تحلیل قیمت ارز دیجیتال 5 تیر 99؛ بیت کوین و 9 رمز ارز برتر


امروز 5 تیر 99 شاهد افت قیمت رمز ارزها هستیم. در این مطلب، تحلیل تکنیکال و سطوح مناسب خرید و فروش بیت کوین و 9 ارز دیجیتال برتر بازار ارائه شده است.

همزمان با جهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سطح دنیا، بسیاری از کشورها در حال از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی خود هستند و این می‌تواند منجر به آغاز موج دوم این بیماری و کاهش سرعت روند بهبود فعلی بازارهای مالی شود. در حال حاضر مقدار بدهی جهانی نجومی است و این مقدار باعث می‌شود که بانک‌های مرکزی نقدینگی بیشتری را روانه بازارها کنند. در این مطلب تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار نظیر بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش ، بیت کوین اس وی ، لایت کوین ، بایننس کوین ، کاردانو ، ایاس و کریپتو دات کام به تاریخ 5 تیر 99 ارائه شده است.

اخیرا جی هائو – Jay Hao مدیر صرافی اکی‌اکس – OKEx اظهار داشت که پس از امضای اولین بسته محرک بازارها در اواخر ماه مارس، قیمت بیت کوین با 58 درصد رشد از 6,580 دلار به 10,400دلار رسید. اکنون نیز احتمال دارد که دولت ترامپ بسته محرک 1,000 میلیارد دلاری جدیدی را اعلام کند.

آقای هائو معتقد است که در این صورت، احتمالا مجددا بخشی از این منابع مالی به سمت سرمایه گذاری در بیت کوین روانه خواهد شد، زیرا سرمایه‌گذاران نهادی سعی در کاهش ریسک از طریق سرمایه‌گذاری توزیع سبد خود دارند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 5 تیر
نقشه بازار

تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار 5 تیر 99

حتی اگر فقط 1 درصد از این بسته توسط سرمایه‌گذاران نهادی روی بیت کوین سرمایه گذاری شود، ارزش کل این بازار حدود 480 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. به عقیده رایان واتکینز – Ryan Watkins محقق موسسه مساری – Messari، ورود پول جدید به بازار می‌تواند منجر به افزایش ارزش بازار بیت کوین به بالای 1,000 میلیارد دلار شود، که این مقدار معادل قیمت 50,000 دلاری برای این ارز مجازی است.

بنابراین شرایط بلند مدت بیت کوین و ارزهای دیجیتال بسیار مساعد است. در ادامه این نوشته، تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار ارائه شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 5 تیر 99

روز دوشنبه شاهد رشد قدرتمند قیمت بیت کوین بودیم، اما بار دیگر قیمت در عبور از ناحیه 9,800 دلاری تا 10,000 دلاری ناموفق بود. بنابراین فشار عرضه و فروش در نزدیکی 10,000 دلار بسیار بالاست و این حاکی از آن است که مقاومت سنگینی در محدوده این قیمت بر سر راه بیت کوین قرار دارد. افت 24 ساعت گذشته قیمت نیز منجر به شکست حمایت خطوط میانگین شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین 5 تیر
چارت یک روزه قیمت بیت کوین

عدم موفقیت چندباره قیمت در شکست مقاومت ناحیه 10,000 دلاری و افت قیمت 24 ساعت گذشته می‌تواند منجر به لیکوئید شدن سفارشات خرید معامله‌گران کوتاه مدت شود. اگر فروشندگان از این شرایط استفاده کنند و بتوانند قیمت را به زیر ضلع پایینی مثلث نشان داده شده در چارت برسانند، احتمالا شاهد افت قیمت تا سطوح 8,638 دلاری و 8,130 دلاری خواهیم بود.

اگر قیمت ارز دیجیتال BTC به حمایت 8,130 دلاری واکنش نشان دهد، احتمال دارد که روند خنثی بین سطوح 8,130 دلاری و 10,000 دلاری ادامه یابد. اگر حمایت 8,130 دلاری شکسته شود، باید منتظر آغاز روند نزولی احتمالی باشیم.

در سمت مقابل، درصورتی که قیمت توسط سطوح فعلی حمایت شود، احتمالا شاهد تلاش مجدد برای شکست مقاومت 10,000 دلاری خواهیم بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 5 تیر 99

روز گذشته شاهد واکنش قیمت ارز دیجیتال اتریوم به مقاومت 253 دلاری بودیم، بنابراین فروشندگان به شدت در حال دفاع از این مقاومت هستند. این اتفاق احتمالا منجر به حرکت قیمت بزرگ‌ترین آلت‌کوین بازار در یک روند خنثی بین سطوح 253 و 225 دلار خواهد شد.

چارت اتریوم
چارت یک روزه قیمت اتریوم

صاف شدن خطوط میانگین متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی – RSI دقیقا بالا 50 بیانگر قدرت عرضه و تقاضای یکسان است.

اگر فروشندگان از شرایط پیش آمده در بازار استفاده کنند و بتوانند قیمت ارز دیجیتال اتریوم را به زیر حمایت محدوده 218 تا 225 دلاری بکشانند، احتمالا شاهد افت قیمت تا حمایت 200 دلاری در وهله اول و در صورت شکست، تا حمایت 176 دلاری خواهیم بود.

در سمت مقابل، اگر جفت ETHUSD به حمایت میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی قیمت 224 دلار واکنش نشان دهد، احتمالا شاهد تلاش مجدد قیمت برای شکست مقاومت 253 دلاری خواهیم بود. در صورت شکست این مقاومت، روند صعودی ادامه خواهد داشت.

تحلیل قیمت ریپل – 5 تیر 99

رمز ارز ریپل شرایط نامساعدی را تجربه می‌کند و اخیرا مثلث متقارن تشکیل شده در چارت، رو به پایین شکسته شد. اگر قیمت زیر ضلع پایینی مثلث تثبیت شود، باید منتظر آغاز یک روند نزولی جدید باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 5 تیر
چارت یک روزه ریپل

شیب رو به پایین خطوط میانگین متحرک و قرارگیری شاخص RSI زیر 50 نشان‌دهنده غلبه قدرت فروشندگان به قدرت خریداران است. هدف الگوی مثلث فعلی نیز سطح 12.4 سنتی است.

بعید است که افت قیمت ریپل تا سطح 12.4 سنتی به یک باره رخ دهد و احتمالا در این بین شاهد حمایت شدن قیمت توسط سطوح 16 سنتی و 14 سنتی خواهیم بود.

دیدگاه نزولی در مورد قیمت چهارمین ارز دیجیتال بزرگ بازار درصورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به بالای خطوط میانگین متحرک باز گردد. اگرچه این احتمال رخ دادن این اتفاق بسیار پایین است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 5 تیر 99

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش توانست به بالای خطوط میانگین متحرک برسد، اما شرایط بازار منجر به افزایش قدرت فروشندگان و در نتیجه افت مجدد قیمت به زیر این خطوط شد.

چارت بیت کوین کش
چارت یک روزه بیت کوین کش

اکنون فروشندگان در تلاش برای کشاندن قیمت پنجمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به سطح 217 دلاری هستند. این سطح در روزهای گذشته به خوبی توانسته بود قیمت را حمایت کند، بنابراین انتظار می‌رود که خریداران مجددا با قدرت از این سطح دفاع کنند.

واکنش قیمت به حمایت 217 دلاری نشانگر ادامه روند خنثی بین این سطح و سطح 255 دلاری خواهد بود. خطوط میانگین متحرک صاف شده است و شاخص قدرت نسبی – RSI بین عدد 40 و 50 در نوسان است، بنابراین قدرت فروشندگان در شرایط فعلی کمی بیشتر از خریداران است.

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی – 5 تیر 99

قیمت بیت کوین اس وی در روز دوشنبه به حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 180 دلار واکنش نشان داد، اما روز گذشته قیمت مجددا کاهش یافت و به محدوده 180 دلار رسید. این یک نشانه منفی است و کاهش شیب خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و ورود RSI به منطقه نامساعد، سناریوی نزولی فعلی را تقویت کرده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی - 5 تیر
چارت یک روزه بیت کوین اس وی

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر حمایت 170 دلاری بکشانند، احتمالا شاهد آغاز روند نزولی جدیدی برای ششمین ارز دیجیتال بزرگ بازار خواهیم بود. احتمالا افت قیمت بالا خواهد بود، زیرا حمایت‌های مهم بعدی روی سطوح 146 و 110 دلار قرار دارد.

در صورت واکنش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی به حمایت 170 دلاری، سناریوی نزولی فعلی نامعتبر خواهد بود. در این صورت احتمالا شاهد یک روند خنثی بین سطوح 170 دلاری و 227 دلاری خواهیم بود.

تحلیل قیمت لایت کوین – 5 تیر 99

فروشندگان مانع از رشد قیمت رمز ارز لایت کوین به بالای خطوط میانگین متحرک شدند. این سومین باری است که این اتفاق رخ می‌دهد، بنابراین فشار فروش روی خطوط میانگین متحرک بسیار بالاست.

چارت لایت کوین
چارت یک روزه  لایت کوین

اگر قیمت هفتمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به زیر حمایت 41.63 دلار برسد، احتمال افت قیمت تا حمایت حیاتی 39 دلاری بسیار افزایش می‌یابد. سطح 39 دلاری چند ماه است که مانع از افت قیمت رمز ارز لایت کوین به زیر خود شده است و شکست این حمایت بیانگر آغاز یک روند نزولی جدید خواهد بود.

واکنش قیمت به حمایت 39 دلاری احتمالا منجر به ادامه روند خنثی بین این حمایت و مقاومت 51 دلاری خواهد شد. شیب خط میانگین متحرک نمایی در حال کاهش است و شاخص RSI نیز در تلاش است تا به بالای خط میانه برسد. بنابراین شرایط اندکی به نفع فروشندگان است. دیدگاه نزولی در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت ارز مجازی لایت کوین بتواند به بالای خطوط میانگین متحرک برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال با‌یننس کوین – 5 تیر 99

ارز دیجیتال BNB به مقاومت خطوط میانگین متحرک واکنش نشان داد. اکنون فروشندگان در تلاش برای کشاندن قیمت به زیر ناحیه حمایتی 15.4 تا 15.7 دلار هستند. در صورت موفقیت، احتمالا شاهد یک روند نزولی کوتاه مدت در قیمت این آلت کوین خواهیم بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 5 تیر
چارت یک روزه بایننس کوین

زیر حمایت منطقه 15.4 تا 15.7 دلاری، فشار فروش به گونه‌ای است که احتمالا شاهد افت قیمت هشتمین ارز دیجیتال برتر بازار تا حمایت کلیدی 13.65 دلار خواهیم بود.

کاهش تدریجی شیب خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و عدم موفقیت شاخص RSI در عبور از عدد 50، حکایت از برتری اندک فروشندگان نسبت به خریداران دارد.

درصورتی که فروشندگان از شرایط فعلی استفاده نکنند، به احتمال فراوان شاهد واکنش قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین به ناحیه حمایتی فوق‌الذکر خواهیم بود.

تحلیل قیمت ایاس – 5 تیر 99

قیمت ارز دیجیتال ایاس – EOS بار دیگر به مقاومت خطوط میانگین متحرک واکنش نشان داد. این اتفاق بیان‌گر آن است که فروشندگان به شدت در حال دفاع از این خطوط مقاومتی هستند. عدم موفقیت پیاپی خریداران در شکست خطوط میانگین متحرک می‌تواند منجر به لیکوئید شدن بخشی از پوزیشن‌های خرید تریدرها کوتاه مدت شود.

چارت ایاس
چارت یک روزه ایاس

در حال حاضر، احتمال افت قیمت نهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار تا حمایت کلیدی 2.33 دلاری وجود دارد. از آنجا که چند ماه است که قیمت به زیر این حمایت سقوط نکرده است، انتظار داریم که خریداران به شدت از این سطح حمایت کنند.

شکسته شدن حمایت 2.33 دلاری احتمالا منجر به آغاز یک روند نزولی جدید می‌شود. در این حالت، حمایت‌های کلیدی مهم روی سطوح 2 دلار و 1.8 دلاری خواهد بود.

سناریوی نزولی فعلی در صورت واکنش قیمت به حمایت 2.33 دلاری و رسیدن قیمت به بالای خطوط میانگین متحرک نامعتبر خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 5 تیر 99

با وجود رشد قیمت رمز ارز کاردانو به بالای 8.5 سنت و خط روند نزولی، شرایط بازار منجر به آن شد که قیمت مجددا به زیر خط روند بازگردد. بنابراین اکنون فشار فروش روی این خط بسیار بالاست و محدوده 8.5 سنت تا 9 سنت تبدیل به مقاومت سنگینی شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 5 تیر
چارت یک روزه کاردانو

قیمت دهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار مجددا به زیر مقاومت 8.5 سنتی باز گشته است، بنابراین احتمال دارد که فروشندگان تلاش کنند تا قیمت به خط میانگین متحرک نمایی روی 7.9 سنت برسد.

در صورت موفقیت فروشندگان در شکست حمایت 7.9 سنتی، احتمالا شاهد اصلاح قیمت کاردانو تا محدوده حمایتی 6.9 تا 7.2 سنت خواهیم بود. دیدگاه نزولی فعلی در صورت واکنش قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و بازگشت به بالای سطح 9 سنتی نامعتبر خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کریپتو دات کام – 5 تیر 99

ارز دیجیتال کریپتو دات کام – CRO یکی از ارزهای پربازده در چند ماه گذشته بوده است. قیمت این رمز ارز پس از شکست سطح 12.5 سنتی با فشار فروش گسترده مواجه شد. این فشار فروش منجر به افت شدید قیمت و بازگشت شاخص RSI به زیر عدد 70 و تشکیل یک واگرایی نزولی شد.

چارت کریپتو دات کام
چارت یک روزه کریپتو دات کام

اگر قیمت یازدهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار زیر سطح 11.8 سنتی تثبیت شود، روند صعودی فعلی تضعیف خواهد شد. شکست خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 11.1 سنت باعث به خطر افتادن روند صعودی می‌شود. زیر این خط، افت قیمت تا سطح 10.1 سنتی محتمل است.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 5 تیر 99 است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی می‌باشد. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)