تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم – یکشنبه 27 مهر 99


تحلیل تکنیکال و فاندامنتال اختصاصی قیمت رمز ارز اتریوم به همراه معرفی بهترین سطوح برای خرید و فروش این ارز دیجیتال برای امروز یکشنبه 27 مهر 99.

اتریوم را می‌توان کاربردی‌ترین شبکه بلاک چین در دنیای بزرگ ارزهای دیجیتال دانست. این شبکه توانسته میزبان هزاران اپلیکیشن غیر متمرکز و قرارداد هوشمند باشد و در طول زمان، رقبا نتوانسته‌اند اندکی از سلطه آن در این حوزه بکاهند. بدون شک با ارائه Ethereum 2.0، این شبکه بلاک چینی و رمز ارز ETH با افزایش مقیاس پذیری خود، بیش از پیش قدرتمندتر خواهند شد.

طی چند ماه گذشته، شکوفایی حوزه دیفای نقش پررنگی در افزایش قیمت رمز ارز اتریوم داشته است. در حال حاضر بیش از 90 درصد از پلتفرم‌های دیفای روی شبکه Ethereum فعال هستند. تاثیر DeFi روی قیمت اتر را از دو جهت می‌توان بررسی کرد.

اولا، ساختار دیفای به گونه‌ای است که در بسیاری از پلتفرم‌های آن، ارز ETH سپرده‌گذاری شده است. در حال حاضر حدود 8.7 میلیون واحد رمز ارز ETH روی دیفای سپرده شده و این مقدار روز به روز با رشد حوزه امور مالی غیرمتمرکز در حال افزایش است. بنابراین می‌توان انتظار داشت که تقاضا برای خرید اتریوم و سرمایه گذاری آن روی DeFi کماکان افزایش پیدا کند، اتفاقی که می‌تواند در درازمدت به عنوان یک نیروی محرکه برای رشد قیمت رمز ارز ETH باشد.

دومین دلیل، مقوله کارمزد در شبکه اتریوم است. در شهریورماه و با انفجار حوزه دیفای، شاهد رکوردشکنی مقدار کارمزدهای شبکه Ethereum بودیم. هر گونه شلوغی و افزایش استفاده از شبکه اتریوم، افزایش کارمزدها را نیز به همراه دارد. اما چرا افزایش کارمزد انجام یک تراکنش، روی قیمت رمز ارز ETH تاثیرگذار است؟ مشابه با مورد قبل، علت افزایش تقاضا است. هنگامی که کارمزدها بالا باشد، کاربران نیاز به تهیه اتر بیشتر برای انجام تراکنش‌های خود دارند و این اتفاق منجر به افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت می‌شود. با انجام این تراکنش‌ها، کارمزدها از چرخه اتریوم‌های در گردش کم شده و در اختیار ماینرها قرار می‌گیرد. ماینرها نیز اگر اتریوم‌های خود را نگه ندارند، حداقل بلافاصله اقدام به فروش آن‌ها نمی‌کنند و دارایی خود را در طول زمان می‌فروشند. افزایش قیمت اتریوم همزمان با افزایش کارمزدهای این شبکه اتفاقی است که تاکنون بارها رخ داده، اما کمتر به آن توجه شده است.

دو دلیل بالا را می‌توان تاثیر دیفای و رشد این حوزه روی قیمت رمز ارز اتر دانست. اما این‌ها دلایل بنیادی و فاندامنتال هستند. در ادامه به بررسی و تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم برای امروز یکشنبه 27 مهر 99 می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم – 27 مهر 99

برای داشتن دید بهتر نسبت به وضعیت تکنیکالی رمز ارز ETH، بهتر است در ابتدا نگاهی به چارت بلندمدت این ارز دیجیتال داشته باشیم:

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم - 27 مهر
تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم – 27 مهر 99

در تصویر بالا، چارت لگاریتمی قیمت اتریوم در تایم فریم هفتگی را مشاهده می‌کنید. پررنگ‌ترین نکته در این چارت، ناحیه آبی رنگ (بین قیمت 345 دلار تا 360 دلار) نشان داده شده است. از ابتدای سال 2017 تا کنون، قیمت رمز ارز ETH چهار بار به این ناحیه واکنش نشان داده است. نکته مهم‌تر این است که اکنون برای اولین بار پس از دو سال، شاهد خرید و فروش اتریوم روی این محدوده هستیم. تا زمانی که قیمت روی این ناحیه بماند، وضعیت Ethereum در بلند مدت بسیار صعودی است، خصوصا اینکه قیمت توانسته الگوی مثلث متقارن تشکیل شده در چارت را از بالا بشکند. اولین هدفی که در صورت تثبیت قیمت رمز ارز اتر روی ناحیه آبی رنگ می‌توان متصور شد، هدف الگوی مثلث متقارن روی قیمت 600 دلار است.

در ادامه، چارت تحلیل قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه برای امروز 27 مهر 99 را مشاهده می‌کنید:

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم - 27 مهر 99
تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم – 27 مهر 99

بر اساس چارت بالا و دو خط‌چین مشکی نشان داده شده، قیمت رمز ارز اتر بیش از یک ماه است که در حال نوسان بین دو سطح 395 دلار و 310 دلار است. ناحیه آبی رنگی که در چارت قبلی به آن اشاره شد، در این چارت نیز به تصویر کشیده شده است. به طور کلی می‌توان گفت که اتریوم برای چهل و سومین روز متوالی است که درون این روند خنثی قرار دارد.

شرایط تکنیکال اتریوم در حال حاضر بسیار مهم است. شکست هر کدام از سطوح 310 دلار و یا 395 دلار، جهت بعدی روند را مشخص خواهد کرد. این اتفاق از آنجایی اهمیت دارد که ناحیه آبی رنگ مذکور، دقیقا درون این ناحیه قرار گرفته است. بنابراین شکست سطح 310 دلاری، اتریوم را مجددا زیر ناحیه آبی رنگ تثبیت کرده و این ارز دیجیتال را از شرایط آرمانی خود که در قسمت چارت هفتگی به آن اشاره شد، دور می‌کند. از طرفی، شکست سقف 395 دلاری، رسما مهر تاییدی بر شکست ناحیه آبی رنگ می‌زند. به طور کلی، در صورت از دست رفتن حمایت 310 دلاری، لمس مجدد حمایت 250 دلاری بسیار محتمل خواهد بود. از طرفی شکسته شدن مقاومت 395 دلاری، منجر به ادامه سفر هیجان انگیز رمز ارز ETH به سمت اهداف 510 دلار و 600 دلار خواهد شد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت اتریوم به تاریخ 27 مهر 99 بوده و تصمیم به خرید یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.


برچسب ها: قیمت اتریوم

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)