پاسخ به سوال روز: آیا 58,000 دلار، سقف قیمت بیت کوین در روند صعودی بلند مدت بود؟


داده‌های شبکه بلاک چین ارز دیجیتال بیت کوین نشان می‌دهد که رمز ارز BTC فاصله بسیاری با سقف قیمت خود در روند صعودی بلند مدت فعلی دارد.

هفته گذشته قیمت بیت کوین موفق به فتح قله 58,000 دلاری شد، اما این جهش ناپایدار بود و پس از آن، شاهد افت قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال بودیم، به طوری که امروز شنبه 9 اسفند 99، هر واحد رمز ارز BTC روی قیمت 46,600 دلار خرید و فروش می‌شود. این افت قیمت باعث شده تا برخی از افراد این سوال برایشان مطرح شود که آیا روند صعودی بلند مدت بیت کوین به اتمام رسیده است؟

داده‌های ارائه شده توسط سرویس ویل‌مپ (Whalemap) نشان می‌دهد که تعداد پایین خریدهای سنگین بین 5 تا 7 میلیون دلار در سطوح بالا، فرضیه مطرح شده پیرامون رسیدن قیمت بیت کوین به سقف خود را رد می‌کند.

هنوز بازار بیت کوین وارد فاز فومو (FOMO) نشده است

آمار مرتبط با بازار صعودی سال 2017 و همچنین روند صعودی کوتاه مدت در سال 2019 نشان می‌دهد که در آن برهه، خریدهای سنگین بیت کوین به ارزش 5 تا 7 میلیون دلار بسیار بالا بوده است. زمانی که در هنگام افزایش قیمت، چنین خریدهای گسترده‌ای صورت می‌گیرد، معمولا این اتفاق بیان‌گر وارد شدن بازار به فاز فومو بوده و در ادامه، روند معکوس قیمت آغاز می‌شود.

سقف قیمت بیت کوین

به گزارش ویل مپ، تزریق پول نقد در سطوح فعلی بسیار کمتر از مقدار متناظر در روندهای صعودی قبلی است و این اتفاق نشان می‌دهد که افت قیمت فعلی، صرفا یک اصلاح موقتی بوده و روند صعودی بزرگ ادامه خواهد داشت. تحلیل‌گران در این باره معتقدند:

سقف‌های قیمتی در روندهای صعودی کلان با هزاران تراکنش به ارزش 5 تا 7 میلیون دلار در شبکه بلاک چینی بیت کوین همراه بوده است، [این اتفاق] فوموی واقعی است. در حال حاضر، چنین فومویی در رمز ارز BTC مشاهده نمی‌شود.

بیت کوین با سقف قیمت خود فاصله دارد

این فرضیه که بیت کوین هنوز وارد فاز فوموی بزرگ نشده و روند صعودی قیمت این ارز دیجیتال ادامه خواهد یافت، همراستا با برداشت‌های بزرگ به ارزش بالای 10,000 واحد رمز ارز BTC در هفته گذشته از صرافی کوین بیس است. از طرفی، آخرین باری که اختلاف قیمت سهام GBTC صندوق گری اسکیل با ارزش واقعی بیت کوین منفی شد، به اوایل سال 2017 برمی‌گردد، جایی که روند صعودی پادشاه ارزهای دیجیتال تقریبا تا یک سال بعد ادامه یافت. اما این هفته با گذشت تقریبا 4 سال، پرمیوم (اختلاف قیمت) گری اسکیل بالاخره منفی شد، اتفاقی که نشان می‌دهد هنوز قیمت BTC سقف خود را لمس نکرده است.

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیر موسسه تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant)، با اشاره به برداشت‌های صورت گرفته از صرافی ارز دیجیتال کوین بیس گفت:

بار دیگر شاهد خروج بیت کوین از صرافی کوین بیس روی قیمت 48 هزار دلار هستیم. سرمایه‌گذاران نهادی آمریکایی همچنان BTC می‌خرند.

یکی از اعضای تیم ویل مپ در گفتگویی با کوین تلگراف اظهار داشت که در کوتاه مدت، نرخ سود خروجی‌های خرج نشده (SOPR) در بلاک چین بیت کوین نشان می‌دهد که حداقل در شرایط فعلی، امکان اصلاح بیشتر بعید به‌نظر می‌رسد:

اندیکاتور SOPR در تایم فریم ساعتی نشان می‌دهد که پتانسیل بالایی برای جهش قیمت حداقل در کوتاه مدت وجود دارد.

فوموی بیت کوین

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)