5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مدنظر داشته باشند


در این مطلب به تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال جذاب برای امروز 28 مهر 99 جهت خرید و فروش در این هفته می‌پردازیم. این رمز ارزها عبارتند از BTC ،XLM ،CRO ،BNB و LTC.

داده‌های منتشر شده توسط Skew نشان می‌دهد که حجم معاملات بیت کوین در صرافی اسپات LMAX Digital که عمدتا میزبان موسسات است، از حجم معاملات سایر صرافی‌ها پیشی گرفته است. این اتفاق نشان می‌دهد که موسسات نسبت به افزایش قیمت رمز ارز BTC در آینده خوشبین هستند.

در کنار خرید بیت کوین در بازار اسپات، مشارکت موسسات در بازارهای مشتقه نیز افزایش یافته است. بر اساس داده‌های آرکین ریسرچ (Arcane Research)، تعداد افراد حقوقی فعال در صرافی بکت (Bakkt) به حداکثر مقدار خود رسیده است. کاهش نوسانات قیمت بیت کوین معیار دیگری است که از احتمال آغاز یک روند بزرگ در آینده نزدیک خبر می‌دهد. داده‌ها نشان می‌دهند که نوسانات قیمت رمز ارز BTC به پایین‌ترین مقدار خود در 16 ماه گذشته رسیده است.

با وجودی که ورود موسسات به بازار بیت کوین نشانه بسیار مثبتی برای این ارز دیجیتال است، اما معامله‌گران خرد باید به دقت رفتار تکنیکال این ارز و آلت کوین‌ها را تحت نظر گرفته و در شرایط مناسب اقدام به خرید کنند. 

امروز 28 مهر 99، کوین تلگراف به معرفی و تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر برای تریدرها در هفته پیش رو پرداخته که در ادامه به ارائه آن‌ها می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 28 مهر 99

بیت کوین به خوبی توانسته حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 11,137 دلار را طی چند روز گذشته حفظ کند. کمترین قیمت رمز ارز BTC طی روزهای گذشته، قیمت 11,165 دلار بود که با واکنش فوری از سوی خریداران مواجه شد.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت بیت کوین – 28 مهر 99

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی نشان داده در چارت هدایت کنند، جفت معاملاتی BTCUSD می‌تواند بار دیگر مقاومت 11,719 دلار را لمس کند. شکست این مقاومت به معنای ادامه روند صعودی تا اهداف 12,000 دلار و 12,460 دلار خواهد بود. خطوط میانگین متحرک در حال بالا رفتن هستند و اندیکاتور RSI روی عدد 61 قرار گرفته است. بنابراین می‌توان گفت که شرایط بازار به سود خریداران است. بنابراین در صورت شکست خط روند نزولی، منتظر رشد قیمت رمز ارز BTC باشید.

دیدگاه صعودی فوق الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به خط روند صعودی واکنش نشان دهد و در عبور از آن ناموفق باشد. در صورتی که قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 11,165 دلار) سقوط کند، احتمال افت تا حمایت 10,500 دلار تقویت خواهد شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال استلار – 28 مهر 99

ارز دیجیتال شبکه استلار یعنی رمز ارز XLM در انتهای شهریورماه به زیر خط میانگین متحرک ساده 200 روزه خود سقوط کرد، اما فشار فروش کافی نبود و خریداران از این فرصت برای خرید استلار استفاده کردند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال استلار - 28 مهر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال استلار – 28 مهر 99

جفت معاملاتی XLMUSD اکنون یک کانال صعودی را تشکیل داده که در تصویر مشخص است. خریداران در تلاشند تا سقف این کانال را از پیش رو بردارند. با وجودی که شنبه این هفته قیمت به بالای سقف کانال صعود کرد، فروشندگان اجازه رشد بیشتر به رمز ارز XLM را ندادند.

در صورتی که قیمت رمز ارز XLM بالای خطوط میانگین متحرک باقی بماند، احتمالا بار دیگر شاهد تلاش خریداران برای شکست سقف کانال و مقاومت 8.4 سنت خواهیم بود. در صورت موفقیت، مسیر صعود بیشتر ارز استلار تا مقاومت 10 سنت هموار خواهد شد.

شیب خطوط میانگین متحرک و وضعیت اندیکاتور RSI، نشان دهنده وضعیت صعودی ارز دیجیتال XLM هستند. با این حال، در صورتی که قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی رنگ) سقوط کند، باید منتظر اصلاح بیشتر قیمت تا حمایت 7.6 سنت باشیم.

تحلیل قیمت رمز ارز CRO (کریپتو دات کام) – 28 مهر 99

شکست کف الگوی مثلث کاهشی رمز ارز CRO و از دست رفتن حمایت 14.4 سنت در انتهای هفته گذشته، منجر به سقوط قیمت این ارز دیجیتال شد. هدف قیمتی این الگو، سطح 10.6 سنت است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کریپتو دات کام - 28 مهر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کریپتو دات کام – 28 مهر 99

با این حال، قیمت به خط میانگین متحرک ساده 200 روزه خود روی 12.1 سنت رسیده و خریداران در حال دفاع از این حمایت هستند. واکنش قیمت به این خط می‌تواند منجر به رشد مجدد قیمت تا مقاومت 14.4 سنت شود. در صورتی که قیمت به این سطح و خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی رنگ) واکنش نشان دهد، می‌توان گفت روند نزولی ادامه‌دار و این موج صعودی، فقط یک اصلاح رو به بالا بوده است. در این حالت، باید منتظر تلاش مجدد فروشندگان برای شکست خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی 12.1 سنت و افت بیشتر قیمت تا حمایت 10.6 سنت باشیم.

ذکر این نکته ضروری است که اندیکاتور RSI در ناحیه اشباع فروش قرار گرفته، بنابراین شروع یک موج صعودی تا هدف 14.4 سنت محتمل‌تر است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 28 مهر 99

جمعه گذشته قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین با نماد BNB به مقاومت 31.97 دلار واکنش نشان داد و افت کرد. با این حال، خریداران از این فرصت استفاده کرده و با خرید بایننس کوین، بلافاصله قیمت را روی سطح 29.5 دلار حمایت کردند. این بدان معناست که سطح مقاومتی 29.5 دلار اکنون تبدیل به یک حمایت مهم شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین  - 28 مهر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 28 مهر 99

شیب خطوط میانگین متحرک در حال افزایش است و اندیکاتور RSI روی عدد 61 قرار دارد. بنابراین، شرایط به سود خریداران است. اگر خریداران بتوانند جفت BNBUSD را به بالای ناحیه مقاومتی سنگین 32 تا 33.4 دلار هدایت کنند، آنگاه ممنتوم صعودی به شدت افزایش خواهد یافت و احتمالا شاهد لمس سقف تاریخی رمز ارز BNB روی 39.5 دلار خواهیم بود.

بر خلاف نظریه صعودی فوق‌الذکر، در صورتی که قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی رنگ) سقوط کند، روند صعودی به خطر خواهد افتاد و احتمال آغاز یک روند نزولی پررنگ‌تر می‌شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 28 مهر 99

ارز دیجیتال لایت کوین با نماد LTC در حال تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس است و در صورت بسته شدن حداقل یک کندل روزانه روی سطح 51.5 دلار، این الگو تکمیل خواهد شد. صاف شدن خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندکاتور RSI در نزدیکی عدد 50، حکایت از تعادل فشار خرید و فروش لایت کوین دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین  - 28 مهر 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 28 مهر 99

با این حال، شاهد سایه‌های فراوانی در زیر کندل‌های روزانه طی دو هفته گذشته هستیم. این سایه‌ها نشان دهنده فشار خرید بسیار بالا هنگام افت قیمت هستند. اگر قیمت رمز ارز LTC بتواند بالای خط روند صعودی نشان داده شده در چارت و خطوط میانگین متحرک باقی بماند، احتمالا به زودی شاهد خرید و فروش لایت کوین روی سطح 51.5 دلار خواهیم بود.

شکست خط گردن الگوی سر و شانه روی سطح 51.5 دلار می‌تواند منجر به رشد قیمت لایت کوین تا هدف 61.6 دلار شود. با این حال، این دیدگاه در صورت از دست رفتن حمایت خط روند صعودی نامعتبر خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار به تاریخ 28 مهر 99 بوده و تصمیم به خرید و فروش آن‌ها بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)