بمب سختی ارز دیجیتال اتریوم با انتقال به الگوی اثبات سهام


اتریوم وعده بازگشت به بمب سختی و عصر یخبندان را عقب می اندازد.

اتریوم با معضل انتقال به الگوی اثبات سهام روبروست. در سه سال گذشته، توسعه دهندگان چندین بار خواسته اند تا بمب سختی یا به عبارت دیگر سختی استخراج اتریوم را غیرفعال کنند، تا ماینرها بتوانند برای بدست آودن پاداش بلاک، مدت زمان مناسبی داشته باشند.

هارد فورک برلین اتریوم بدون سختی شبکه اجرایی میشود

تأخیر احتمالی بعدی بمب سختی برای هارد فورک برلین، در ژوئن سال 2020 اتفاق خواهد افتاد. هارد فورک استانبول، نیز بدون نیاز به توقف استخراج، در دسامبر 2019 اجرایی خواهد شد.

توقف استخراج یک وعده توخالی برای ارز دیجیتال اتریوم است. با وجود مشکلات شبکه که بر اساس مدل اثبات کار است، اثبات سهام برای اتریوم اثر جزئی خواهد داشت و ماینرها به دلیل تاثیر گذاری شان در این شبکه همچنان مهم باقی خواهند ماند.

علت این تأخیر، هارد فورک استانبول است که باعث ایجاد شکاف در شبکه راپستن شده است. این رویداد احتمال جالبی را ایجاد کرده است، این که علی رغم انتقال به یک الگوی دیگر تولید بلاک، ماینرها برای تولید بلاک هنوز مصمم باقی بمانند.

اکنون نگرانی هایی وجود دارد که ممکن است اتریوم به دو چِین رقیب ختم شود. راه حل دقیق این اختلاف، اکنون ناشناخته است، چراکه قوانین طولانی ترین چِین را می توان نادیده گرفت و دارایی های جدیدی تولید کرد.

از آغاز سال 2019، هش ریت اتریوم حدود 20٪ رشد داشته است. ماینرها هنوز هم بسیار تأثیرگذار هستند و ممکن است مایل به کنار گذاشتن موقعیت های خود نباشند. با این وجود، رشد استخراج اتریوم دقیقا به دلیل عدم اطمینان موجود حول محور بمب سختی، هنوز حالت آزمایشی دارد. این اختراع که از نوع پروتکل است از بدو تأسیس اتریوم،  با هدف تشویق به استفاده از اثبات سهام و دشوارسازی استخراج به میزانی که اجرایی کردن آن را غیرممکن کند، صورت گرفته است.

امور مالی غیرمتمرکز ممکن است آشفتگی هایی را در فورک ایجاد کند

با گذشت سال ها، نحوه استفاده از اتریوم پیشرفت کرده و به طور بالقوه هارد فورک ها را دشوارتر کرده است. ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، نشان داده است که ظهور امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای، به این معنا است که شبکه اتریوم غیر قابل فورک است.

اگر این دو شاخه رقیب همچنان وجود داشته باشند، این امر میتواند با ایجاد عدم قطعیت در شبکه ای که قرار است نقدینگی استیبل کوین ها را معنا کند، در نقدینگی و توکن ها اختلال ایجاد کند.

قیمت اتریوم بدلیل آنکه مورد استفاده اصلی آن در حال تبدیل شدن به نوع وثیقه است، در حدود 183.44 دلار تثبیت شده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)