همکاری اتریوم با ارز دیجیتال چین


موسس اتریوم گفت امیدوارم که بتوانیم با ارزهای دیجیتال چینی همکاری کنیم.

جوزف لوبین، مدیر عامل و بنیانگذار کنسینس، و اتریوم گفت که امیدوار است ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) امکان همکاری با بلاکچین های به صورت باز (permission less)، از جمله اتریوم را فراهم کند.

اتریوم یک ویروس بسیار مثبت است

لوبین اظهارات خود را در مصاحبه ای با Forbes منتشر کرد که در تاریخ 9 نوامبر منتشر شد. وی توضیح داد: من هم دقیقاً مانند رهبر چین فکر می کنم که این موضوع برای رهبری چین بیشترین سود را دارد. امیدوارم امکان بلاکچین های به صورت باز (permission less) فراهم باشد و ما بتوانیم با آن ها همکاری کنیم، اما نمی دانم که امکان آن فراهم می شود یا خیر.

 

علاوه بر این، لوبین گفت که دوست دارد شاهد مشارکت بیشتری با چین را در اکوسیستم اتریوم باشد. وی به سرمایه گذاری بازرگانی چینی در طرح کمربند و جاده اشاره کرد و خاطرنشان کرد که چین در مقایسه با بلاکچین های عمومی اتریوم و دیگر بلاکچین های مشابه از فناوری های ضعیفتری استفاده می کند. او گفت:

من دوست دارم به چین کمک کنم تا در فن آوری اتریوم از تکنولوژی های تخصصی تری استفاده کند. ایده اصلی این است که اتریوم یکی از قوی ترین فن آوری های بلاکچین را دارد و یک ویروس بسیار مثبت برای کاشته شدن در ذهن افراد می باشد.

لوبین همچنین خاطرنشان كرد كه انتظار دارد كه چین همچنان به تضعیف وضعیت دلار آمریكا به عنوان ارز ذخیره جهانی ادامه دهد. اما او همچنین معتقد است که CBCD چین تنها در این زمینه تأثیر جزئی خواهد داشت. وی خاطرنشان کرد، روسیه و چین بدون استفاده از دلار آمریکا تلاش می کنند تا تجارت خود را انجام دهند وی گفت:

دلایل زیادی در مورد کمتر شدن نفوذ آمریکا در تجارت ارز دیجیتال جهانی وجود دارد و احتمالاً ادامه خواهد داشت. این ممکن است چیز بدی نباشد، اما از بعضی جهات، این یک چیز بد خواهد بود که چین قصد دارد فناوری بلاکچین جهانی را بدست بگیرد که من فکر نمی کنم که بتواند به بخش عمده ای از آن دست پیدا کند.

 

اگر چین بخواهد می تواند ارزهای دیجیتال را سانسور کند

لوبین همچنین از تمایل چین برای ممانعت از دسترسی به ارزهای دیجیتالی رقبای خود، از جمله اتریوم (ETH) صحبت کرد. وی توضیح داد که توانایی دولت برای ممانعت از دسترسی به اتریوم در چین به پیشرفت در بازرسی عمیق بسته ها و انگیزه ملی آن ها بستگی دارد.

در پایان، وی اذعان کرد که دولت چین اگر بخواهد می تواند این کار را انجام دهد. با این وجود، فناوری های جدیدی مانند جریان ماهواره ای و شبکه سازی مش می توانند راهی برای دور زدن سانسور باشند.

لوبین در پاسخ به این سؤال كه آیا او معتقد است اجرای CBDC در چین می تواند از مزایای استفاده از بلاکچین جلوگیری كند یا از شفافیت بلاکچین سوءاستفاده كند تا معاملات هر شهروند را تحت نظر داشته باشد گفت:

چین کشوری است که قوانین خاص خود را دارد و مشتری خیلی زیادی دارد چیزی در حدود 1.4 میلیارد نفر. این یک نیروی اقتصادی سخت برای رقابت با آن ها محسوب می شود. من فکر می کنم یک مقدار بی ثباتی وجود دارد. من فکر می کنم رهبران دائماً از انقلاب کردن مردم وحشت دارند، بنابراین آنها باید مردم را در سطح مقدماتی کمی خوشحال نگه دارند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)