تعداد کاربران کریپتو در جهان از مرز ۱۰۰ میلیون نفر عبور کرد


بر اساس تحلیل Crypto.com، رشد چشمگیر قیمت بیت کوین در ماه ژانویه تعداد کاربران حوزه کریپتو را تقریبا ۱۶ درصد افزایش داده است.

«کریپتو دات‌کام» یک صرافی رمز ارزی و فراهم کننده کارت اعتباری است. تازه‌ترین گزارش منتشر شده توسط این شرکت نشان می‌دهد تعداد کاربران جهانی کرپیتوکارنسی که ماه می سال میلادی گذشته (اردیبهشت 99)، ۶۶ میلیون نفر بود، تا ژانویه ۲۰۲۱ (دی ماه 99) به بیش از ۱۰۶ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است. با توجه به پیچیده بودن فرآیند ارتباط دادن هر آدرس رمز ارزی با یک کاربر، در جمع آوری گزارش Crypto.com از ترکیب داده‌های بلاک چینی با جمعی از پارامترها به منظور تخمین تعداد کاربران بزرگترین رمز ارزهای دنیا، یعنی بیت کوین و اتریوم استفاده شده است. از این محاسبه‌های تقریبی یک رقم کلی به دست می‌آید که از آن به مرور زمان برای بررسی روند رشد تعداد کاربران کریپتو استفاده می‌شود.

چارت رشد تعداد کاربران کریپتو

افزایش تعداد کاربران کریپتو عمدتا به خاطر بیت کوین و اتریوم بوده است

در طی ۸ ماه گذشته، بیشترین میزان رشد در ژوئن ۲۰۲۰، آگوست ۲۰۲۰ و ژانویه ۲۰۲۱ ثبت شده است. کریپتو دات‌کام معمولا افزایش تعداد کاربران را با افزایش قیمت بیت کوین مرتبط می‌داند، با این حال، از بررسی ترکیبی داده‌های BTC و ETH جزئیات بیشتری حاصل خواهد شد.

بخش عمده افزایش میزان پذیرش کریپتو در آگوست ۲۰۲۰ به اتریوم تعلق داشت که به دلیل محبوبیت دیفای (DeFi) اتفاق افتاده است. در نوامبر ۲۰۲۰، پشتیبانی پی‌پل (PayPal) از خریدهای رمز ارزی کاربران ایالات متحده و سرمایه‌گذاری موسسه‌های بزرگی مثل گری اسکیل (Grayscale) و مایکرواستراتژی (Microstrategy) با عملکرد قیمتی قوی بیت کوین همزمان شد تا شاهد افزایش بیشتر میزان پذیرش کریپتو در میان مردم باشیم.

تا ماه ژانویه، تعداد کاربران بیت کوین ۷۱ و کاربران اتریوم ۱۴ میلیون نفر تخمین زده می‌شود. بنابراین این دو رمز ارز در مقایسه با ماه گذشته، به ترتیب ۳۰.۲ و ۱۳.۱ افزایش کاربر داشته‌اند.

رشد ماهانه کاربران بیت کوین و اتریوم

در حالی که این روندهای رشد حاوی اطلاعات واضحی هستند، Crypto.com اعلام کرده هنگام بررسی آن‌ها باید به چند نکته مهم توجه داشت؛ روش به کار گرفته شده توسط این شرکت از اطلاعات داخلی خودش، اطلاعات بلاک چین‌های بیت کوین و اتریوم، و تحلیل نظرسنجی‌ها استفاده می‌کند. به همین دلیل ممکن است اطلاعات کاربران فرابورس و تراکنش‌های خارج از بلاک چین به صورت موثر جمع آوری نشده باشند.

کریپتو دات‌کام برای ارائه این گزارش مجبور شده تعداد کاربرانی که هنوز مالک کریپتو هستند و تعداد آن‌هایی که دارایی خود را به فروش رسانده‌اند، را هم تخمین بزند. در ضمن استفاده از نتایج نظرسنجی‌ها و داده‌های داخلی این شرکت، احتمال جانب‌داری اطلاعات جمع آوری شده را به میان می‌آورد. علاوه بر این، در نوع جریان‌های ورودی صرافی‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد که بر اساس ادعاهای Crypto.com، سعی شده صرافی‌هایی که از جریان‌های ورودی متفاوتی استفاده می‌کردند، از جمع ۲۴ پلتفرم تحلیل شده توسط آن حذف شوند.

منبع: cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)