتریوم در اختیار دارند

آیا ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH می‌تواند به صعود بازار آلت کوین‌ها کمک کند؟ اجازه دهید برای بررسی بیشتر، به بررسی و ارائه تحلیل تکنیکال برای 10 ارز برتر بازار به لحاظ مارکت کپ بپردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 16 اردیبهشت 1400

قیمت بیت کوین در روز سه‌شنبه به زیر خطوط میانگین متحرک خود رسید، اما فروشندگان نتوانستند از این فرصت استفاده کنند و بار دیگر قیمت به بالای این خطوط بازگشت. این اتفاق نشان می‌دهد که فشار خرید در هنگام افت قیمت، افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 16 اردیبهشت 1400

روز گذشته شاهد عبور قیمت از خطوط میانگین متحرک بودیم، اما روند صعودی روی سطح مقاومت 58,000 دلاری متوقف شد. تا زمانی که قیمت بالاتر از خطوط میانگین متحرک باشد، خریداران تلاش خواهند کرد تا معاملات را به بالای مقاومت محدوده 58,966 دلار برسانند. در صورت شکست این سطح، مسیر صعود برای ثبت سقف تاریخی جدیدی بالاتر از 64,849 دلار هموار خواهد بود.

با این حال، صاف شدن خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در میانه، نشان‌دهنده تعادل میان فشار عرضه و تقاضا است. این اتفاق می‌تواند منجر به یک روند خنثی بین سطوح 52,323 دلار و 58,966 دلار برای چند روز آینده شود.

شرایط در صورتی به نفع فروشندگان تغییر خواهد کرد که سطح حمایت 52,323 دلاری از دست برود. در این صورت، احتمال اصلاح بیشتر تا حمایت حیاتی 46,985 دلار افزایش خواهد یافت.

تحلیل قیمت اتریوم – 16 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز اتر در یک روند صعودی قرار دارد. به طور کلی در چنین روند قدرتمندی، ممکن است که دارایی مد نظر تا مدت‌ها در حالت اشباع خرید معامله شود و از طرفی، اصلاح‌های قیمتی شدید و بسیار کوتاه خواهند بود. پس از آنکه در 48 ساعت گذشته شاهد اصلاح قیمت رمز ارز ETH بودیم، بامداد امروز، این ارز دیجیتال بار دیگر موفق به ثبت اوج تاریخی جدیدی روی 3,548 دلار شد.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 16 اردیبهشت 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت را روی سطح 3,527 دلار حفظ کنند، شانس اتریوم برای رشد تا هدف 4,528 دلار افزایش خواهد یافت. با این حال، هر چقدر فاصله قیمت از خطوط میانگین متحرک بیشتر شود، احتمال اصلاح بزرگ‌تر نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین، معامله‌گران باید جانب احتیاط را در نظر بگیرند.

در سمت مقابل، تثبیت قیمت زیر سطح 3,500 دلار نشان‌دهنده ذخیره سود از سوی سرمایه‌گذاران در این سطح است. در چنین شرایطی، قیمت می‌تواند تا سطح 3,165 دلار اصلاح شود. در صورت از دست رفتن حمایت این سطح، افت بیشتر تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 2,731 دلار محتمل خواهد بود.

واکنش قیمت به هر کدام از این حمایت‌ها، روند صعودی را سالم نگه خواهد داشت. در چنین حالتی، خریداران تلاش خواهند کرد تا روند صعودی را ادامه دهند. اما از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، می‌تواند نشان‌دهنده پایان موج صعودی فعلی در کوتاه مدت باشد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 16 اردیبهشت 1400

اصلاح عمیق قیمت بایننس کوین در روز سه‌شنبه، توجه بسیاری از خریداران را به خود جلب کرد و در ادامه، قیمت رمز ارز BNB افزایش یافت. این اتفاق نشان می‌دهد که همچنان ممنتوم صعودی بر روند معاملات این ارز دیجیتال حاکم است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 16 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 16 اردیبهشت 1400

افزایش شیب خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی، حکایت از برتری خریداران نسبت به فروشندگان دارد. در صورتی که قیمت به بالای سطح 680 دلار برسد، هدف موج صعودی بعدی سطح 808 دلار خواهد بود.

دیدگاه صعودی فوق در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به مقاومت محدوده فعلی واکنش نشان داده و به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 567 دلار برسد. در این صورت، فشار عرضه بر تقاضا غلبه کرده و این اتفاق می‌تواند منجر به اصلاح قیمت بایننس کوین تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 436 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 16 اردیبهشت 1400

روند صعودی قدرتمند قیمت دوج کوین همچنان ادامه دارد. روز سه‌شنبه شاهد عبور قیمت رمز ارز DOGE از سطح مقاومت 45 سنت بودیم و این اتفاق، منجر به افزایش شدید ممنتوم صعودی این ارز دیجیتال شد. اگرچه سایه بلند کندل روزانه سه‌شنبه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال ذخیره سود هستند، اما فشار خرید به قدری بالاست که با این وجود، هر افت قیمت بلافاصله حمایت می‌شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین - 16 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 16 اردیبهشت 1400

دیروز روند صعودی قیمت دوج کوین ادامه یافت و اوج تاریخی جدیدی روی 69 سنت برای این ارز دیجیتال ثبت شد. در شرایط فعلی، روند قیمت رمز ارز DOGE بسیار پرنوسان است و مکررا شاهد افت‌ها و رشد‌های سریع هستیم. اگر قیمت به زیر سطح 45 سنت برسد، آنگاه احتمال اصلاح عمیق تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 33 سنت افزایش خواهد یافت.

در سمت مقابل، در صورتی که قیمت به مقاومت 69 سنت غلبه کند، موج صعودی فعلی می‌تواند تا اهداف 84 سنت و 1 دلار ادامه یابد. افزایش هیجانات صعودی پیرامون یک ارز می‌‌تواند منجر به جهش‌های قیمتی شدید آن دارایی شود، اما معامله‌گران باید در چنین حالتی با رعایت حد ضرر، از دارایی خود محافظت کنند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 16 اردیبهشت 1400

سه شنبه این هفته شاهد اصلاح قیمت ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.39 دلار بودیم، اما فشار فروش کافی نبود و خریداران موفق به حمایت قیمت روی این خط شدند. اکنون قیمت با عبور از خط روند نزولی خود، در آستانه آغاز یک موج صعودی جدید قرار دارد.

تحلیل قیمت ریپل
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 16 اردیبهشت 1400

اگر قیمت به زیر خط روند نزولی برگردد، آنگاه فشار فروش افزایش خواهد یافت و قیمت جفت XRPUSDT در چنین حالتی می‌تواند به زیر خط میانگین متحرک نمایی برسد. اگر این اتفاق رخ دهد، اصلاح عمیق تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 1.05 دلار محتمل خواهد بود.

بر خلاف سناریوی فوق، تثبیت قیمت روی خط روند نزولی زمینه‌ساز موج صعودی بعدی خواهد بود. در این حالت، هدف اولیه روی سطح 1.96 دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 16 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA در روز سه‌شنبه با اصلاح قیمت همراه بود و به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.29 دلار رسید. اما بلافاصله شاهد حمایت قیمت از سوی خریداران بودیم. اکنون قیمت به مقاومت مهم خود روی 1.48 دلار رسیده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 16 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 16 اردیبهشت 1400

در حال حاضر، رمز ارز ADA در محدوده قیمتی بین 1.48 دلار تا 1.55 دلار خرید و فروش می‌شود. اگر قیمت به این محدوده واکنش نشان دهد، احتمال اصلاح دوباره تا خطوط میانگین متحرک وجود خواهد داشت. در این سناریو، احتمالا برای چند روز دیگر می‌توانیم شاهد روند خنثی برای قیمت کاردانو باشیم.

با این حال، اگر قیمت به زیر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه خود برسد، آنگاه احتمال این وجود دارد که کاهش تدریجی قیمت منجر به لمس حمایت 1.03 دلاری شود. به طور کلی، تا زمانی که قیمت به بالای سطح 1.55 دلار و یا زیر سطح 98 سنت نرسد، نمی‌توان نسبت به اهداف بعدی کاردانو سخن گفت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 16 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT طی معاملات روز سه‌شنبه به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 36 دلار رسید، اما خریداران وارد ماجرا شدند و امروز شاهد عبور دوباره قیمت از این خطوط هستیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 16 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 16 اردیبهشت 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت ارز دیجیتال دات را روی سطح 38.3 دلار تثبیت کنند، آنگاه احتمال رشد قیمت رمز ارز DOT تا اهداف 42.28 دلار و 48.36 دلار وجود خواهد داشت. با این حال، صاف شدن خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در میانه، نشان‌دهنده تعادل میان فشار خرید و فشار فروش است.

اگر قیمت به مقاومت 42.28 دلاری واکنش نشان دهد، آنگاه احتمال متوقف شدن روند صعودی و تبدیل آن به روند خنثی افزایش خواهد یافت. در چنین شرایطی، موج قیمتی بعدی در صورتی رخ خواهد داد که قیمت پولکادات به بالای سطح 50 دلار و یا زیر سطح 26.5 دلار برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 16 اردیبهشت 1400

از دیجیتال شبکه لایت کوین یعنی رمز ارز LTC توانست بر سطح مقاومت 335 دلار غلبه کند. شیب خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 271 دلار) در حال افزایش است و اندیکاتور RSI در نزدیکی ناحیه اشباع خرید قرار دارد. بنابراین، شرایط کاملا به نفع خریداران است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 16 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 16 اردیبهشت 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط نشان داده شده در چارت برسانند، آنگاه اهداف بعدی قیمت لایت کوین روی سطوح 400 دلار و 463 دلار قرار خواهد داشت. با این حال، بعید به نظر می‌رسد که فروشندگان به راحتی تسلیم شوند. در صورت واکنش قیمت به خط مقاومتی ذکر شده، افت تا سطح 308 دلار و خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه محتمل خواهد بود.

واکنش قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، احساسات حاکم بر لایت کوین و روند صعودی آن را سالم نگه خواهد داشت. دیدگاه صعودی فوق در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر خط حمایتی نشان داده شده در چارت برسد.

تحلیل قیمت بیت کوین کش – 16 اردیبهشت 1400

پس از توقف چند روزه قیمت بیت کوین کش زیر سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی، شکست این سطح منجر به جهش خیره کننده قیمت به بالای مقاومت 1213 دلاری شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 16 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 16 اردیبهشت 1400

در حال حاضر، قیمت به اولین هدف خود روی 1410 دلار رسیده و حتی تا سطح 1475 دلار نیز افزایش یافته است. با این حال، در زمان نگارش این تحلیل، هر واحد رمز ارز BCH در حوالی 1380 دلار خرید و فروش می‌شود. در صورتی که قیمت بار دیگر به بالای سطح 1410 دلار برسد، احتمال رشد تا هدف 1710 دلار وجود خواهد داشت.

بر خلاف سناریوی فوق، در صورتی که بیت کوین کش به زیر سطح 1213 دلار برسد، اصلاح قیمت می‌تواند منجر به لمس سطح 1050 دلار شود. واکنش قیمت به این سطح، روند صعودی را سالم نگه خواهد داشت، اما افت قیمت به زیر آن، می‌تواند منجر به اصلاح عمیق‌تر تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 926 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 16 اردیبهشت 1400

دیروز شاهد واکنش قیمت ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI به حمایت 39.6 دلار بودیم. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای سطح 45 دلار برسانند، آنگاه احتمال آغاز موج صعودی بعدی افزایش خواهد یافت. در این صورت، هدف موج صعودی، سقف کانال صعودی در محدوده 50 دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 16 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 16 اردیبهشت 1400

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI حکایت از برتری خریداران نسبت به فروشندگان دارد. با این حال، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، اولین سیگنال نزولی خوهد بود. در چنین شرایطی، قیمت تا کف کانال صعودی می‌تواند اصلاح شود.

واکنش قیمت به کف کانال صعودی بسیار حیاتی است، زیرا این اتفاق، روند صعودی را سالم نگه خواهد داشت و می‌توانیم در ادامه شاهد تلاش دوباره برای شکست سقف کانال باشیم. اما از دست رفتن حمایت کف کانال، می‌تواند منجر به آغاز یک موج نزولی شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 16 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)