گزارش‌ها نشان می‌دهد نهنگ‌های بیت کوین در این قیمت‌ها فروشنده نیستند؛ این اتفاق چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟


رفتار نهنگ‌ های بیت کوین و تاثیر آن بر قیمت:

همواره در بازارهای مالی رصد رفتار پول هوشمند اطلاعات ارزشمندی در مورد آینده بلند مدت آن دارایی در اختیار تحلیل‌گران قرار می‌دهد. در بازار ارزهای دیجیتال، پول هوشمند را با اصطلاح “نهنگ” می‌شناسیم.

به گزارش کوین تلگراف، داده‌ها نشان می‌دهد که نهنگ‌ های بزرگ بیت کوین ، در 5 سال اخیر هیچ‌گاه فروشنده نبوده‌اند و دارایی آنها هیچ‌گاه کم نشده‌است. این رفتار، نشان دهنده آن است که، نهنگ‌ های بیت کوین به آینده آن بسیار امیدوار هستند.

یکی از نهنگ‌ های بزرگ بیت کوین که صاحب 68000 بیت کوین به ارزش تقریبی 500 میلیون دلار می‌باشد، در 5 سال گذشته، دارایی خود را جابه‌جا نکرده‌است. همچنین داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که دیگر نهنگ ‌های بیت کوین نیز رفتاری مشابه داشته و به طور میانگین 4.7 سال است که دارایی خود را جابه‌جا نکرده‌اند.

ریزش ماه مارس بیت کوین

بیت کوین‌ به عنوان اولین ارز دیجیتال بازار ارزهای دیجیتال در رده‌بندی سایت کوین مارکت‌کپ می‌باشد. با وجود آنکه نهنگ ‌های بزرگ بیت کوین در سال‌های اخیر هیچ‌گاه اقدام به فروش دارایی دیجیتال خود نزده‌اند، اما این رفتار آنها مانع از ریزش شدید قیمت بیت کوین‌ در ماه مارس 2020 نشد. قطعا 12 مارس 2020 یکی از روزهای فراموش‌نشدنی بازار است. روزی که قیمت بیت کوین ریزشی بی سابقه را ثبت کرد و به قیمت 3600 دلار رسید. اما رصد رفتار نهنگ ‌های بزرگ بیت کوین‌ نشان می‌دهد که حتی با این ریزش شدید نیز، هیچ‌کدام از آنها نه پیش از ریزش و نه پس از آن دارایی خود را به فروش نگذاشته‌اند.

با این وجود، آنچه داده‌ها نشان می‌دهد این است که بسیاری از نهنگ‌ها علی‌رغم خطر ریزش قابل توجه تا محدوده حمایتی 3000 تا 4000 دلار، اقدام به فروش دارایی خود نکرده‌اند. این رفتار آنها نشان می‌دهد که به روند بلندمدت بیت کوین‌ امید زیادی دارند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد نهنگ‌های بیت کوین در این قیمت‌ها فروشنده نیستند
رفتار  بزرگترین نهنگ ‌های بیت کوین از سال 2018 تا امروز

از سال 2015، زیرساخت‌های حمایتی از بازار ارزهای دیجیتال به طور فزاینده‌ای در حال بهبود است. تعداد بسیار زیادی از پلتفرم‌های نگهداری معتبر افتتاح شده‌اند،صرافی‌هایی که معاملات فیوچرز را پشتیبانی می‌کنند افزایش یافته‌اند و همچنین تعداد بسیار زیادی از صرافی‌ها بوجود آمده‌اند که از خدمات بانکی نیز پشتیبانی می‌کنند.

هم سرمایه‌گذران خرد و هم سرمایه‌گذاران حقوقی، در ریزش شدید بیت کوین، خریدار بوده‌اند و به دنبال افزایش تعداد دارایی خود بوده‌اند. کوین‌بیس چندی پیش در همین زمینه گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد پس از ریزش شدید قیمت بیت کوین به محدوده 3700 دلار، سرمایه‌گذاران خرد بیت کوین، اقدام به خرید بیت کوین‌ کرده‌اند. همچنین دیگر گزارش‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران حقوقی و دانه درشت بیت کوین‌ هم در این قیمت ها اقدام به خرید کرده‌اند.

مجموع رفتار سرمایه‌گذاران بیت کوین‌ منجر به افزایش تقاضا و از طرف دیگر کاهش عرضه در بازار شده‌است. به همین دلیل روند نزولی، ضعیف‌تر شده و همانطور که ملاحظه می‌شود، قیمت بیت کوین مجددا به سطوح بالای 9000 دلار بازگشته است.

علاوه‌براین، نهنگ‌ها و سایر دارندگان بلندمدت بیت کوین، این ارز دیجیتال را به عنوان بهترین سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌دانند. ویژگی‌های همچون محدود بودن عرضه بیت کوین، همچنین سازوکار هاوینگ و نصف شدن عرضه آن و بسیاری عوامل دیگر، این افراد را به آینده درخشان این ارز دیجیتال امیدوار کرده‌است.

محققین CoinMertrics در اظهارنظری گفته‌اند:

یک نهنگ بزرگ بازار بیت کوین، 5 سال است که هودلر بیت کوین‌ می‌باشد. هفته گذشته 68 هزار بیت کوین‌ خود را جابه‌جا کرده‌است، پس از این جابه‌جایی مشخص شد که این هودلر بزرگ بیت کوین، از سال 2015، به دارایی خود دست نزده است.

تا سومین هاوینگ بیت کوین‌ کتر از دو هفته دیگر زمان باقیست. حتی با وجود عدم تمایل نهنگ ‌های بیت کوین‌ به فروش دارایشان، ممکن است قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ مجددا ریزش دیگری را ثبت کند. اما باتوجه به امیدواری نهنگ‌های بیت کوین‌ به آینده این ارز دیجیتال، وقوع چنین اتفاقی کمی دور از ذهن می‌باشد.

تقریبا 24 ساعت پس از سقوط بیت کوین‌ به 3600 دلار، قیمت دوباره خود را بازیابی کرد و خود را به بالاتر از 4000 دلار رساند. در ادامه حرکت این روند صعودی، قیمت به بالای 7000 دلار رسید و هم اکنون بیت کوین‌ در محدوده 9500 دلار در حال معامله است. به نظر می‌رسد ریزش قیمت بیت کوین از محدوده 8000 دلار به 3600 دلار، در اثر لیکوئید شدن حساب‌های فیوچرز و مخصوصا معاملات در صرافی Bitmex به وقوع پیوسته بود. به همین دلیل این سقوط در اثر فروش دارایی نهنگ‌ها رخ نداده بود. بلکه به خاطر صفر شدن حساب‌های معامله‌گران عادی در بازار فیوچرز رخ داده بود. به همین دلیل نمی‌توان نگران بود. زیرا سرمایه‌گذاران بزرگ در بازار بیت کوین، همچنان دارایی خود را نگه داشته‌اند.

نتیجه

رفتار هودلر ها این فرضیه را تقویت می‌کند که دیگر بیت کوین‌ قیمت‌های زیر 5000 دلار را نخواهد دید. همچنین افرادی که بیت کوین خود را در محدوده 3000 دلار تا 4000 دلار خریداری کرده‌اند بعید است که به این زودی‌ها دست به فروش آن بزند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)