تحلیل قیمت اتریوم و کاردانو سه‌شنبه 13 خرداد 99؛ برترین آلت کوین‌های امروز


تحلیل ارز دیجیتال اتریوم و کاردانو 13 خرداد 99 نشان از آن دارد که هر دوی این آلت کوین ها به دنبال ارتقاء شبکه هایشان با افزایش قیمت خوبی روبرو هستند.

ارز دیجیتال اتریوم و کاردانو به دنبال ارتقاء شبکه هایشان افزایش قیمت خوبی داشته‌اند. اتریوم در حال حاضر در کانال 248 دلاری معامله میشود اما تقاضا برای این آلت کوین برتر بازار به دنبال اجرایی شدن اتریوم 2 افزایش خواهد یافت. کاردانو نیز پس از انتشار اخبار مربوط به اجرایی شدن ارتقاء شلی آن در ماه آینده، نزدیک به 50% افزایش قیمت داشته است. با اینکه برخی از سرمایه گذاران دچار FOMO شده‌اند، اما ETH و ADA در حال آماده سازی برای صعود بیشتر هستند.

دو هاردفورک بزرگ در انتظار راه‌اندازی

هر دوی ارزهای دیجیتال اتریوم و کاردانو در حال انتقال به الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) هستند که باعث شده رشد دو برابری داشته باشند. قرار است هر دوی این پلتفرم‌های قرارداد هوشمند از الگوریتم اجماع اثبات کار به اثبات سهام انتقال پیدا کنند. این الگوریتم‌ها نحوه تائید تراکنش‌ها در شبکه را تغییر میدهند. تاریخ راه‌اندازی اتریوم 2 برای سه ماهه سوم سال 2020 برنامه‌ریزی شده و ارتقاء شلی کاردانو نیز قرار است 30ام ژوئیه برابر با 10 تیر 99 اجرایی شود.

کاردانو اخیرا شاهد 12.4 میلیون اینترکشن در شبکه‌های اجتماعی بود، که نسبت به اواسط ماه فوریه بالاترین میزان است. تقریبا 76% کامنت‌ها، ریپلای‌ها، ریتوئیت‌ها، کوت‌ها و به اشتراک‌گذاری‌ها و دیگر شاخص‌ها درباره ارز دیجیتال کاردانو مبنی بر صعودی شدن قیمت آن است. 

اینگیجمنت کاردانو در شبکه‌های اجتماعی
اینگیجمنت کاردانو در شبکه‌های اجتماعی

سرمایه گذاران نسبت به آینده اتریوم و کاردانو بسیار امیدوار هستند. در چارت‌های زیر تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اتریوم و کاردانو را به تاریخ 13 خرداد 99 داریم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم 13 خرداد 99

اتریوم در حال حاضر درون یک کانال صعودی معامله میشود، کانالی که در نمودار روزانه، از زمان ریزش بازارها در اواسط ماه مارس (اواخر اسفند 98) تشکیل شده است.

از آن زمان تا کنون، هربار که اتریوم تلاش کرد سقف این کانال را بکشند، قیمت اصلاح شد و دوباره به کف کانال رسید و دوباره افزایش قیمت یافت. افزایش قیمتی که اتریوم هفته گذشته داشت، باعث شد تا دوباره بتواند از کف کانال به اواسط آن برسد. در زمان نگارش این مقاله، تحلیل قیمت اتریوم دومین ارز دیجیتال برتر بازار برابر با 13 خرداد 99 چشم انداز بسیار خوبی دارد.

اگر مقاومت اتریوم خودش را حفظ کند، ممکن است قیمت به زیر کف کانال شکسته شود. اما، شکست آن به اتریوم کمک میکند تا سقف کانال خود را بشکند و صعودی فوق‌العاده داشته باشد.

نمودار یک روزه تحلیل ارز دیجیتال اتریوم
نمودار یک روزه اتریوم – منبع TradingView

مدل In/Out of the Money Around Price یا مدل (IOMAP) که توسط شرکت IntoTheBlock توسعه داده شده، نشان میدهد که شانس شکست سقف کانال اتریوم و صعود قیمت بسیار بیشتر است.

سناریو نزولی تحلیل ارز دیجیتال اتریوم 13 خرداد 99 : بر اساس داده‌ها، تقریبا 57،000 آدرس اتریوم بیش از 5.6 میلیون واحد اتریوم را بین قیمت‌های 231 و 238 دلار خریده‌اند. این سطوح قیمت نشان از عرضه هنگفتی دارد که میتواند هرگونه فشار ریزش قیمتی را به خود جذب کند.

سناریو صعودی تحلیل ارز دیجیتال اتریوم 13 خرداد 99 : اما در طرف دیگر سکه، مدل IOMAP نشان میدهد که چون موانع کمی برای صعود وجود دارد، پس افزایش تقاضا میتواند قیمت اتریوم را به 270 دلار برساند.

مدل In/Out of the Money Around Price توسط شکرت IntoTheBlockمدل In/Out of the Money Around Price توسط شرکت IntoTheBlock

اندیکاتور فیبوناچی اصطلاحی نیز نشان میدهد که سطح 23.6% آن پیش از افزایش قیمت اتریوم، باید به حمایت تبدیل شود. بسته شدن کندل استیک اتریوم بالای محدوده مقاومتی باعث افزایش تقاضا خواهد شد که در نتیجه، شکست سقف کانال صعودی اتریوم را در پی خواهد داشت.

نمودار یک روزه اتریوم - منبع TradingView
نمودار یک روزه اتریوم – منبع TradingView

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در صورت اصلاح قیمت، باید حواستان با سطح 38.2% فیوناچی اصلاحی باشد. اگر این سطح حمایتی حفظ نشود، احتمال اصلاح شدید قیمت به 150 دلار وجود دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو 13 خرداد 99

کاردانو که به “قاتل اتریوم” معروف است، از هفته گذشته تا کنون بیش از 50% رشد داشته است. این افزایش قیمت پس از آن اتفاق افتاد که  چارلز هاسکینسون، مدیرعامل IOHK، از نقشه راه رسمی ارتقاء شلی پیش روی کاردانو خبر داد.

علیرغم احساسات صعودی حول ارز دیجیتال کاردانو، مدل IOMAP نشان میدهد که دیوار عرضه فوق‌العاده بزرگی پیش روی کاردانو است که ممکن است از افزایش قیمت آن جلوگیری کند. تقریبا 13،600 آدرس کاردانو، 420،000 واحد ADA را بین قیمت‌های 0.08 و 0.085 خریده‌اند. بنابراین، برای افزایش قیمت، این دیوار مقاومتی بزرگ ابتدا باید شکسته شود.

مدل In/Out of the Money Around Price شرکت IntoTheBlock
مدل In/Out of the Money Around Price شرکت IntoTheBlock

با توجه به مقاومت پیش روی کاردانو، اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی نشان میدهد که ارز دیجیتال ADA در حال حاضر درون محدوده بدون ترید گیر کرده است. این محدوده را بین حمایت 0.072 دلاری و مقاومت 0.087 دلاری تعیین کرده‌اند.

سناریو صعودی تحلیل ارز دیجیتال کاردانو 13 خرداد 99 : بسته شدن کندل استیک روزانه کاردانو زیر محدوده حمایتی میتواند قیمت این آلت کوین را به 78.6% یا 61.8% فیوناچی برساند. که در این صورت راه برای ورود سرمایه گذاران بیشتر به بازار باز شده و قیمت کاردانو به بالاترین قیمت سالانه خود خواهد رسید.

با این تفاسیر اگر فشار خرید کاردانو افزایش پیدا کند، احتمال شکست مقاومت 0.087 دلاری وجود دارد. در این صورت، مقاومت‌های بعدی نواحی 0.094 و 0.11 خواهند بود.

نمودار یک روزه تحلیل ارز دیجیتال کاردانونمودار یک روزه قیمت کاردانو – منبع TradingView

این مطلب صرفا تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم و کاردانو به تاریخ 13 خرداد 99 است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران گرامی می‌باشد.

کانال تلگرام سیگنال‌های رایگان ایران کریپتوکارنسی

https://t.me/irccsignal

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی

https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال

https://t.me/irccgroup

با پکیج ویژه و رایگان ایران کریپتوکارنسی تحلیل تکنیکال یاد بگیریدثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)