آموزش استخراج ارز دیجیتال اتریوم


آموزش استخراج اتریوم : در این مقاله اصول استخراج و ماین کردن ارز دیجیتال اتریوم برای علاقه‌مندان به ماینینگ ارزهای دیجیتال آموزش داده شده است.

مقدمه

استخر‌ا‌‌ج اتریوم در سال‌های اخیر رشد بسزایی داشته است. استخراج اتریوم تقریبا شبیه به استخر‌ا‌‌ج بیت کوین است و به منظور مشابهی طراحی شده است. فرآیند استخراج شالوده اصل تمرکززدایی در ارزهای دیجیتال است که در آن افراد مختلف در ازای تایید تراکنش‌های یک شبکه، دستمزد دریافت می‌کنند. در این فرآیند، کامپیوتر برای تایید تراکنش‌ها به رقابت می‌پردازند و باید یک مسئله محاسباتی را به منظور دریافت پاداش خود حل کنند. در حال حاضر در شبکه اتریوم هرکس زودتر موفق به حل آن مسئله پیچیده شود، 2 عدد ارز اتریوم به همراه کارمزد تراکنش‌های مربوطه را دریافت می‌نماید.

با رشد قیمت اتریوم در سال‌های 2016 و 2017، هش‌ریت (که بیانگر مجموع قدرت محاسباتی شبکه است) شبکه اتریوم نیز به شدت افزایش یافت. علی‌رغم افت بیش از 90 درصدی قیمت در سال 2018، هش‌ریت شبکه اتریوم کماکان بالا ماند. بالا ماندن هش‌ریت دو دلیل داشت: اولا افزایش تعداد افراد علاقه‌مند به اتریوم و استخراج آن، دوما پیدایش دستگاه‌های مخصوص استخراج (ASIC) برای اتریوم . به سبب داشتن قدرت بالای محاسباتی در دستگاه‌های ASIC، این دستگاه‌ها تهدیدی برای تمرکززدایی شبکه‌ها شناخته می‌شوند.

ساختار شبکه اتریوم به گونه‌ای است که استخراج با استفاده از کارت گرافیک (GPU) قابل انجام است. برای بسیاری از ما، استخراج ارز دیجیتال از طریق کارت گرافیک (GPU) کم ارزش شناخته می‌شود. اما شما با تعبیه چند کارت گرافیک و ساخت یک ریگ ماینینگ (Mining Rig) می‌توانید به راحتی به استخر‌ا‌‌ج اتریوم مشغول شوید.

ریگ استخراج اتریوم
ریگ استخر‌ا‌‌ج اتریوم

چرا استخر‌ا‌‌ج اتریوم ؟

تهیه اتر از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال بسیار راحت‌تر از تهیه آن از طریق استخر‌ا‌‌ج است. پس چرا شروع به استخر‌ا‌‌ج اتریوم کنیم؟ به سه دلیل:

  • ریسک پایین: استخراج دارای ریسک پایینی است و هزینه تهیه اتریوم از طریق استخراج پایین‌تر است. اگر قیمت کاهش یابد، احتمالا مقدار اتریومی که می‌توانید استخراج کنید بیشتر می‌شود.
  • قدرت دادن به اتریوم: با شرکت در استخراج اتریوم ، شما در واقع به رشد شبکه اتریوم کمک می‌کنید.
  • داشتن یک کارت گرافیک قدرتمند: پس از مدتی، شما صاحب یک کارت گرافیک قدرتمند خواهید بود که از آن می‌توانید برای سایر فعالیت‌ها استفاده نمایید.

چطور استخراج اتریوم را آغاز کنم؟

این روزها شروع استخر‌ا‌‌ج اتریوم بسیار راحت است. برای این منظور، باید مراحل زیر را طی کنید:

  • نصب سخت‌افزار ماینینگ

برای استخر‌ا‌‌ج اتریوم شما نیاز به یک کامپیوتر نیاز دارید. این کامپیوتر باید دارای قطعات شناخته شده مانند CPU، RAM، حافظه، پاور و سیستم تهویه باشد. اگر میخواهید که به حداکثر توان استخراج در شبکه اتریوم دست یابید، باید روی کارت گرافیک تمرکز ویژه‌ای داشته باشید. برای این منظور می‌توانید به عنوان مثال از یک یا چند کارت گرافیک GeForce GTX 1080 استفاده نمایید.

دقت کنید که درایورهای کارت گرافیک های خود را به آخرین نسخه ارتقاء دهید. همچنین استفاده از یک پاور قدرتمند ضروری است. زیرا یک پاور قدرتمند و بهینه منجر به کاهش هزینه‌ی برق و استفاده از توان حداکثری کارت‌های گرافیک می‌شود. همچنین دقت داشته باشید که به ماینینگ نیاز به یک سیستم تهویه مناسب دارد و در صورت افزایش دما، راندمان دستگاه‌ها به طور محسوسی کاهش می‌یابد. دقت داشته باشید که بهینه‌ترین حالت لزوما پردازش بیشتر نیست، بلکه باید قدرت پردازش و مقدار برق مصرفی در حالت بهینه قرار بگیرند.

  • ساخت کیف پول اتریوم

پس از تهیه سخت افزار مناسب و پیش از آغاز ماینینگ، شما نیاز به کیف پول اتریوم دارید. برخی از نرم‌افزارهای استخراج اتریوم دارای کیف پول داخلی هستند. اما امن‌ترین راه برای نگهداری ارزهای دیجیتال، داشتن کیف پول توسط خود کاربر است.

ساده‌ترین راه در مورد اتریوم، استفاده از کیف پول مای‌اتر‌ولت (MEW) است که یک کیف پول رایگان، امن و دارای رابط کاربری ساده است.

Image result for myetherwallet

  • نصب نرم‌افزار استخراج

پس از آماده سازی کیف پول، شما نیاز به نصب نرم افزار استخراج اتریوم دارید. در حال حاضر 3 نرم‌افزار عمومیت بیشتری دارند. این سه نرم‌افزار عبارتند از: Claymore’s Dual Ethereum Miner، Phoenix Miner و EthMiner.

هر سه نرم‌افزار فوق‌الذکر باید پیش از ماینینگ تنظیم شوند. این کار از طریق فایل‌های تنظیمات ارائه شده قابل انجام است.

بررسی قیمت برخی از کارت گرافیک‌های مناسب برای استخر‌ا‌‌ج اتریوم

در حال حاضر پرچمداران دو شرکت Nvidia و AMD برای استخراج اتریوم مناسب هستند. در جدول زیر قدرت پردازش هرکدام از آنها در شبکه اتریوم به همراه قیمت مورد مقایسه قرار گرفته است:

نام هشریت استخراج اتریوم قیمت تقریبی

Nvidia GTX 1070

30 MH/s

$500

AMD RX 580 / 570

29 MH/s / 27 MH/s

$500 / $470

Nvidia GTX 1080 Ti

32 MH/s

$900

AMD RX 480

28 MH/s

$500

AMD RX 470

29 MH/s

$500

نتیجه

استخراج اتریوم در سال‌های اخیر دستخوش تغییراتی شده است. شاید 4 سال پیش شما به راحتی می‌توانستید اتریوم استخراج کنید، اما اکنون سختی شبکه اتریوم به شدت بالا رفته است. در عوض، این روزها به راحتی می‌توانید با تهیه یک کامپیوتر با کارت گرافیک قوی و نصب یک نرم افزار ساده، استخر‌ا‌‌ج اتریوم را آغاز کنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
رادین

ethscan

0 پاسخ دهید
02:08:32 1399/08/21