5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مد نظر داشته باشند (10 خرداد 1400)


تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر هفته یعنی بیت کوین (BTC)، ماتیک (MATIC)، ایاس (EOS)، مونرو (XMR) و آوه (AAVE) برای امروز 10 خرداد 1400.

بیت کوین در حفظ سطوح فعلی خود دچار مشکل شده و این اتفاق نشان می‌دهد که فشار تقاضا در سطوح قیمتی بالاتر کاهش می‌یابد. آیا این اتفاق بدین معناست که روند صعودی بلندمدت به اتمام رسیده و بازیگران نهادی در حال ترک بازار رمز ارزها هستند؟

خیر! برعکس است. هفته‌نامه گلس‌نود به افزایش شاخص پریمیوم گری اسکیل و بهبود اختلاف قیمت سهام GBTC با قیمت بیت کوین در بازارهای عادی اشاره کرده و این اتفاق نشان‌دهنده آن است که موسسات سرمایه‌گذاری از فرصت افت قیمت برای خرید بیشتر استفاده می‌کنند.

اما GBTC تنها نیست و دیگر ابزار سرمایه‌گذاری مورد علاقه موسسات یعنی صندوق قابل معامله یا ETF بیت کوین کانادایی Purpose نیز شاهد افزایش سرمایه ورودی است. به گفته تحلیل‌گران گلس‌نود، این اتفاق “علائم اولیه تمایل مجدد بازیگران نهادی” را نشان می‌دهد.

نقشه بازار

معیار دیگری که احتمالا می‌تواند نشان‌دهنده رسیدن قیمت بیت کوین به کف خود باشد، شباهت چارت سلطه BTC بر بازار (Bitcoin Dominance) به مرحله ابتدایی موج صعودی سال 2017 است. اگر رفتار این شاخص در ادامه نیز مشابه با سال 2017 باشد، هنوز تا پایان روند صعودی آغاز شده از سال گذشته فاصله زیادی باقی مانده است.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر – 10 خرداد 1400

با منقضی شدن قراردادهای آتی و اختیار این ماه، سرمایه‌گذاران احتمالا در فکر این هستند که آیا قیمت بیت کوین از هفته پیش رو بهبود خواهد یافت و در این صورت، کدام یک از آلت کوین‌ها رشد بیشتری را تجربه خواهند کرد. برای پاسخ به این سوال، مستقیما به سراغ معرفی و تحلیل 5 ارز دیجیتال برتر برای این هفته می‌رویم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

تلاش‌های بیت کوین برای عبور از خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی 41,014 دلار طی روزهای گذشته ناموفق بوده و این اتفاق نشان می‌دهد که فروشندگان به سختی در حال مقاومت روی این خطوط هستند. همچنین وضعیت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و شیب رو به پایین آن و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه پایینی، نشان می‌دهد که بازار بر وفق فروشندگان است.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 10 خرداد 1400

اگر سطح حمایت 33,000 دلار برای بیت کوین از دست برود، آنگاه تمامی چشم‌ها به ناحیه حمایتی 30 هزار تا 28 هزار دلار خواهد بود. شکست این ناحیه نیز می‌تواند متعاقبا منجر به افزایش فشار فروش‌ و افت بیشتر قیمت تا محدوده 20 هزار دلار شود.

تا زمانی که قیمت زیر خط میانگین متحرک ساده 200 روزه باقی بماند، کار برای آغاز موج صعودی بعدی دشوار خواهد بود. با  این حال، در صورت عبور قیمت از این خط و تثبیت روی آن، هدف بعدی قیمت می‌تواند روی سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی در قیمت 48,231 دلار باشد.

تحلیل قیمت ماتیک (MATIC)

ارز دیجیتال شبکه پالیگان یعنی رمز ارز متیک (MATIC) روز گذشته به حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 1.58 دلار واکنش نشان داد و این اتفاق بیان‌گر آن است که معامله‌گران از فرصت افت قیمت برای خرید بیشتر استفاده می‌کنند. روند رو به رشد خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی، حکایت از برتری فشار تفاضا نسبت به عرضه در خرید و فروش ارز دیجیتال متیک دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ماتیک - 10 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال متیک – 10 خرداد 1400

با این حال در چارت قیمت متیک به تتر، شاهد تشکیل یک الگوی مثلث متقارن هستیم و این اتفاق نشان‌دهنده بلاتکلیفی بین خریداران و فروشندگان است. اگر قیمت رمز ارز MATIC موفق به شکست ضلع بالایی مثلث شود، احتمالا رشد قیمت تا اهداف 2.7 دلار و 4.2 دلار ادامه خواهد داشت.

در سمت مقابل، واکنش قیمت به مقاومت ضلع بالای مثلث، احتمالا قیمت متیک را برای چند روز دیگر درون این الگو نگه خواهد داشت. از دست رفتن حمایت کف الگو نیز می‌تواند منجر به آغاز روند نزولی تا هدف 80 سنت شود.

تحلیل قیمت ایاس (EOS)

روند رو به رشد قیمت ارز دیجیتال شبکه ایاس یعنی رمز ارز EOS دقیقا روی سطح 38.2 درصد فیبوناچی در قیمت 7.89 دلار متوقف شد. با این حال، نکته مثبت این است که خریداران در ادامه اجازه ندادند تا قیمت به زیر سطح حمایت 5.6 دلار برسد. این اتفاق نشان می‌دهد که معامله‌گران منتظر افت زیاد قیمت برای خرید بیشتر نیستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ایاس - 10 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ایاس – 10 خرداد 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت رمز ارز EOS را به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 6.95 دلار برسانند، شانس افزایش تقاضا بیشتر خواهد شد. این اتفاق می‌تواند درها را به سمت رشد بیشتر تا اهداف 9.23 دلاری و 10.57 دلاری (که به ترتیب سطوح 50 درصد و 61.8 درصد فیبوناچی هستند)، باز کند.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که موج صعودی ایجاد شده بار دیگر روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و یا سطح مقاومت 7.89 دلار متوقف شود. در این صورت، احتمال از دست رفتن حمایت 5.6 دلار و سقوط قیمت به زیر آن افزایش خواهد یافت. این اتفاق متعاقبا می‌تواند منجر به اصلاح بیشتر تا اهداف خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی 4.52 دلار و حمایت 3.57 دلار شود.

تحلیل قیمت مونرو (XMR)

تمامی تلاش‌ها برای رساندن قیمت ارز دیجیتال شبکه مونرو یعنی رمز ارز XMR به زیر خط میانگین متحرک 200 روزه روی 222 دلار، تا به امروز ناموفق بوده است. از این اتفاق می‌توان اینگونه برداشت کرد که خریداران به شدت در حال افزودن به دارایی رمز ارز XMR خود در سطوح پایین هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو - 10 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 10 خرداد 1400

با این حال، شنبه این هفته تلاش خریداران برای رساندن قیمت مونرو به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 294 دلار ناموفق بود و سایه بلند بالای کندل آن روز نشان‌دهنده فشار فروش گسترده در سطوح بالاتر است. اکنون به نظر می‌رسد که بار دیگر خریداران در تلاش برای شکست مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه هستند.

در صورت موفقیت، احتمالا یک موج صعودی برای جفت ارز XMRUSDT تا هدف سطح 61.8 درصد فیبوناچی روی قیمت 368 دلار آغاز خواهد شد. به احتمال فراوان، قیمت در عبور از این سطح به چالش خواهد خورد، زیرا ممکن است بسیاری از افرادی که در سطوح بالا اقدام به خرید مونرو کرده بودند، با رسیدن قیمت به این سطح، پوزیشن‌های خود را ببندند.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر خط میانگین متحرک ساده 200 روزه برسد. در این صورت، اصلاح بیشتر تا اهداف 175 دلار و 124.69 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت آوه (AAVE)

ارز دیجیتال پروتکل آوه یعنی رمز ارز AAVE به خوبی به حمایت 280 دلار خود واکنش نشان داده است. از اوایل سال 2021 تا به امروز، رمز ارز آوه همواره بالاتر از این سطح حمایتی معامله شده و حفظ شدن آن به معنی فشار خرید بالا در این سطوح است. علاوه بر این، وجود خط میانگین متحرک ساده 200 روزه (روی 290 دلار) اندکی بالاتر از این سطح حمایتی، اعتبار این ناحیه را افزایش داده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال آوه - 10 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال آوه – 10 خرداد 1400

با این حال، وضعیت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و اندیکاتور RSI، چندان بر وفق مراد آوه نیست. احتمالا دارد که در مسیر رشد قیمت این ارز دیجیتال، خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی سطح 398 دلار، مقاومت سختی ایجاد نماید. در چنین حالتی، اصلاح مجدد قیمت تا سطح حمایت 280 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

از دست رفتن حمایت 280 دلاری می‌تواند منجر به آغاز یک روند نزولی تا هدف 160 دلار شود. در سمت مقابل، اگر قیمت آوه به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، آنگاه مسیر رشد تا هدف 489 دلار هموار خواهد بود.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار به تاریخ 10 خرداد 1400 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)