بیت کوین رسما به عنوان یک پول قانونی در السالوادور شناخته شد


کنگره السالوادور به لایحه ارسال شده از سوی رئیس جمهور این کشور رای مثبت داد تا بیت کوین رسما به عنوان یک پول قانونی در این کشور شناخته شود.

ابتدای هفته جاری بود که نجیب ابوکیله (Nayib Bukele)، رئیس جمهور السالوادور، در جریان کنفرانس بیت کوین 2021 در شهر میامی اعلام کرد لایحه‌ای را به منظور پذیرش بیت کوین به عنوان یک پول قانونی در این کشور به کنگره ارسال می‌کند.

بیشتر بخوانید: السالوادور در آستانه پذیرش بیت کوین به عنوان یک پول قانونی است

ساعاتی پیش، کنگره السالوادور با 60 رای موافق از 84 رای ممکن، این لایحه را تصویب کرد و بیت کوین در این کشور رسما به عنوان یک پول قانونی شناخته شد. این مصوبه 90 روز پس از انتشار در روزنامه‌های رسمی، لازم‌الاجرا خواهد شد.

وضعیت مالیات بیت کوین در السالوادور چگونه است؟

نجیب ابوکیله نیز ساعاتی قبل با انتشار توییتی، تصاویری از پیش‌نویس ارسال شده به کنگره السالوادور را منتشر کرد. وی پس از پیوستن به والت استرایک (Strike) که یک اپلیکیشن مبتنی بر شبکه لایتنینگ بیت کوین است، پیشنهاد داد تا علاوه بر دلار آمریکا، رمز ارز BTC نیز به عنوان پول قانونی در کشورش شناخته شود.

از همه مهم‌تر، این لایحه حاوی بندی است که بر اساس آن، پذیرش روش‌های پرداختی مبتنی بر بیت کوین برای “هر عامل اقتصادی” اجباری است. دولت همچنین اطمینان داده که رمز ارز BTC بلافاصله به دلار آمریکا تبدیل خواهد شد تا هرگونه مشکل مرتبط با نوسانات قیمتی را کاهش دهد.

در این لایحه آمده که قیمت‌ها ممکن است در قالب بیت کوین بیان شوند، اما همچنان از دلار آمریکا به عنوان ارز مرجع استفاده خواهد شد. همچنین تراکنش‌های رمز ارز BTC مشمول مالیات بر عواید سرمایه نخواهند بود. علاوه بر این، شهروندان می‌توانند مالیات خود را در قالب رمز ارز BTC پرداخت نمایند.

بیت کوین در السالوادور

از آنجایی که حزب ابوکیله، اکثریت کنگره السالوادور را تشکیل می‌دهند، تصویب لایحه پذیرش ارز BTC به عنوان پول قانونی در این کشور از قبل قابل پیش بینی بود.

منبع: U.Todayثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)