جهش قیمت ایاس؛ صرافی رمز ارزی 10 میلیارد دلاری مبتنی بر EOS در راه است


در اقدامی جاه طلبانه، بلاک وان در نظر دارد تا صرافی رمز ارزی مبتنی بر شبکه بلاک چین ایاس (EOS) را با سرمایه اولیه هنگفت 10 میلیارد دلاری راه اندازی کند.

موسسه بلاک وان (Block.one) که به نوعی متولی توسعه شبکه ایاس و رمز ارز EOS است، از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی صرافی رمز ارزی خود رونمایی کرد. بر اساس اعلامیه منتشر شده در روز سه‌شنبه، این پلتفرم معاملاتی که بولیش گلوبال (Bullish Global) نام دارد، بر بستر شبکه بلاک چین EOS راه‌اندازی خواهد شد.

در بخشی از اعلامیه، فاش شده که به منظور ایجاد صرافی رمز ارزی مذکور، 10 میلیارد دلار سرمایه جذب شده است. این مبلغ شامل 300 میلیون دلار از سوی افرادی نظیر مایک نووگراتز (Mike Novogratz) و پیتر تیل (Peter Theil) و همچنین سرمایه‌گذاری برخی از موسسات پوشش ریسک مانند آلن هوارد (Alan Howard) و لوئیس بیکن (Louis Bacon) است. سایر سرمایه جذب شده برای صرافی ارز دیجیتال ایاس در واقع بخشی از دارایی‌های رمز ارزی موسسه بلاک وان شامل 164,000 واحد بیت کوین (با ارزش حدود 9 میلیارد دلار) و 20 میلیون واحد EOS است.

صرافی جدید مبتنی بر ایاس چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟

در ماه ژانویه (دی ماه 99)، کوین تلگراف گزارش داد که موسسه بلاک وان حدود 140,000 واحد بیت کوین در اختیار دارد. برندن بلومر (Brendan Blumer)، مدیر اجرایی موسسه Block.one، درباره اعلامیه اخیر مبتنی بر راه‌اندازی صرافی رمز ارزی مبتنی بر شبکه ایاس گفت:

صرافی بولیش گلوبال با بهره‌گیری از فناوری بلاک چین و مدل معماری جدید برای بازار، به دنبال تغییرات اساسی برای ایجاد بستر معاملاتی با عملکرد بالا است. همچنین قرار است این صرافی با شفاف‌سازی عملکردها، خود را تبدیل به ابزار قدرتمندی برای مدیریت پرتفوی کاربران کند. این ویژگی می‌تواند تجربه‌ای امن و بهتر را برای اشخاص و موسسات سرمایه‌گذاری در حوزه رمز ارزها فراهم سازد.

بلاک وان اظهار داشته که صرافی رمز ارزی Bullish Global، ترکیبی از ویژگی‌های پلتفرم‌های معاملاتی متمرکز و غیر متمرکز بر بستر بلاک چین ایاس و با بهره‌گیری از ارز دیجیتال EOS خواهد بود. همچنین قرار است این صرافی به عنوان یک هویت حقوقی مستقل فعالیت کند.

اعلام این خبر منجر به جهش خیره‌کننده قیمت رمز ارز EOS شد، به‌طوری که قیمت این ارز دیجیتال با رشدی بالغ بر 50 درصد، از سطح 9 دلار به نزدیکی 15 دلار رسید. در زمان نگارش این خبر، هر واحد ایاس در محدوده 13.4 دلار خرید و فروش می‌شود.

منبع: CoinTelegraph


برچسب ها: EOS / ایاس

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)