5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مدنظر داشته باشند (26 آبان 99)


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر هفته برای امروز 26 آبان 99؛ بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، مونرو (XMR)، ریپل (XRP) و یونی سواپ (UNI).

علاقه‌مندان به حوزه ارزهای دیجیتال مدت‌هاست که از بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال نام می‌برند. اکنون و با قرارگیری پادشاه رمز ارزهای در اولین بحران اقتصادی پس از تولد خود، این ارز مجازی مهر تاییدی بر این ادعا زده و عملکردی به مراتب بهتری نسبت به طلا از ابتدای سال 2020 ثبت کرده است. این اتفاق دو نتیجه در پی دارد: اولا اینکه بیت کوین قرار نیست با بروز چنین ناملایماتی از بین برود، دوم اینکه رمز ارز BTC یک دارایی به مراتب بهتر نسبت به طلا در چنین شرایطی است.

نقشه بازار
نقشه بازار

اکنون برخی از سرمایه‌گذاران سنتی در حال ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند و تحلیلگران معتقدند که خریداران محدوده 12,000 دلار تا 15,000 دلار، موسسات سرمایه‌گذاری بوده‌اند. موسسه گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) نیز چنین اعتقادی دارد و با انتشار گزارشی مدعی شده که حجم خرید و فروش بیت کوین توسط بازیگران نهادی افزایش یافته است.

در حالی که بسیاری از سرمایه‌گذاران و تحلیلگران نسبت به آینده قیمت بیت کوین خوشبین هستند، داده‌های درون زنجیره‌ای شبکه این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که برخی از نهنگ‌ها معتقدند که قیمت رمز ارز BTC به سقف کوتاه مدت خود رسیده است.

در ادامه این نوشته، به بررسی تکنیکال 5 ارز دیجیتال برتر برای این هفته می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 26 آبان 99

طی 35 روز گذشته، تمام کندل‌های هفتگی قیمت بیت کوین بالاتر از خط میانگین متحرک نمایی 10 هفته‌ای (روی 15,613 دلار) بسته شده‌اند. این اتفاق بدان معناست که روند صعودی فعلی قدرتمند بوده و خریداران از هر فرصتی برای اضافه کردن رمز ارز BTC به پرتفوی خود استفاده می‌کنند و منتظر اصلاحات عمیق‌تر نمی‌مانند.

تحلیل قیمت بیت کوین - 26 آبان
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 26 آبان

رشد خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در منطقه اشباع خرید، نشان می‌دهد که بازار کاملا در کنترل خریداران است. اکنون اولویت خریداران، حفظ قیمت بیت کوین بالاتر از سطح کلیدی 16,000 دلار است. در صورت موفقیت، انتظار می‌رود که قیمت تا هدف 17,200 دلار رشد کند.

در سمت مقابل، در صورت افت قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 10 روزه روی 15,600 دلار (خط آبی رنگ)، باید منتظر اصلاح بیشتر قیمت تا حمایت‌های معتبر بود. اولین حمایت جزئی روی سطح 14,800 دلار قرار داشته و شکست آن می‌تواند منجر به افت بیشتر تا سطح 14,000 دلار شود.

تحلیل قیمت اتریوم – 26 آبان 99

ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز اتر (ETH) در ابتدای این هفته به مقاومت 478 دلاری واکنش نشان داد و با کاهش قیمت روبرو شد. از آنجایی که این سطح نزدیک به مقاومت عمده 488 دلاری است، می‌توان محدوده بین 478 تا 488 دلار را یک مانع سخت در برابر رشد قیمت دانست. بنابراین با نزدیک شدن قیمت به این محدوده، فشار فروش اتریوم افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم - 26 آبان
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 26 آبان

با این حال، تاکنون خریداران اجازه نداده‌اند که جفت ETHUSD اصلاح عمیقی را تجربه کند. این اتفاق می‌تواند هواداران ارز دیجیتال اتریوم را نسبت به شکست قریب‌الوقوع محدوده مقاومتی مذکور امیدوار سازد. در این صورت، اولین هدف، مقاومت روانی 500 دلاری خواهد بود.

در صورت عبور قیمت از مقاومت روانی 500 دلاری، احتمالا روند صعودی در اولین گام تا سطح 550 دلار ادامه خواهد یافت. رشد خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی، حکایت از برتری خریداران نسبت به فروشندگان دارد.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 10 روزه روی 450 دلار (خط آبی رنگ) بازگردد. در این صورت احتمالا برای چند روز شاهد تشکیل یک روند خنثی خواهیم بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 26 آبان 99

ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP برای دو ماه متوالی بین سطوح 23 سنت و 26 سنت نوسان می‌کرد. سقف این محدوده در نهایت جمعه گذشته شکسته شد. با این حال، فروشندگان هنوز دست از کار نکشیده‌اند و اجازه نمی‌دهند قیمت از این ناحیه فاصله بگیرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 26 آبان
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 26 آبان

جنگ بین خریداران و فروشندگان رمز ارز XRP می‌تواند منجر به کاهش قیمت تا سطح 26 سنت شود. اگر فشار خرید ریپل روی این سطح افزایش یابد و قیمت به آن واکنش نشان دهد، می‌توان نسبت به موج صعودی بعدی جفت XRPUSD امیدوار بود.

روند افزایشی خط میانگین متحرک نمایی 10 روزه (روی 25.8 سنت) و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی، حکایت از برتری خریداران نسبت به فروشندگان دارد. هدف بعدی این موج صعودی، سطح 30 سنتی است.

بر خلاف نظریه صعودی فوق‌الذکر، اگر قیمت به زیر سطح 26 سنت بازگردد، به نوعی شاهد شکست ناموفق یا فیک‌اوت (Fakeout) بوده‌ایم. این اتفاق فروشندگان را بار دیگر به بازار باز خواهد گرداند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 26 آبان 99

ارز دیجیتال شبکه مونرو یعنی رمز ارز XMR از ششم آبان ماه که به سقف خود رسید، در یک روند اصلاحی معامله می‌شد. اما هفته گذشته شاهد شکست خط روند نزولی در چارت قیمت XMRUSD بودیم و در حال حاضر خریداران در تلاشند تا قیمت این ارز دیجیتال را به بالای ناحیه مقاومتی 118 تا 120 دلار برسانند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو - 26 آبان
تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 26 آبان

در صورت عبور جفت XMRUSD ناحیه مقاومتی فوق‌الذکر، احتمال ادامه یافتن موج صعودی تا اهداف 128 دلار و 139 دلار وجود دارد. از طرفی وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI به گونه‌ای بوده که می‌توان نتیجه گرفت از فشار فروش مونرو طی روزهای گذشته کاسته شده است.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در مورد قیمت رمز ارز XMR در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر حمایت 110 بازگردد. در این صورت، افت قیمت تا حمایت 104 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 26 آبان 99

ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI در پانزدهم آبان‌ماه کف 1.75 دلاری خود را لمس کرد و از آن زمان در یک روند صعودی قدرتمند قرار گرفته است. این روند صعودی منجر به رشد 136 درصدی قیمت این ارز دیجیتال طی چند روز گذشته شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 26 آبان
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 26 آبان

خط میانگین متحرک نمایی 10 روزه (خط آبی رنگ) در مسیر صعودی قرار دارد و اندیکاتور RSI از منطقه اشباع فروش به منطقه اشباع خرید رسیده است. بنابراین می‌توان گفت که خریداران بار دیگر به بازی برگشته‌اند و فشار تقاضا بر فشار عرضه در خرید و فروش یونی سواپ غلبه دارد. در چنین شرایطی، احتمالا در ادامه شاهد رشد قیمت تا سطح روانی 5 دلار خواهیم بود.

احتمال دارد که روند صعودی فعلی در ناحیه 5 دلار تا 5.55 دلار دچار چالش شود. در صورتی که خریداران بتوانند در این منطقه نیز بر فروشندگان غلبه کنند، روند صعودی ادامه‌دار خواهد بود.

اولین نشانه ضعیف شدن روند صعودی، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 10 روزه است. چنین اتفاقی آغاز فروش و ذخیره سود توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت را نشان می‌دهد.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 26 آبان 99 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)