بیش از نیمی از کل اتریوم های موجود دست نخورده باقی مانده‌اند!


به گزارش گلس نود (Glassnode)، بیشتر از نصف کل اتریوم های موجود طی یک سال گذشته دست نخورده باقی مانده و تنها 39.6 درصد توکن‌های اتر جابه‌جا شده‌اند.

با توجه به اطلاعات بدست آمده از شرکت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode)، بیشتر از نصف کل اتریوم های عرضه شده در بازار، طی 12 ماه گذشته دست نخورده باقی مانده و جا‌به‌جا نشده‌اند. با اینکه سکون و تجمع رمز ارز اتر در سال 2020 نسبت به چند سال گذشته افزایش داشته، اما با آغاز استیکینگ ارز دیجیتال ETH، به زودی همه چیز دست خوش تغییر خواهد شد.

به گزارش کوین تلگراف، تنها 39.6 درصد از ETH عرضه شده در یک سال گذشته دست به دست شده و تغییر مالکیت یافته‌اند. طبق روش تحلیلی “امواج هودل (hodlwaves)”، گلس‌نود که کار بررسی زمانی سرعت معاملات درون شبکه‌ای را ارائه می‌دهد، تقریبا 28 درصد از رمز ارز اتر طی 12 تا 24 ماه گذشته دست نخورده باقی مانده، که بزرگترین بخش فعالیت‌های درون شبکه‌ای را نیز شامل می‌شود.

آیا نهنگ‌های اتریوم پس از راه اندازی Ethereum 2.0 اترهای دست نخورده خود را استیک می‌کنند؟

داده‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از نهنگ‌های Ethereum در سال 2019 (97 – 98) و پیش از آماده‌سازی پروژه اتریوم 2، مشغول خرید اتریوم و ذخیره توکن اتر بوده‌اند. لازم به ذکر است که فاز صفر (phase 0) این پروژه در ماه‌های آینده آغاز شده و به کاربران اجازه می‌دهد که برای اولین بار اترهای خود را استیک کنند. حدود 20 درصد از این توکن‌ها پیش از اکتبر 2017 (مهرماه 96) دست نخورده باقی مانده و تحلیلگران منتظرند که ببینند با راه‌اندازی فاز صفر Ethereum 2.0، چه مقدار از این ارزها سهام گذاری خواهند شد.

بیشتر بخوانید: افزایش احتمال عرضه اتریوم 2 تا پایان سال 2020 با اجرای موفقیت آمیز شبکه آزمایشی زینکن

نمودار گلس نود از اتریوم های دست نخورده در 2020

آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، در 14 اکتبر (23 مهرماه) توییتی را در این باره منتشر کرد:

حدود 60 درصد از کل اتریوم ها بیش از 1 سال است که جا‌به‌جا نشده و دست نخورده باقی مانده‌اند. با نزدیک شدن به فاز صفر eth2 و استیک شدن اندوخته نهنگ‌های Ether، مشخص می‌شود که درصد نامبرده تا چه اندازه کاهش می‌یابد. من کنجکاوم که ببینم آیا کوین‌هایی که بیش از پنج سال است جابه‌جا نشده‌اند، بلاخره در جریان بازار قرار می‌گیرند یا خیر.

آنتونی ساسانو

تأثیر راه اندازی اتریوم 2 در جریان معاملات توکن اتر

به نظر می‌رسد که راه‌اندازی فاز صفر در آینده، موجب افزایش سرعت معاملات کوتاه مدت درون زنجیره‌ای شده است. این امر با افزایش استیکینگ رمز ارز اتر در 24 ساعت گذشته همراه شده که از 0.5 درصد طی ماه ژانویه (دی) و فوریه (بهمن)، به بیش از 1 درصد در اوایل سپتامبر (شهریور) رسیده است. حال باید ببینیم که این تغییرات می‌توانند اتریوم دست نخورده را وارد عرصه بازار کنند یا باید هنوز هم منتظر بمانیم.

میزان پیشروی و سرعت هفتگی معاملات این ارز نیز از 1.5 درصد در ابتدای سال، به 5 درصد در ماه‌های ژوئیه (تیر) و سپتامبر (شهریور) افزایش یافت. این در حالی است که نقل و انتقالات ماهانه و سه ماهه از ماه ژوئن (خرداد ماه)، به همین میزان افزایش را تجربه کرده است. در مقابل، سرعت نقل و انتقالات کوتاه مدت درون زنجیره‌ای بیت کوین (Bitcoin) پس از تبلیغات و هیاهوی پیش از هاوینگ و ریزش قیمت “پنج شنبه سیاه (Black Thursday)” در اوایل سال 2020، تا حد زیادی کاهش یافته و با نقل و انتقال هفتگی از حدود 6 درصد عرضه در ماه فوریه (بهمن)، به 3.5 تا 4 درصد در ماه سپتامبر (شهریور) رسیده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)