تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار – 17 تیر 99


امروز 17 تیر 99 شاهد رشد خفیف قیمت رمز ارزها هستیم. در این مطلب، تحلیل تکنیکال و سطوح مناسب خرید و فروش بیت کوین و 9 ارز دیجیتال برتر بازار ارائه شده است.

بازار سهام آمریکا، طلا، نفت خام و ارزهای دیجیتال در روزهای گذشته روند صعودی خفیفی را تجربه کردند. به نظر می‌رسد که اکنون سرمایه‌گذاران آمریکایی برای فرار از کاهش ارزش دلار آمریکا به سبب سیاست‌های پولی فدرال رزرو، سرعت و شدت سرمایه‌گذاری خود را در بازارهای مالی افزایش داده‌اند.

متیو گراهام (Matthew Graham) مدیر شرکت سرمایه‌گذاری سینو (Sino) معتقد است که چین قصد دارد با بین المللی کردن یوان، دلار آمریکا را مستقیما به چالش بکشد. بنابراین، چین مجبور به استفاده از یوان دیجیتال به منظور مقابله با سیستم‌هایی نظیر سوئیفت – SWIFT است که توسط آمریکا کنترل می‌شوند.

نقشه بازار
نقشه بازار

تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار 17 تیر 99

دو ماه پیش شاخص سلطه بیت کوین بر بازار – Bitcoin Dominance در نزدیکی 70 درصد قرار داشت. اما اکنون این شاخص زیر 64 درصد قرار گرفته است و این بدان معناست که پس از هاوینگ، تمایل تریدرها به سمت آلت‌کوین‌ها افزایش یافته است. آیا روند صعودی فعلی آلت کوین‌ها در کوتاه مدت ادامه خواهد داشت؟ برای پاسخ دادن به این سوال، بهتر است با استفاده از تحلیل تکنیکال وضعیت فعلی بیت کوین و آلت‌کوین‌های مطرح بازار را بررسی کنیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 17 تیر 99

تلاش نافرجام فروشندگان برای نگه داشتن قیمت بیت کوین زیر سطح 9,000 دلار منجر به توجه بیشتر خریداران به پادشاه ارزهای دیجیتال شد. اکنون قیمت بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 9,255 دلار قرار دارد. احتمالا روی خط میانگین متحرک 50 روزه روی 9,392 شاهد افزایش فشار فروش از جانب فروشندگان خواهیم بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 17 تیر بیت کوین
چارت قیمت بیت کوین

اگر جفت BTCUSD نتواند از پس خطوط میانگین متحرک بر بیاید، احتمالا شاهد تلاش مجدد فروشندگان برای رساندن قیمت به زیر محدوده حمایتی 8,638 تا 8,825 دلار خواهیم بود. در صورت موفقیت، اصلاح قیمت بیت کوین ادامه خواهد داشت.

در سمت مقابل، اگر فروشندگان از پس خط میانگین متحرک 50 روزه روی 9,392 دلار بر بیایند، احتمال رشد قیمت تا سطح 10,000 دلار افزایش خواهد یافت. از آنجا که اکنون خط روند نزولی 30 ماهه اندکی روی این سطح قرار دارد، احتمال می‌رود که فشار فروش با نزدیک شدن به آن به شدت افزایش یابد.

شکست ناحیه مقاومتی 10,000 دلار تا 10,500 دلار منجر به ادامه روند صعودی چند ماه اخیر برترین ارز دیجیتال بازار خواهد شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 17 تیر 99

اتریوم در چند روز گذشته توانسته است خود را بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 230 دلار نگه دارد. بنابراین می‌توان انتظار داشت که به زودی شاهد رسیدن قیمت اتریوم به اهداف بالا باشیم. چیزی که در حال حاضر روشن است، حمایت شدید قیمت روی سطوح پایین است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 17 تیر اتریوم
چارت قیمت اتریوم

هدف بعدی قیمت اتریوم روی مقاومت سرسخت 253 دلار قرار دارد. در صورت شکست این مقاومت، روند صعودی قیمت اتریوم نیز همانند بیت کوین ادامه خواهد داشت. در این صورت، هدف بعدی دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار روی 288 دلار خواهد بود.

از طرفی ممکن است که قیمت نتواند از پس مقاومت 253 دلاری بر بیاید. در این صورت محتمل‌ترین سناریو، شروع یک روند خنثی برای چند روز خواهد بود. خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال بالا رفتن است و شاخص قدرت نسبی – RSI به بالای 50 رسیده است. بنابراین در حال حاضر فشار خرید بر فشار فروش تسلط دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 17 تیر 99

ریپل در روز گذشته توانست کانال نزولی و خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود را روی قیمت 0.18 دلار بشکند و این اولین سیگنال برای پایان روند نزولی میان مدت این ارز دیجیتال است. خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه صاف شده است و شاخص RSI در نیمه بالایی قرار دارد، بنابراین فشار خرید بر فشار فروش غلبه کرده و شرایط برای رشد قیمت مهیا است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 17 تیر ریپل
چارت قیمت ریپل

هدف بعدی قیمت احتمالا روی خط روند نزولی نشان داده شده در چارت بالا خواهد بود. خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی قیمت 19 سنت، تقریبا روی همین خط روند نزولی قرار گرفته است. بنابراین اگر ممنتوم قیمت چهارمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به حدی افزایش یابد که این مقاومت شکسته شود، باید منتظر رشد بالای قیمت تا نواحی 21.4 تا 23.5 سنت باشیم.

در سمت مقابل، اگر جفت XRPUSD نتواند از پس مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه بر بیاید، باید منتظر اصلاح قیمت و ثبت یک کف بالاتر از کف قبلی باشیم. همچنین اگر قیمت از مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر برود اما مجددا به زیر آن باز گردد، می‌توان اینگونه تلقی کرد که شاهد یک تله گاوی بوده‌ایم. لذا در این صورت باید از خرید XRP اجتناب نمود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 17 تیر 99

در روز یکشنبه شاهد تلاش فروشندگان برای شکست حمایت 217 دلاری بودیم، اما خریداران مجددا دست به کار شدند و قیمت به سطوح بالا بازگشت. اکنون قیمت توانسته است به بالای خطوط میانگین متحرک برسد که این اتفاق یک نشانه بسیار مثبت است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 17 تیر بیت کوین کش
چارت قیمت بیت کوین کش

این برای اولین بار در چند هفته گذشته است که خریداران دست به یک کار بزرگ زدند. اگر قیمت پنجمین ارز دیجیتال بزرگ بازار بتواند بالای 240 دلار بماند، هدف بعدی قیمت مقاومت 260 دلاری خواهد بود. اما این اتفاق ساده نیست، زیر فروشندگان در یک ماه گذشته اجازه نداده‌اند قیمت بالای سطح کلیدی 240 دلار باقی بماند.

بنابراین، اگر قیمت به زیر سطح 240 دلار بازگردد، احتمال اصلاح تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 229 دلار افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – 17 تیر 99

دیروز در یک اتفاق شگفت انگیز، بیت کوین اس وی بالاترین رشد قیمتی در میان 10 ارز دیجیتال برتر بازار را ثبت کرد که این اتفاق حکایت از خرید گسترده توسط خریداران دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 17 تیر بیت کوین اس وی
چارت قیمت بیت کوین اس وی

اگر بیت کوین اس وی بتواند ممنتوم فعلی خود را حفظ کند و مقاومت 200 دلاری را از پیش رو بردارد، هدف بعدی قیمت روی سطح 227 دلار خواهد بود. خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 168 دلار در حال بالا رفتن است و اندیکاتور RSI در نیمه بالایی قرار دارد، بنابراین شرایط برای صعود مهیا است.

در ابتدای ماه مارس سال جاری نیز اتفاق مشابهی برای بیت کوین اس وی رخ داد که روی چارت با بیضی نارنجی رنگ نشان داده شده است. در آن زمان، ارز دیجیتال BSV توانست از قیمت 146 دلار به 227 دلار برسد. بنابراین اکنون نیز سطح 227 دلاری می‌تواند مانع محکمی بر سر راه قیمت این ارز دیجیتال باشد.

در سمت مقابل، اگر فروشندگان بتوانند از سطح مقاومتی 200 دلاری دفاع کنند، احتمال اصلاح قیمت ارز مجازی BSV تا خطوط میانگین متحرک افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 17 تیر 99

پس از تکمیل فاز تجمیع در نزدیکی سطح 41 دلاری در چند روز گذشته، اکنون قیمت ارز دیجیتال لایت کوین توانسته است مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 42.6 دلار را بشکند. مقاومت بعدی که قیمت احتمالا در عبور از آن دچار مشکل خواهد شد، خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 44 دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 17 تیر لایت کوین
چارت قیمت لایت کوین

اگر فروشندگان موفق به توقف موج صعودی فعلی روی 44 دلار شوند، احتمال اصلاح مجدد قیمت هفتمین ارز دیجیتال بزرگ بازار تا سطح 41 دلار در ابتدا و احتمالا سطح 39 افزایش خواهد یافت.

شیب خطوط میانگین متحرک صاف شده است و شاخص RSI اندکی بالاتر از 50 قرار دارد، بنابراین می‌توان اینگونه استنباط کرد که فشار خرید و فشار فروش تقریبا یکسان هستند. با این وجود، اگر خریداران بتوانند از پس مقاومت خط میانگین متحرک 50 روزه بر بیایند، احتمال رشد قیمت تا مقاومت‌های 47.5 دلار و 51 دلار افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت کاردانو – 17 تیر 99

ارز دیجیتال کاردانو در چند روز گذشته در نزدیکی مقاومت 10 سنتی معامله می‌شد و فروشندگان مانع ادامه رشد قیمت یک ماه گذشته این ارز دیجیتال شده بودند. اما در جریان رشد بازار در شب گذشته، این مقاومت در نهایت شکسته شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 17 تیر کاردانو
چارت قیمت کاردانو

به نظر می‌رسد که خریداران عجله‌ای برای فروش و ذخیره سود خود ندارند. در این صورت اگر قیمت هشتمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به بالای سطح 11 سنت برسد، ممنتوم ارز دیجیتال کاردانو برای ادامه روند صعودی افزایش خواهد یافت. این اتفاق حتی می‌تواند منجر به رشد قیمت تا سطح 20 سنتی شود.

ذکر یک نکته ضروری است که همانطور در چارت نشان داده شده، ناحیه 10 تا 11 سنتی قبلا نیز به توانسته جلو رشد قیمت را بگیرد. بنابراین می‌توان انتظار داشت که این بار نیز عبور قیمت از این ناحیه دشوار باشد.

بنابراین اگر قیمت کاردانو به سطوح فعلی واکنش نشان دهد و اصلاح را آغاز نماید، می‌توان کاهش قیمت تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 8.8 سنت را متصور بود. حمایت میانگین متحرک نمایی 20 روزه بسیار محکم است و در صورت شکست، بخش زیادی از ممنتوم صعودی کاردانو از بین خواهد رفت.

تحلیل قیمت با‌یننس کوین – 17 تیر 99

اگرچه ارز دیجیتال با‌یننس کوین – BNB در چند روز گذشته زیر سطح 15.72 دلار معامله شده است، اما اکنون فشار فروش کاهش یافته است و می‌توان متصور شد که به زودی شاهد رشد قیمت این ارز دیجیتال خواهیم بود.

تحلیل بایننس کوین
چارت قیمت بایننس کوین

اکنون قیمت توانسته است از خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 15.82 دلار عبور کند. اما مهم‌ترین مقاومت پیش روی قیمت نهمین رمز ارز بزرگ بازار، خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 16.47 دلار است. از طرفی خطوط میانگین متحرک صاف شده‌اند و شاخص RSI تقریبا در میانه قرار گرفته است. بنابراین محتمل‌ترین سناریو، آغاز یک روند خنثی در قیمت‌های فعلیست.

در سمت دیگر، اگر قیمت جفت معاملاتی BNBUSD به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، احتمال اصلاح قیمت تا سطوح 15 دلاری افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کریپتو دات کام – 17 تیر 99

ارز مجازی کریپتو دات کام با نماد CRO کماکان به روند صعودی قدرتمند خود ادامه می‌دهد. شیب خطوط میانگین متحرک صعودی است و شاخص RSI در نزدیکی 70 قرار دارد. بنابراین شرایط فعلی این ارز دیجیتال کاملا به نفع خریداران است.

چارت قیمت کریپتو
چارت قیمت کریپتو دات کام

قیمت دهمین رمز ارز بزرگ بازار اکنون به بالای مقاومت 13.3 سنت رسیده است. بنابراین شرایط برای صعود تا مقاومت 15.3 سنتی کاملا مهیاست. مقاومت 15.3 سنتی احتمالا سطح محکمی در مسیر صعودی ارز دیجیتال CRO خواهد بود. با وجود اینکه شرایط چارت به صورت کلی صعودی است، وجود یک واگرایی منفی می‌تواند در نهایت منجر به نزول و پایان روند صعودی فعلی شود.

بنابراین لازم است که معامله‌گران در ورود به این ارز دیجیتال احتیاط لازم را رعایت کنند.

تحلیل قیمت ارز ایاس – 17 تیر 99

در روز یکشنبه شاهد تلاش نافرجام فروشندگان برای کشاندن قیمت پول مجازی EOS به زیر مقاومت 2.33 دلار بودیم. این تلاش نافرجام باعث جلب توجه خریداران شد، به طوری که شب گذشته قیمت این رمز ارز به بالای خطوط میانگین متحرک رسید. این اتفاق یک نشانه کاملا مثبت است.

چارت قیمت ایاس
چارت قیمت ایاس

اکنون مقاومت خفیفی بر روی سطح 2.62 دلار قرار دارد. در صورتی که قیمت یازدهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار از این مقاومت عبور کند، هدف بعدی سطح 2.83 دلار خواهد بود. در صورت حفظ ممنتوم فعلی، لمس قیمت 3.11 دلار دور از ذهن نیست.

دیدگاه صعودی فعلی در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت نتواند بالای سطح 2.62 دلار بماند. این اتفاق می‌تواند منجر به اصلاح قیمت EOSUSD تا سطح 2.33 دلار شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار به تاریخ 17 تیر 99  است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی می‌باشد. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)