السالوادور به دنبال استخراج بیت کوین با انرژی آتشفشان‌ها است


نجیب ابوکیله، رئیس جمهور السالوادور، اعلام کرده که این کشور به دنبال استخراج و ماین کردن بیت کوین با بهره‌گیری از انرژی آتشفشان‌ها است.

اقدامات و چشم‌اندازهای رئیس جمهور کشور السالوادور، نجیب ابوکیله (Nayib Bukele)، برای حوزه رمز ارزها همچنان زبان‍زد تمام فضای مجازی است. بعد از این که بیت کوین رسما به عنوان یک پول قانونی در السالوادور شناخته شد، رئیس جمهور این کشور تاسیس یک شرکت برق زمین گرمایی جهت ارائه امکانات خاص به استخراج‌کنندگان بیت کوین را درخواست کرد.

روز چهارشنبه، ابوکیله طی توییتی اظهار داشت که او به مینور گیل (Mynor Gil)، رئیس شركت برق دولتی LaGeo، دستور استخراج بیت کوین بسیار ارزان، 100 درصد پاک، 100 درصد تجدید پذیر و نشر انرژی صفر از آتشفشان های کشور را داده است. این شرکت با برنامه اعلام شده جهت احداث تاسیسات جدید در سن ویسنته (San Vicente) و چینامکا (Chinameca)، تنها دو نیروگاه زمین گرمایی در السالوادور که مستقر در مناطق اهوآچاپان (Ahuachapán) و برلین (Berlín) است را اداره می‌کند.

استخراج بیت کوین با آتشفشان

تامین انرژی استخراج بیت کوین در السالوادور از منابع تجدید‌پذیر

بیش از نیمی از انرژی السالوادور از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر، با ظرفیت‌های نصب شده زمین گرمایی تامین می‌شود. این کشور دارای 23 آتشفشان فعال بوده که توان تامین بیش از 200 مگاوات انرژی را داراست. با این وجود، گزارش‌ها حاکی از آن است که توان زمین گرمایی کشور السالوادور در حدود 644 مگاوات است و این امر بدین معناست که در حال حاضر LaGeo در حدود 31 درصد از تولید برق موجود را در دست بهره‌برداری قرار می‌دهد. با استناد به داده‌های شاخص مصرف برق بیت کوین از سوی کمبریج (Cambridge)، انرژی مصرفی سالانه فرآیند استخراج بیت کوین بیش از 116.7 تراوات بر ساعت است.

راه حل استخراج پاک رمز ارز BTC که در طی چند روز گذشته در میان لیست بلند بالا رئیس جمهور السالوادور برای صنعت رمز ارزها در نظر گرفته شده، بسیار خارق‌العاده به نظر می‌رسد. در انتهای هفته گذشته، طی کنفرانس بیت کوین 2021 در میامی، ابوکیله از طریق پیام ضبط شده به حاضران کنفرانس گفت که در حال تنظیم لایحه‌ای جهت ایجاد مجوز قانونی برای بیت کوین در این کشور است؛ پیشنهادی که روز گذشته در کنگره این کشور با اکثریت آراء تصویب شد.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)