آدرس ارز دیجیتال


  Address (آدرس)

مشابه آدرس در دنیای واقعی یا یک وب سایت، یک آدرس ارز دیجیتال در بلاکچین، به رشته ای از متن که برای شناسایی یک مکان یا کاربر خاص ارائه شده است، اطلاق می شود. به طور ویژه، یک آدرس، رشته متنی است که محل قرارگیری یک کیف پول خاص را در بلاکچین تعیین می کند، که برای ارسال یا دریافت دارایی های دیجیتال به کار گرفته می شود.

 همه بلاکچین ها به نوعی دارای آدرس های کیف پول هستند و بیشتر آنها به صورت رشته ای طولانی از حروف و اعداد در یک سطر از متن قرار می گیرند که تفسیر آن برای انسان دشوار است اما به راحتی توسط یک شبکه کامپیوتری قابل درک است.

به عنوان مثال، یک آدرس بیت کوین چیزی شبیه به مورد زیر خواهد بود:

1CKa7k7RtaV4TRRcnjciVndBS8hNG1G9ip

و یک آدرس در شبکه اتریوم، به صورت زیر خواهد بود:

x77dce4813e0C15650e57E1b999c197aad00bEc1c2

با توجه به ماهیت عمومی اکثر بلاکچین ها، می توان مقدار و نوع دارایی های دیجیتال موجود در کیف پول ها را شناسایی کرد. اگرچه برای بلاکچین های خصوصی یا ارزهای کریپتو متمرکز بر حفظ حریم خصوصی مانند Monero ، صادق نیست.

اکثر آدرس ارز دیجیتال در یک شبکه بلاکچین نسبتاً ناشناس هستند، چرا که در هنگام ایجاد یک آدرس کیف پول جدید روی بلاکچین، هیچ اطلاعات شخصی قابل شناسایی لازم نیست. با این وجود ،این آدرس ها کاملاً ناشناس نیستند و برخی از آدرس ها به طور عمومی شناخته شده اند که به افراد یا موسسات مرتبط می شوند.

به عنوان مثال:

Vitalik Buterin آدرس های  اتریوم را که به طور عمومی شناخته شده اند، را مشخص کرده است. آدرس های بیت کوین نیز  با مقادیر زیادی از BTC وجود دارد که مشخص شده است به Satoshi Nakamoto  تعلق دارند.

بلاکچین های عمومی، قابلیت این را دارند که توسط هر شخصی ردیابی شوند و نرم افزارها و ابزارهای زیادی وجود دارد که به منظور نظارت بر کیف پول های ارزکریپتو و ردیابی جریان داخلی و خارجی دارایی های دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرند.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)