5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مدنظر داشته باشند (16 فروردین 1400)


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر هفته برای امروز 16 فروردین 1400؛ بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB)، پولکادات (DOT) و ایاس (EOS).

روندهای تاریخی ابزار مناسبی برای معامله‌گران به منظور سنجش احتمالات ممکن برای آینده هستند. طی 10 سال گذشته، 8 بار کندل ماهانه آوریل سبز بوده و فقط 2 بار شاهد سقوط قیمت بیت کوین در این ماه بوده‌ایم. اکنون نیز وارد این ماه میلادی شده‌ایم و در صورتی که قیمت رمز ارز BTC در آخرین روز آوریل یعنی 10 اردیبهشت ماه، بالاتر از سطح 58,400 دلار بسته شود، تعداد کل کندل‌های سبز تاریخ بیت کوین در این ماه به عدد 9 خواهد رسید.

نقشه بازار ارزهای دیجیتال

به گفته دنی اسکات، مدیر صرافی بیت کوینی کوین‌کرنر (CoinCorner)، میانگین عملکرد پادشاه ارزهای دیجیتال در آوریل، رشد 51 درصدی بوده و در صورتی که این بار شاهد چنین رشدی باشیم، قیمت رمز ارز BTC به 83,000 دلار خواهد رسید. شاید به همین علت است که ماینرها به جای فروش دارایی‌های خود در سطوح فعلی، نگهداری بیت کوین‌های استخراج شده را در پیش گرفته‌اند.

در حالی که همچنان بیت کوین، گزینه اول سرمایه‌گذاری برای موسسات است، برخی از آن‌ها در جستجو برای یافتن فرصت‌های مناسب در بخش‌های مختلف حوزه ارزهای رمزنگاری شده هستند. توبی لوتکه (Tobi Lutke)، مدیر شرکت شاپیفای (Shopify)، اخیرا اظهار داشته که این موسسه به دنبال راهی برای همگام‌سازی با امور مالی غیر متمرکز یا دیفای (DeFi) است.

در این بین، تحلیل تکنیکال می‌تواند تا حد زیادی به یافتن سطوح مناسب برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال کمک کند. در ادامه این مطلب، به معرفی و تحلیل 5 ارز مناسب برای معامله‌گران در هفته جاری می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 16 فروردین 1400

تلاش چندباره و نافرجام بیت کوین برای عبور از سطح 60,000 دلار در چند روز گذشته، باعث شده تا معامله‌گران کوتاه مدت به دنبال ذخیره سود روی این سطح باشد. این اتفاق سبب شد تا دیروز، قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 56,518 دلار برسد.

تحلیل قیمت بیت کوین - 16 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 16 فروردین 1400

کم شدن شیب صعودی خطوط میانگین متحرک و ناتوانی اندیکاتور RSI در عبور از خط روند نزولی، خود نشان می‌دهد که فروشندگان به شدت در حال مقاومت روی محدوده 60,000 دلار تا 61,800 دلار هستند. در صورتی که خریداران بتوانند قیمت رمز ارز BTC را به بالای این محدوده برسانند، این اتفاق می‌تواند منجر به ایجاد یک شورت اسکوئیز (Short Squeez) و در نتیجه ثبت یک جهش قیمتی بزرگ شود. در این صورت، اهداف به ترتیب روی سطوح 69,500 دلار و 79,500 دلار قرار خواهد داشت.

در سمت مقابل، اگر قیمت بیت کوین بار دیگر در عبور از سطح 60,000 دلار ناکام باقی بماند، احتمال از دست رفتن سطح حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی رنگ روی چارت) تقویت خواهد شد. در این سناریو، افت قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 53,771 دلار، محتمل خواهد بود. این خط را می‌توان یک حمایت کلیدی دانست، زیرا از دست رفتن آن می‌تواند به معنی تغییر روند کوتاه مدت باشد.

تحلیل قیمت اتریوم – 16 فروردین 1400

حرکت خنثی ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH در چند هفته گذشته، در نهایت با شکست سطح مقاومت و ثبت سقف تاریخی جدیدی روی 2,144 دلار به اتمام رسیده است. با این حال، خریداران نتوانستد قیمت را بالای مقاومت قبلی نگه دارند و بار دیگر شاهد افت قیمت اتر تا سطح 2,040 دلار بودیم.

تحلیل قیمت اتریوم - 16 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 16 فروردین 1400

در حال حاضر، خریداران در تلاشند تا بار دیگر قیمت اتریوم را به بالای سطح 2,040 دلار و سقف تاریخی 2,144 دلار برسانند. در صورت موفقیت، احتمال می‌رود که موج جدید رمز ارز ETH تا هدف 2,618 دلار آغاز شود. شیب رو به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالا، حکایت از برتری فشار خرید اتریوم نسبت به فشار فروش این ارز دیجیتال دارد.

در سناریوی نزولی، در صورتی که قیمت نتواند به بالای سطوح ذکر شده بازگردد، می‌توان این گونه برداشت کرد که ممنتوم صعودی ضعیف شده است. از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1,849 دلار، ورق را برخواهد گرداند و در صورتی که شاهد افت قیمت به زیر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 1,751 دلار باشیم، محتمل‌ترین سناریو آغاز یک روند خنثی میان مدت بین سطوح 1,289 دلار و 2,040 دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 16 فروردین

ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB، جمعه گذشته موفق به ثبت سقف تاریخی جدیدی شد، اما خریداران نتوانستند موج صعودی ایجاد شده را ادامه دهند و بار دیگر قیمت به زیر 348 دلار بازگشت. این اتفاق نشان می‌دهد که احتمالا فروشندگان به دنبال در دام انداختن خریداران به منظور فروش دارایی BNB خود بوده‌اند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 16 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 16 فروردین 1400

با این حال، نکته مثبت در تحلیل قیمت امروز ارز دیجیتال بایننس کوین این است که خریداران اجازه ندادند تا قیمت به زیر حمایت 315 دلار برسد. لذا می‌توان نتیجه گرفت که دسته‌ای از معامله‌گران، هر افت قیمتی را به چشم فرصتی برای خرید بایننس کوین می‌بینند.

در صورتی که قیمت به بالای سقف تاریخی BNB روی 356 دلار برسد، جفت BNBUSDT می‌تواند موج صعودی جدیدی را آغاز کرده و به دنبال رسیدن به اهداف 400 دلار و سپس 430 دلار باشد. روند صعودی خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نزدیکی ناحیه اشباع خرید، حکایت از برتری فشار عرضه بر تقاضا دارد.

در دیدگاه نزولی، در صورتی که قیمت به زیر حمایت 315 دلار برسد، با ضعیف شدن ممنتوم صعودی، اولین سیگنال نزولی صادر خواهد شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 16 فروردین 1400

ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT، جمعه گذشته موفق به عبور از خط روند نزولی خود شد و در ادامه در روز شنبه، سقف تاریخی جدیدی را روی 46.8 دلار ثبت کرد. با این حال، سایه بلند کندل روزانه قبلی نشان می‌دهد که معامله‌گران جهش قیمت را به دید فرصتی برای فروش پولکادات و ذخیره سود دیده‌اند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 16 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 16 فروردین 1400

در حالی که شرایط برای فروشندگان مهیا بود، اما آن‌ها از این فرصت استفاده نکرده و خریداران موفق شدند بار دیگر قیمت رمز ارز دات را به بالای سطح 42 دلار برسانند. خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی رنگ)، شروع به رشد کرده و اندیکاتور RSI به نزدیکی منطقه اشباع خرید رسیده است. بنابراین می‌توان گفت که در حال حاضر کنترل جریان قیمتی پولکادات در اختیار خریداران است.

اگر قیمت از سطح 46.8 دلار عبور کند، احتمالا روند صعودی تا هدف 53.5 دلار ادامه خواهد یافت. با این حال، شکست خطوط میانگین متحرک می‌تواند وضعیت صعودی پولکادات را به خطر بیندازد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ایاس – 16 فروردین 1400

پنجشنبه گذشته، قیمت رمز ارز EOS از مقاومت 5.6 دلار عبور کرد و در روز جمعه، موفق به ثبت بالاترین قیمت خود از تابستان سال 2019 روی 6.25 دلار شد. این اتفاق نشان می‌دهد که این آلت کوین توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ایاس - 16 فروردین 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ایاس – 16 فروردین 1400

در روز یکشنبه، فروشندگان توانستند قیمت ایاس را برای لحظاتی به زیر سطح 5.6 دلار برسانند، اما نکته مثبت این است که در ادامه، خریداران موفق به حمایت از این ارز دیجیتال شدند و قیمت را مجددا به بالای سطح 5.6 دلار بازگرداندند.

اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت ایاس به مدت 3 روز روی سطح 5.6 دلار شوند، آنگاه می‌توان نسبت به آغاز روند صعودی جدید خوش‌بین بود. احتمالا با شکست مقاومت 6.5 دلار، شاهد افزایش ممنتوم صعودی خواهیم بود و در این حالت، مسیر صعود تا اهداف 7.64 دلار و سپس 8.69 دلار هموار خواهد شد.

روند رو به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI در ناحیه مثبت، حکایت از برتری فشار خرید ایاس نسبت به فشار فروش این آلت کوین دارد.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 16 فروردین 1400 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)