تحلیل تکنیکال قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار – 25 اردیبهشت 1400


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو و یونی سواپ برای امروز 25 اردیبهشت 1400.

شاخص ترس و طمع بازار رمز ارزها به پایین‌ترین میزان خود از آوریل 2020 (فروردین 1399) رسیده و این اتفاق نشان می‌دهد که معامله‌گران از اتفاقاتی همچون توقف پذیرش بیت کوین توسط تسلا، شرایط تکنیکال نامساعد این رمز ارز و شایعات مربوط به وجود مشکلات قانونی صرافی بایننس در آمریکا، وحشت زده شده‌اند.

این ترس با ارسال 30 هزار واحد بیت کوین به صرافی‌ها دوچندان شده، زیرا این حجم از ارسال از زمان سقوط بازار در اسفند 98 بی‌سابقه بوده است. این اتفاق نشان می‌دهد که برخی از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بلندمدت، در حال ذخیره سود هستند. کی یونگ جو (Ki Young Ju)، مدیر موسسه تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant)، اظهار داشته که ارسال رمز ارز BTC از جانب نهنگ‌ها به صرافی‌ها همچنان ادامه دارد و اتفاق نشان می‌دهد که روند نزولی کوتاه‌مدت، هنوز به اتمام نرسیده است.

نقشه بازار

با وجود این شرایط، ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل‌گر فاندامنتال محبوب حوزه رمز ارزها، معتقد است که پس از سقوط بازار به علت توقف پذیرش بیت کوین توسط تسلا، وارد روند ریکاوری شده و از سوی دیگر، ویلیام کلمنته (William Clemente) خاطر نشان کرده که با وجود ورود تعداد زیادی بیت کوین به صرافی‌ها و همچنین انتشار اخبار منفی، رمز ارز BTC به خوبی سطوح قیمتی خود را حفظ کرده است.

با توجه به دو دستگی کارشناسان نسبت به روند صعودی در کوتاه مدت، در این نوشته به سراغ تحلیل تکنیکال رمز ارزهای برتر به لحاظ ارزش بازار می‌رویم.

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین با مقاومت سختی روی سطح اکستنشن فیبوناچی 100 درصد خود روی قیمت 60,959 دلار مواجه شده است. خریداران هیچگاه پس از شکست این سطح موفق به حفظ قیمت روی آن نشده‌اند و این اتفاق نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالا کاهش می‌یابد.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 25 اردیبهشت 1400

در چارت جفت معاملاتی BTCUSDT، شاهد تشکیل یک الگوی سر و شانه هستیم. در صورتی که قیمت به زیر خط گردن این الگو روی 45,500 دلار سقوط کند، آنگاه احتمال سقوط سنگین قیمت بیت کوین وجود خواهد داشت. شایان ذکر است که هدف این الگو، روی سطح 28,939 دلار قرار دارد که این قیمت، نزدیک به خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 27,335 دلار است.

خط میانگین متحرک نمایی 20 هفته‌ای (روی 47,444 دلار) صاف شده و اندیکاتور RSI با قیمت واگرایی دارد. این اتفاقات نشان می‌دهند که از منظر این اندیکاتورها، روند صعودی به خطر افتاده است.

دیدگاه نزولی فوق‌الذکر فقط در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به بالای محدوده مقاومتی 60 هزار تا 64,849 دلار صعود کند. در این صورت، هدف صعودی بعدی روی سطح فیبوناچی 161.8 درصد روی قیمت 80,800 دلار قرار خواهد داشت.

تحلیل قیمت اتریوم

ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH در یک روند صعودی قدرتمند قرار دارد، اما صعود بزرگ قیمت طی دو هفته گذشته نشان می‌دهد که احتمال به پایان رسیدن موج صعودی فعلی، افزایش یافته است. قرار گرفتن اندیکاتور RSI در ناحیه اشباع خرید نیز تاییدی بر رسیدن قیمت به سقف خود در کوتاه مدت است.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 25 اردیبهشت 1400

در شرایط فعلی، خریداران با مقاومت سنگینی در محدوده 4,052 دلار تا 4,374 دلار مواجه شده‌اند. اگر قیمت در عبور از این محدوده ناتوان باشد، احتمالا اصلاح قیمت اتریوم منجر به لمس سطح اصلاحی 38.2 درصد فیبوناچی روی 3,195 دلار خواهد شد. از آنجایی که وضعیت اتر در بلندمدت صعودی است، در مسیر این اصلاح می‌توانیم شاهد افزایش فشار خرید و ادامه یافتن روند صعودی در کوتاه مدت باشیم.

در صورتی که قیمت به بالای ناحیه مقاومتی مذکور برسد، آنگاه شانس صعود قیمت اتریوم تا سطح مقاومت روانی 5,000 دلار افزایش خواهد یافت. در صورت عبور قیمت از این سطح، روند صعودی می‌تواند تا قیمت 5,759 دلار ادامه پیدا کند.

بر خلاف سناریوی فوق، از دست رفتن سطح حمایت 3,195 دلار، مسیر اصلاح تا سطح اصلاحی 50 درصد فیبوناچی روی 2,831 دلار را هموار خواهد کرد. حمایت بعدی نیز، روی قیمت 2,467 دلار قرار گرفته است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین

ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز بایننس کوین در عبور از مقاومت سطح 161.8 درصد اکستنشن فیبوناچی ناتوان بود. این اتفاق سبب شد تا شاهد اصلاح قیمت این رمز ارز باشیم. شایان ذکر است که حمایت قیمت روی سطح 38.2 درصد فیبوناچی روی قیمت 513 دلار نشان داد که فشار خرید در سطوح پایین همچنان بالاست و احساسات پیرامون رمز ارز BNB صعودی است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 25 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 25 اردیبهشت 1400

تنها در صورتی می‌توان نسبت به ادامه یافتن موج صعودی بلندمدت قیمت بایننس کوین امیدوار بود که قیمت به بالای مقاومت 680 دلار برسد. در این صورت، موج صعودی می‌تواند تا سطوح اکستنشن فیبوناچی 200 درصد و 261.8 درصد به ترتیب روی ارقام 796 دلار و 985 دلار ادامه پیدا کند.

با این حال، واکنش دوباره قیمت به مقاومت ذکر شده می‌تواند با افزایش فشار فروش، منجر به اصلاح قیمت بایننس کوین تا سطح 50 درصد و 61.8 درصد اصلاحی فیبوناچی روی ارقام 458 دلار و 403 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین

طی چند هفته اخیر، شاهد روند صعودی قدرتمند دوج کوین بوده‌ایم. حرکات قیمتی در روزهای اخیر نشان می‌دهد که فعالیت معامله‌گران چه برای فروش و چه برای خرید، بسیار شدید و به نوعی اغراق شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین - 25 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 25 اردیبهشت 1400

سایه بلند کندل هفته گذشته نشان می‌دهد که در سطوح بالا، ذخیره سود از سوی معامله‌گران بسیار افزایش می‌یابد. با این حال، فروشندگان نمی‌توانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند و افزایش فشار خرید در سطوح پایین، در نهایت منجر به تشکیل یک سایه بلند زیر کندل هفته گذشته شد.

زمانی که خریداران از فرصت افت قیمت برای خرید بیشتر استفاده کرده و در سمت مقابل، فروشندگان نیز در سطوح بالا اقدام به ذخیره سود می‌کنند، معمولا دارایی مدنظر وارد روند خنثی می‌شود. در مورد دوج کوین، این اتفاق می‌تواند منجر به ورود قیمت به فاز تحکیم بین سطوح 35 سنت و 73 سنت شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو

پس از رشد سریع قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA از سطح 33 سنت تا سطح 1.48 دلار، قیمت این دارایی برای چند هفته بین سطوح 1 دلار تا 1.48 دلار نوسان می‌کرد. تحکیم قیمت در چنین قیمت‌های بالایی یک نشانه مثبت است و این اتفاق سبب شد تا با شکست مقاومت این بازه، اکنون قیمت هر واحد کاردانو به بالای سطح 2 دلار برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 25 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 25 اردیبهشت 1400

اکنون رالی صعودی قیمت کاردانو به سطح اکستنشن فیبوناچی 100 درصد خود روی 2.14 دلار رسیده و در صورتی روند صعودی ادامه پیدا خواهد کرد که قیمت بتواند ازاین سطح عبور کند. در این صورت، موج صعودی قیمت رمز ارز ADA می‌تواند تا سطح 2.6 دلار ادامه یابد.

خطوط میانگین متحرک در حال صعود هستند و اندیکاتور RSI وارد محدوده اشباع خرید شده، بنابراین، کنترل بازار در اختیار خریداران است. دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به سطوح فعلی واکنش نشان دهد و به زیر سطح حمایت 1.48 دلار برسد. در این حالت، اصلاح بیشتر تا خط میانگین متحرک نمایی 20 هفته‌ای روی 1.06 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل

ارز دیجیتال شبکه ریپل برای مدت زمان زیادی، بین سطوح 21 سنت تا 78 سنت خرید و فروش می‌شد. معمولا، هرچقدر که بازه یک روند خنثی طولانی‌تر باشد، موج قیمتی ایجاد شده پس از شکست روند خنثی، شدیدتر است. در مورد ریپل نیز چنین بود و پس از شکسته شدن مقاومت 78 سنت، شاهد رشد قیمت تا سطح 1.96 سنت طی دو هفته بودیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 25 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 25 اردیبهشت 1400

با این حال، چنین صعودهای شدیدی معمولا پایدار نیستند و در مورد ریپل نیز چنین بود. از زمان لمس سقف 1.96 دلار، قیمت رمز ارز XRP یک الگوی مثلث متقارن را تشکیل داده است.

وضعیت اندیکاتورهای میانگین متحرک و RSI، از برتری معامله‌گران در معاملات ریپل حکایت دارد. در صورتی که قیمت به بالای سطح 1.76 دلار برسد، آنگاه صعود تا سطح 1.96 دلار محتمل خواهد بود. در صورت شکست این سطح نیز روند صعودی تا سطح 2.63 دلار می‌تواند ادامه یابد. دیدگاه صعودی ذکر شده در صورت از دست رفتن حمایت 1.2 دلار نامعتبر خواهد بود. در این حالت، احتمال اصلاح تا سطوح 1 دلار و 78 سنت افزایش پیدا خواهد کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات

ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT برای چند هفته است که بین سطوح 26.5 دلار و 44 دلار خرید و فروش می‌شود. تلاش چند باره خریداران برای شکست مقاومت سقف این محدوده، نافرجام بوده و این اتفاق باعث شده تا هر بار، قیمت به درون این بازه برگردد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 25 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 25 اردیبهشت 1400

با این حال، نکته مثبت در مورد پولکادات این است که خریداران تا به حال اجازه نداده‌اند که قیمت به زیر سطح 26.5 دلار سقوط کند. این اتفاق نشان‌دهنده فشار خرید در سطوح پایین است.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای محدوده مقاومت 44 دلار تا 48.36 دلار برسانند، آنگاه روند صعودی قیمت پولکادات می‌تواند تا هدف 63.68 دلار ادامه پیدا کند. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز از برتری فشار تقاضا نسبت به فشار عرضه خبر می‌دهد.

سناریوی صعودی ذکر شده در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر حمایت 26.5 دلار سقوط کند. در این حالت، موج نزولی جدیدی برای پولکادات آغاز خواهد شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ

ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI طی چند هفته گذشته درون یک کانال قیمت صعودی معامله شده است. با وجودی که قیمت طی یک هفته گذشته به کف کانال رسید، اما فشار خرید ایجاد شده سبب شد تا شاهد تشکیل یک سایه بلند زیر کندل هفتگی قیمت این ارز دیجیتال باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 25 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 25 اردیبهشت 1400

اگر خریداران قیمت را به بالای سطح 45 دلار برسانند، آنگاه جفت UNIUSDT می‌تواند موج صعودی بعدی خود را با هدف لمس سقف کانال صعودی نشان داده شده روی 56.5 دلار آغاز کند. شکست سقف کانال صعودی، افزایش شدید ممنتوم را در پی خواهد داشت و این اتفاق می‌تواند زمینه‌ساز صعود تا سطح 68.89 دلار باشد.

بر خلاف سناریوی فوق، اگر قیمت به سطوح فعلی واکنش نشان دهد و به زیر حمایت کف کانال صعودی برسد، آنگاه احتمال اصلاح تا سطوح 25 دلار و 16.84 دلار افزایش خواهد یافت15.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 25 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)