5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مدنظر داشته باشند


در این مطلب به تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال جذاب برای امروز 21 مهر جهت خرید و فروش در این هفته می‌پردازیم. این رمز ارزها عبارتند از BTC ،XRP ،ATOM ،ADA و XMR.

طی سه سال اخیر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) چندین درخواست برای ایجاد صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین را رد کرده است. این اتفاق باعث شده تا امید بسیاری از سرمایه‌گذاران نسبت به رشد قیمت بیت کوین درصورت موافقت SEC با ایجاد یک صندوق ETF کمرنگ شود. بنابراین علاقه‌مندان، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران BTC دیگر آینده این رمز ارز را وابسته به وجود یک ETF نمی‌دانند، بلکه این قانون‌گذاران و تنظیم‌کنندگان خواهند بود که در نهایت موضع سر سخت خود در قبال ارزهای دیجیتال را در آینده تغییر خواهند داد.

طی مصاحبه اخیر هستر پیرس (Hester Peirce)، عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با کوین تلگراف، وی مدعی شد که این کمیسیون باید موضع محتاطانه خود نسبت به ارزهای دیجیتال و به طور کلی، نوآوری‌ها را تغییر دهد، زیرا روز به روز شاهد افزایش علاقه برای ورود به این حوزه از سوی طیف وسیعی از افراد، چه حقیقی و چه موسسات سرمایه‌گذاری سنتی هستیم.

بیشتر بخوانید: عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا: موضع محتاطانه SEC نسبت به ارزهای دیجیتال باید تغییر کند

بلومبرگ در آخرین خبرنامه خود برای ارزهای دیجیتال پیش بینی کرده در صورتی که جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده انتخاب شود، احتمالا مجوز ایجاد صندوق ETF بیت کوین صادر خواهد شد. به عقیده نویسنده این مقاله، تغییر موضع نسبت به ارزهای دیجیتال می‌تواند منجر به قانون‌گذاری شفاف در این زمینه شود، اتفاقی که جذب سرمایه‌گذاران زیادی به این حوزه را به دنبال خواهد داشت.

نقشه بازار ارزهای دیجیتال
نقشه بازار ارزهای دیجیتال

بلومبرگ پیش بینی کرده حتی با وجود انتخاب دوباره دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، بیت کوین روند صعودی خود را در دور دوم ریاست جمهوری وی ادامه دهد. اگر حتی نیمی از آنچه که بین سال‌های 2016 تا 2020 برای بیت کوین اتفاق افتاد مجددا در چهار سال آینده رخ دهد، قیمت 80,000 دلاری برای رمز ارز BTC در پایان سال 2024 دور از انتظار نخواهد بود.

با این حال، تمام این پیش‌بینی‌ها بلند مدت هستند. امروز 21 مهر 99، کوین تلگراف به معرفی و تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر برای تریدرها در هفته پیش رو پرداخته که در ادامه به ارائه آن‌ها می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 21 مهر 99

شکست سقف الگوی مثلث متقارن در چارت قیمت بیت کوین منجر به جذب خریداران و در نتیجه شکست مقاومت 11,178 دلاری شد. با این حال، فروشندگان به کار خود ادامه داده و تاکنون اجازه نداده‌اند قیمت بتواند از سطح 11,500 دلار عبور کند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین - 21 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 21 مهر

همزمان با فشار عرضه از سوی فروشندگان در سطوح بالا، خریداران نیز از هر فرصتی برای خرید بیشتر استفاده می‌کنند و این اتفاق باعث شده که قیمت کماکان بالای سطح 11,178 دلاری باقی بماند. بنابراین می‌توان مدعی شد که احساسات بازار از “فروش بیت کوین” در حال تبدیل به “خرید در کف” است، به عبارتی خریداران هر افت قیمتی را به چشم فرصت خرید می‌بینند.

خطوط میانگین متحرک (خطوط قرمز و آبی) در حال ثبت یک تقاطع طلایی هستند و اندیکاتور RSI روی عدد 64 قرار دارد، بنابراین وضعیت فعلی را می‌توان صعودی دانست. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای مقاومت 11,500 دلاری هدایت کنند، اهداف قیمتی بعد روی سطوح 12,000 دلار و 12,460 دلاری قرار خواهند داشت.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت از سطوح فعلی افت خود را آغاز کند و به زیر خط حمایت میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 10,853 دلار برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 21 مهر 99

شنبه این هفته شاهد مقاومت فروشندگان رمز ارز XRP روی سطح 26 سنت بودیم، اما به نظر می‌رسد که فشار فروش ریپل از جانب آن‌ها در حال کاهش است. از طرفی خریداران از هر افت قیمتی برای اضافه کردن به دارایی ریپل خود استفاده می‌کنند. بنابراین شکست سطح مقاومتی 26 سنت دور از انتظار نخواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 21 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 21 مهر

شکست مقاومت 26 سنت و بسته شدن حداقل یک کندل روزانه روی آن، الگوی سر و شانه معکوس در چارت قیمت XRP را تکمیل خواهد کرد. هدف این الگو روی سطح 30 سنتی قرار دارد. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز احتمال وقوع این اتفاق را بیشتر کرده است.

دیدگاه صعودی فوق الذکر در مورد قیمت ریپل در صورتی نامعتبر خواهد بود که افت قیمت از سطوح فعلی آغاز شود و بار دیگر شاهد معامله شدن این رمز ارز زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 24.6 سنت) باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 21 مهر 99

در انتهای هفته گذشته، فروشندگان رمز ارز ADA در نگهداشتن قیمت این ارز زیر سطح 9 سنت ناموفق بودند، اتفاقی که باعث شد خریداران زیادی جذب این ارز دیجیتال شوند و قیمت به بالای خطوط میانگین متحرک صعود کند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 21 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 21 مهر

خطوط میانگین متحرک در حال ثبت یک تقاطع طلایی در چارت قیمت کاردانو هستند و اندیکاتور RSI هم در نیمه بالایی بازه خود قرار دارد، بنابراین شرایط به سود خریداران است. اگر آن‌ها از این فرصت استفاده کرده و بتوانند قیمت را به بالای خط آبی نشان داده شده در چارت برسانند، الگوی سر و شانه معکوس در چارت قیمت رمز ارز ADA تکمیل می‌شود و باید منتظر موج صعودی این ارز دیجیتال به سمت هدف 13.3 سنت باشیم.

دیدگاه صعودی فوق الذکر در مورد ارز کاردانو در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت از سطوح به پایین برگردد و بار دیگر شاهد خرید و فروش کاردانو زیر خطوط میانگین متحرک باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 21 مهر 99

رمز ارز مونرو در یک روند صعودی قدرتمند قرار داد و شیب خطوط میانگین متحرک در حال افزایش است. در حال حاضر وضعیت این ارز دیجیتال برای ادامه روند صعودی خود به سمت اهداف 140 و 150 دلار مهیا است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو - 21 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال مونرو – 21 مهر

در یک روند صعودی قدرتمند، اصلاحات معمولا بین یک تا سه روز طول می‌کشند. بدون شک خط حمایتی میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 105.96 دلار، فرصت بسیار خوبی برای خریداران رمز ارز XMR خواهد بود، زیرا نسبت ریسک به پاداش برای خرید مونرو روی این خط، پایین است.

در صورتی که قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 105.96 دلار سقوط کند، روند صعودی به خطر خواهد افتاد.

تحلیل قیمت رمز ارز ATOM (کازموس) – 21 مهر 99

بر خلاف ارزهای دیجیتال کاردانو و ریپل که هنوز قیمتشان زیر خط گردن الگوی سر و شانه معکوس است، قیمت رمز ارز ATOM توانست خط گردن الگوی خود را بشکند و بالای آن تثبیت شود. فشار خرید اتم ناشی از شکست خط گردن این الگو باعث شده تا قیمت به راحتی از پس مقاومت سنگین 5.877 دلاری برآید.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کازموس - 21 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کازموس – 21 مهر

اکنون فرصت مناسبی برای رشد قیمت رمز ارز ATOM به سمت اهداف 7.4 دلار و 8.87 دلار مهیا است. شیب خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایشی شده و اندیکاتور RSI در نیمه بالایی قرار گرفته است. بنابراین وضعیت اندیکاتورها از برتری خریداران خبر می‌دهد.

بر خلاف این فرضیه، اگر افت قیمت از سطوح فعلی آغاز شود، احتمالا شاهد تلاش فروشندگان برای از بین بردن حمایت خط گردن الگوی تشکیل شده و پس از آن، شکست خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خواهیم بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار به تاریخ 21 مهر 99 بوده و تصمیم به خرید و فروش آن‌ها بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)