تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار – 14 تیر 99


امروز 14 تیر 99 شاهد ثبات قیمت رمز ارزها هستیم. در این مطلب، تحلیل تکنیکال و سطوح مناسب خرید و فروش بیت کوین و 9 ارز دیجیتال برتر بازار ارائه شده است.

ارزش کل بازار سهام شرکت تسلا از 76 میلیارد دلار در ابتدای سال 2020 اکنون به 224 میلیارد رسیده است. این رشد منجر به آن شده تا اکنون این شرکت در صدر با ارزش‌ترین شرکت‌های خودروسازی قرار بگیرد. این در حالیست که تولیدات این شرکت در مقایسه با رتبه دوم یعنی تویوتا بسیار کمتر است. یکی از علل اصلی این رشد بزرگ این است که سرمایه‌گذاران انتظار دارند تا تسلا به صنعت خودروهای با سوخت فسیلی پایان دهد.

نقشه بازار
نقشه بازار

به طور مشابه، احتمال می‌رود که بیت کوین و آلت‌کوین‌ها نیز ظرف سال‌های آینده در بازار ارزهای فیات و طلا اخلال ایجاد کنند. با این وجود، قیمت بزرگترین ارز دیجیتال بازار در یکی دو سال گذشته تغییر خاصی نداشته است. این بدان معناست که ارزهای دیجیتال در ابتدای مسیر خود هستند و پتانسیل بالایی برای رشد قیمت در سال‌های آینده دارند.

تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار 10 تیر 99

شرایط فاندامنتالی بیت کوین روز به روز در حال بهبود است و رشد قیمت تنها یک مسئله زمانی است. تا آن زمان، سرمایه‌گذاران می‌توانند از هر فرصت به وجود آمده در اصلاحات قیمتی بهره ببرند و سبد خود را با دید بلندمدت پربار کنند. احتمال می‌رود که بر خلاف رشد پارابولیک سال 2017، رشد بعدی بیت کوین به صورت تدریجی و آهسته با مدت زمان بیشتری باشد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 14 تیر 99

در روزهای گذشته خریداران در رساندن قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – BTC به بالای مقاومت میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 9,270 دلار ناموفق بودند. این اتفاق به معنی فشار فروش گسترده روی این سطح است. روز پنجشنبه شاهد افزایش فشار خرید پس از ریزش قیمت به زیر 9,000 دلار بودیم و قیمت مجددا به سطوح قبلی بازگشت که این اتفاق نیز یک نشانه مثبت تلقی می‌شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین 14 تیر
چارت قیمت بیت کوین

میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال کاهش شیب تدریجی است و شاخص قدرت نسبی – RSI زیر 50 قرار دارد. بنابراین می‌توان اینگونه متصور شد که در وضعیت فعلی، فشار فروش اندکی از فشار خرید بیشتر است. شکست حمایت 8,825 دلاری درها را به سمت افت بیشتر تا حمایت 8,640 دلاری باز می‌کند. در صورت عبور قیمت از حمایت 8,640 دلاری، باید منتظر اصلاح بیشتر تا سطح مهم 8,130 دلار باشیم.

در سمت مقابل، اگر خریداران بتوانند قیمت ارز دیجیتال بیت کوین را به بالای مقاومت میانگین متحرک 50 روزه روی 9,410 دلار برسانند، احتمال رشد قیمت تا مقاومت 10,000 دلاری بسیار افزایش می‌بابد. مقاومت منطقه 10,000 تا 10,500 دلاری بسیار قدرتمند شده است و عبور از آن می‌تواند زمینه ساز یک روند صعودی جدید باشد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 14 تیر 99

ارز دیجیتال اتریوم با نماد ETH در روز پنجشنبه نتوانست از پس مقاومت میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 230 دلار بر بیاید. بنابراین همانند بیت کوین، اتریوم نیز با فشار فروش گسترده روی مقاومت EMA20 مواجه است. نکته مثبت در معاملات اتریوم نیز کاهش فشار فروش روی سطوح پایین است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم 14 تیر
چارت قیمت اتریوم

در حال حاضر، خریداران در تلاش برای رساندن قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار به بالای مقاومت میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 227 دلار هستند. در صورت موفقیت، باید منتظر شکست خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشیم.

در مسیر صعودی اتریوم، مقاومت خفیفی روی 233 دلار قرار دارد که در صورت عبور قیمت از آن، احتمال رشد تا سطح 253 دلار افزایش می‌یابد. شکست مقاومت 253 دلار احتمالا منجر به آغاز یک روند صعودی بلندمدت خواهد شد.

دیدگاه صعودی در مورد قیمت اتریوم در صورت از دست رفتن حمایت 216 دلاری نامعتبر خواهد بود. در این حالت، انتظار می‌رود که شاهد افت قیمت تا سطح 200 دلار و در صورت ادامه‌دار شدن، تا سطح 176 دلار باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 14 تیر 99

ارز دیجیتال ریپل – XRP درون یک کانال نزولی معامله می‌شود. شیب خطوط میانگین متحرک در چارت این ارز در حال کاهش است و شاخص RSI در منطقه نامساعد قرار دارد. بنابراین می‌توان گفت که قدرت فروشندگان بر خریداران غلبه کرده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل 14 تیر
چارت قیمت ریپل

با این وجود، قیمت در چند روز گذشته درون یک بازه خنثی و باریک حرکت کرده است که این می‌تواند نشانه‌ای از تعادل فشار خرید و فشار فروش باشد. اگر خریداران بتوانند قیمت چهارمین ارز دیجیتال بزرگ بازار را به بالای کانال نزولی برسانند، اولین سیگنال صعودی صادر خواهد شد. احتمال دارد که در مسیر این رشد، فروشندگان از مقاومت خط میانگین ساده 50 روزه روی 19.3 سنت دفاع کنند. در صورت عبور از این مقاومت، تغییر روند احتمالی مورد انتظار است.

در سمت مقابل، اگر قیمت به زیر محدوده حمایتی 16.9 تا 17.2 سنت سقوط کند، لمس کف کانال نزولی محتمل‌ترین سناریوی بعدی خواهد بود. شکسته شدن کف این کانال می‌تواند منجر به سقوط سهمگین قیمت تا حدود منطقه حمایتی 13 تا 14 سنت شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 14 تیر 99

با وجود کاهش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – BCH، به نظر می‌رسد که معامله‌گران تمایلی برای خرید این ارز ندارند، زیرا درباره رشد قیمت آن نامطمئن هستند. از طرفی، خریداران به خوبی اجازه نداده‌اند که قیمت به زیر مقاومت 217 دلاری برسد. بنابراین می‌توان گفت که اکنون ارز دیجیتال بیت کوین کش در فاز تجمیع قرار گرفته است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش 14 تیر
چارت قیمت بیت کوین کش

اگر خریداران بتوانند قیمت پنجمین ارز دیجیتال بزرگ بازار را به بالای مقاومت خطوط میانگین متحرک برسانند، محتمل‌ترین سناریو آغاز یک موج صعودی با هدف 260 دلار خواهد بود. با این وجود، اگر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش در شکست مقاومت میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 230 دلار ناموفق باشد، ادامه رشد قیمت به خطر می‌افتد. از دست رفتن حمایت 217 دلاری می‌تواند منجر به سقوط قیمت تا حمایت 200 دلاری شود. در صورت شکست حمایت 200 دلاری، احتمال آغاز یک روند نزولی جدید افزایش می‌یابد.

در صورت آغاز روند نزولی جدید، حمایت‌های مهم به ترتیب روی سطوح 180 و 165 دلار قرار دارند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – 14 تیر 99

اگرچه در روز چهارشنبه شاهد افزایش فشار خرید پس از افت قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – BSV به زیر 150 دلار بودیم، اما پس از رشد قیمت فشار خرید کاهش یافت و قیمت نتوانست به بالای سطح 162 دلاری بازگردد. این اتفاق حاکی از کمبود فشار خرید مناسب در سطوح بالا است. اکنون فروشندگان در تلاش برای رساندن قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی به زیر محدوده حمایتی 135 تا 146 دلار هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی 14 تیر
چارت قیمت بیت کوین اس وی

در صورت موفقیت فروشندگان در شکست منطقه حمایتی فوق الذکر، احتمالا باید منتظر کاهش قیمت ششمین ارز دیجیتال بزرگ بازار تا حمایت‌های 120 و 100 دلار باشیم. شیب نزولی خطوط میانگین متحرک و RSI ضعیف ارز دیجیتال بیت کوین اس وی نیز این اتفاق را تایید می‌کنند.

در سمت مقابل، اگر قیمت ارز دیجیتال BSV بتوانند فورا روی سطح 146 دلاری حمایت شود و به بالای مقاومت 170 دلاری برسد، اولین سیگنال صعودی صادر خواهد شد. در این حالت، احتمال رشد تدریجی قیمت تا سطوح 200 و 227 دلار افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 14 تیر 99

در پنج روز گذشته، قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – LTC در عبور از مقاومت میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 42.64 دلار ناموفق بوده است. این اتفاق حاکی از آن است که خریداران درباره احتمال رشد قیمت این ارز دیجیتال تردید دارند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین 14 تیر
چارت قیمت لایت کوین

اکنون فروشندگان در تلاشند تا قیمت هفتمین ارز دیجیتال بزرگ بازار را به زیر حمایت کلیدی 39 دلاری برسانند. در صورت موفقیت، آغاز یک روند نزولی جدید با هدف 31 دلار محتمل است. با این وجود، احتمال افت سریع قیمت کمرنگ است. زیرا مقاومت‌های 35 دلاری و 32.5 دلاری مانعی بر سر مسیر این حرکت نزولی خواهند بود.

اگر قیمت ارز دیجیتال لایت کوین رشدش را از سطوح فعلی آغاز کند و به بالای خطوط میانگین متحرک برسد، احتمال لمس مجدد سطح 51 دلاری افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 14 تیر 99

پس از شکست رو به بالای موفقیت آمیز مثلث متقارن در چارت قیمت ارز دیجیتال کاردانو – ADA، روند صعودی قیمت این ارز آغاز شد. البته در این بین شاهد یک پولبک نیز بودیم که این اتفاق بیانگر وجود احساسات مثبت حول این ارز دیجیتال است، زیرا خریداران از هر فرصتی برای اضافه کردن این ارز دیجیتال به پرتفوی خود استفاده می‌کنند.

چارت قیمت کاردانو
چارت قیمت کاردانو

قیمت هشتمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به خوبی توانست مقاومت 9.7 سنتی را در هم شکند و هدف خود روی 10 سنت را لمس کند. بالاتر از مقاومت 10 سنتی، احتمال ادامه دار شدن روند صعودی تا لمس قیمت 10.7 سنت وجود دارد. با این وجود، منطقه 10 تا 10.7 سنتی احتمالا نقش یک مقاومت را در مسیر صعودی قیمت این ارز دیجیتال بازی خواهد کرد. بنابراین باز هم می‌توان منتظر اصلاح قیمت و مهیا شدن فرصت خرید مناسب در روزهای آینده بود.

دیدگاه صعودی فوق الذکر در مورد قیمت ارز دیجیتال کاردانو در صورت افت شدید قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 8.45 سنت نامعتبر خواهد بود.

تحلیل قیمت با‌یننس کوین – 14 تیر 99

ارز دیجیتال با‌یننس کوین – BNB در روز پنجشنبه نتوانست از پس مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 15.9 دلار بر بیاید. این اتفاق بیانگر وجود فشار فروش گسترده روی مقاومت این خط است. اکنون خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال کاهش یافتن است و شاخص RSI روی 40 قرار دارد. بنابراین می‌توان اینگونه متصور شد که فشار فروش بر فشار خرید غلبه کرده است.

چارت قیمت بایننس کوین
چارت قیمت بایننس کوین

اکنون فروشندگان در تلاش برای رساندن قیمت نهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به زیر مقاومت 14.8 دلاری هستند. در صورت موفقیت، احتمال اصلاح بیشتر قیمت تا سطح 13.65 دلار افزایش می‌یابد. اگر فروشندگان از پس حمایت 13.65 دلاری نیز بر بیایند، آغاز یک روند نزولی جدید برای این ارز دیجیتال محتمل است.

در سمت مقابل، اگر جفت BNBUSD به حمایت 13.65 دلاری واکنش نشان دهد، احتمالا شاهد یک روند خنثی برای چند روز خواهیم بود. اما اگر قیمت بتواند از پس مقاومت خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 16.5 دلار بربیاید، لمس مجدد قیمت 18.13 دلار محتمل خواهد بود. شکست سطح 18.13 دلار بیانگر آغاز یک روند صعودی جدید است.

تحلیل قیمت ایاس – 14 تیر 99

نبرد سنگینی برای قیمت ارز دیجیتال ایاس – EOS روی سطح کلیدی 2.33 دلار بین خریداران و فروشندگان در جریان است. فروشندگان در تلاش برای شکست این سطح به منظور ادامه روند نزولی هستند و در سمت مقابل خریداران نیز در حال دفاع از این سطح و حفظ کردن قیمت بین بازه 2.33 تا 2.83 دلارند.

چارت قیمت ایاس
چارت قیمت ایاس

برای افزایش قیمت دهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار، خریداران باید بتوانند قیمت این ارز را به بالای مقاومت خطوط میانگین متحرک برسانند. در این صورت، احتمال رشد قیمت تا سطح 2.83 دلار افزایش می‌یابد.

در سمت مقابل، اگر قیمت ارز دیجیتال ایاس نتواند به بالای خطوط میانگین متحرک برسد، فروشندگان مجددا تلاش خواهند کرد تا حمایت 2.33 دلاری شکسته شود. در صورت موفقیت، احتمال افت قیمت تا سطح 1.8 دلاری بسیار افزایش می‌یابد. میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 2.47 دلار در حال کاهش است و شاخص RSI در نیمه پایین قرار دارد، بنابراین برگ برنده در اختیار فروشندگان است تا بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را به سمت سطوح پایین هدایت کنند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کریپتو دات کام – 14 تیر 99

قیمت ارز دیجیتال کریپتو دات کام – CRO وارد یک اصلاح خفیف شده اما روند صعودی کماکان حفظ شده است. خطوط میانگین متحرک در حال بالا آمدن هستند و شاخص RSI در نیمه بالایی قرار دارد، بنابراین قدرت در دست خریداران است.

چارت قیمت کریپتو دات کام

شکست فروشندگان در رساندن قیمت به زیر حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 11.7 سنت بیانگر آن است که فروشندگان عجله‌ای برای فروش و ذخیره سود ندارند، زیرا به عقیده آن‌ها روند صعودی ادامه‌دار خواهد بود. اگر قیمت یازدهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به بالای مقاومت 13.3 سنت برسد، احتمال رشد قیمت تا سطح 15.3 سنت افزایش می‌یابد.

در سمت مقابل، وقوع یک واگرایی منفی بین قیمت و اندیکاتور RSI ممکن است در روزهای آینده منجر به افت قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه شود. در این حالت، افت قیمت به ترتیب تا سطوح 11 سنت و 10.1 سنت محتمل خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار به تاریخ 14 تیر 99  است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی می‌باشد. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)