مدیر ارشد ریپل: لطفا فروش بخشی از رمز ارزهای خود را جدی بگیرید!


مدیر فنی ریپل لبز یعنی دیوید شوارتز، به کاربران حوزه ارزهای دیجیتال توصیه کرد که حتما فروش بخشی از دارایی رمز ارزی خود را در نظر داشته باشند.

دیوید شوارتز (David Schwartz)، مدیر فنی ریپل لبز (Ripple Labs)، با انتشار توییتی، جنجال زیادی به پا کرد و علی‌رغم اینکه بازار ارزهای دیجیتال و خصوصا رمز ارز XRP در یک روند صعودی قدرتمند قرار دارد، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران را توصیه به فروش بخشی از رمز ارزهای خود کرد. البته به عقیده برخی از تحلیل‌گران و کارشناسان، توصیه آقای شوارتز کاملا منطقی است. شوارتز در توییت خود نوشت:

اگر مبالغ چشم‌گیری در حوزه ارزهای دیجیتال دارید، لطفا کمی وقت بگذارید و به طور جدی به فروش بخشی از دارایی خود فکر کنید تا ریسک شما کاهش یابد. این توصیه، پیش‌بینی در مورد ادامه روند آتی بازار نیست.

دیوید شوارتز

وی در ادامه توضیح داد که هولدرهایی که حداقل 6 ماه از حضور آن‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال می‌گذرد و در سود هستند، باید این توصیه را جدی بگیرند و به ارزیابی دارایی‌های خود بپردازند. شایان ذکر است که سودآوری ریپل و بیت کوین در یک سال گذشته به ترتیب 850 درصد و 790 درصد بوده است.

این اولین باری نیست که دیوید شوارتز توصیه به فروش می‌کند

آقای شوارتز، قبلا نیز سابقه چنین توصیه‌هایی را داشته است. وی در سال 2019 اذعان داشت که 40,000 دلار از اتریوم‌های خود را پیش از لمس قله ثبت شده توسط این ارز دیجیتال در انتهای سال 2017 برای تامین بودجه به منظور خرید پنل‌های خورشیدی فروخته است.

البته توصیه‌های مدیر فنی ریپل چندان بحث برانگیز به نظر نمی‌رسد. زمانی که سرمایه‌گذاری پرریسک شما روی دارایی‌های بی‌ثبات موفقیت آمیز است، بهترین کار، تبدیل بخشی از مبلغ سرمایه‌گذاری شده به یک دارایی با ثبات نسبی بالاتر است. این کار دقیقا همان چیزی است که صندوق‌های بازنشستگی انجام می‌دهند و هر سال به منظور بهینه کردن سرمایه‌گذاری خود، دارایی‌های تحت مدیریت را ارزیابی می‌کنند.

اما نکته جالب این است که دیوید شوارتز در حالی اقدام به انتشار این توییت کرده که ریپل درگیر شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از آن بنیاد است. این شکایت که با موضوعیت ماهیت رمز ارز XRP مطرح شده، ریپل را از سایر رمز ارزها مانند بیت کوین و اتریوم جدا دانسته است.

با این حال، مشخصا منظور آقای شواترز، کل رمز ارزها بوده و نه فقط توکن XRP. همچنین وی تاکید داشته که بر خلاف توصیه وی، بازار می‌تواند به رشد خود ادامه دهد.

منبع: Decrypt


برچسب ها: ریپل

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)