ترید ارزهای دیجیتال در روسیه غیرقانونی شد؛ مجازات 7 سال زندان برای معامله‌گران


بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط دولت روسیه ، ترید و معامله ارزهای دیجیتال در این کشور غیرقانونی بوده و مجازات زندان و یا پرداخت جریمه نقدی را بهمراه دارد.

این گزارش قسمتی از پیش‌نویس لایحه‌ی جدیدی است که دولت روسیه در جهت قانون گذاری ارزهای دیجیتال انجام داده، که قرار است به تصویب مجلس پارلمان این کشور برسد.

در این پیش‌نویس لایحه، قوانین مربوط به ترید و معامله ارزهای دیجیتال در روسیه، نظیر صدور و فعالیت ارزهای مجازی غیرقانونی مشخص شده است. همچنین اشاعه اطلاعات درباره چنین فعالیت‌هایی ممنوع خواهد بود.

منابع محلی خبری روسیه نظیر Russia Today گزارش کرده‌اند که مجلس پارلمان این کشور نگران این است که ارزهای دیجیتال در جهت فعالیت های غیرقانونی استفاده شده و درصدد جلوگیری از این اتفاق است. این مجلس گزارش کرده که به زودی، دولت روسیه پرداخت جریمه نقدی 7،000 دلاری یا سپری کردن 7 سال در زندان را برای کسانی که ترید ارزهای دیجیتال انجام میدهند، در نظر خواهد گرفت.

دیگر قوانین ترید ارزهای دیجیتال در روسیه

یک سری از قانون گذاران خاص روسیه بر این باورند که استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال در این کشور باید ممنوع شود. آنها از طریق قانون پیش‌نویسی که مسئولیت جزائی استفاده از دارایی‌های مالی و ارزهای دیجیتال را مشخص میکند، به دنبال اجرایی کردن این تصمیم هستند.

این پیشنویس همچنین شامل این مورد است که نه تنها ترید و معامله ارزهای دیجیتال در روسیه غیرقانونی است، بلکه حتی مالکیت یک صرافی ارز دیجیتال، شرکت ماینینگ و استخراج و یا خرید بیت کوین از بانک های محلی نیز ممنوع است.

جریمه نقدی برای ترید ارزهای دیجیتال در روسیه

جریمه نقدی ترید ارز دیجیتال در این کشور از 5،000 روبل (برابر با 7،000 دلار) آغاز شده و تا 2 میلیون روبل خواهد بود. با این حال، سودآوری زیاد (غیرقانونی) از طریق ترید ارزهای دیجیتال یا پولشویی، مشمول چندین سال کار اجباری یا سپری کردن 7 سال در زندان خواهد بود.

بر اساس گفته‌های یوری پری‌پاچکین، رئیس انجمن بلاکچین و اقتصاد کریپتو روسیه (RACIB)، به محض تصویب این قوانین، ارزهای دیجیتال در این کشور به صورت خودکار غیرقانونی خواهند شد.

همچنین بر این اساس، شرکت های کریپتو در روسیه باید محل کسب و کارشان را به کشورهای همسایه نظیر اوکراین، بلاروس و غیره منتقل کنند. با این وجود، روسیه منابع گسترده‌ای از انرژی ارزان در سیبری دارد که میتواند در جهت ماینینگ ارز دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)