افزایش تمرکز و ناکارآمدی ارز دیجیتال اتریوم با گذر زمان


ارز دیجیتال اتریوم با گذر زمان متمرکزتر و ناکارآمدتر خواهد شد.

یکی از توسعه دهندگان بیت کوین به نام تور دیمیستر، اخیرا در توئیتی بار دیگر نگرانی های خود را در مورد اتریوم و آینده این پروژه ابراز کرده است.

اتریوم با قیمت فعلی 184.32 دلار و ارزش بازار نزدیک به 20 میلیارد دلار هنوز هم دومین ارز دیجیتال بزرگ باراز است. این کوین همچنین حجم معاملات روزانه ای برابر با 8.9 میلیارد دلار دارد که آن را به سومین ارز دیجیتال معامله شده در سراسر جهان تبدیل کرده است.

با این حال، اگرچه اتریوم بزرگترین پلتفرم توسعه یافته مبتنی بر بلاکچین است، اما همه افراد اتفاق نظر ندارند که اتریوم لایق این ارزش و موقعیت باشد. یکی از توسعه دهندگان بیت کوین به نام تور دیمیستر، اخیرا درباره این پروژه در توییتر خود پستی منتشر و نگرانی های خود درباره اتریوم را ابراز کرده است.

طبق گفته ها آقای دیمیستر، فرهنگ اتریوم ضد اخلاق سایفرپانک هاست. وی میگوید، این امر تنها باعث میشود این پروژه به سمت تمرکز و ناکارآمدی بیشتر سوق پیدا کند.

ارز دیجیتال اتریوم

آیا اتریوم متمرکزتر میشود؟

آقای دیمیستر برای اثبات صحبت های خود، چهار توییت ارسال كرد كه یكی از آنها ابتدا توسط توسعه دهنده ای به نام ولادیمیر زمفیر منتشر، و سه مورد دیگر توسط موسس اتریوم، ویتالیک بوترین، ارسال شد. آقای ولادیمیر زمفیر اظهار دارد که کاهش اعتماد، یک ارزش سایفرپانک نیست، بلکه تلاشی استبدادی برای خاموش کردن حاکمیت بلاکچین است. یکی از توییت های آقای بوترین نیز بیانگر این است که:

فکر به اینکه کاربران متوسط شخصا بتواند کل سابقه سیستم را تائید کنند، یک خیال پردازی عجیب است.

اولین باری نیست که آقای دیمیستر در این باره صحبت میکند

این نظرات و نظرات دیگری که توسط توسعه دهندگان اتریوم ابراز شده، باعث شده است که آقای دیمیستر به دنبال دیگر بیانات ضد اتریوم در گذشته باشد. اواخر دسامبر سال 2018، وی در50 توئیت، علل مخالفت خود با این پروژه را توضیح میدهد.

در آن زمان، وی تمام نقص هایی را که باور داشت در اتریوم وجود دارد بیان كرد. از جمله اینكه فرهنگ و معماری آن مخالف با بیت کوین است و همچنین اینكه این ارز دیجیتال پول نیست، ایمن نیست و مقیاس پذیر نیست. این كلمات توسط ولادیمیر زمفیر در یکم مه سال 2017 نوشته شده بودند.

در نتیجه، با وجود خوش بینی شدید در رابطه با اتریوم، هنوز مسائلی وجود دارد که این پروژه سال هاست به آنها نپرداخته است. همچنین یک احتمال جدی وجود دارد که ممکن است در سال های آتی نیز به آنها پرداخته نشود، که یکی از نگرانی های اصلی آقای دیمیستر است. با این وجود، به گفته وی بدترین حالت این است که اتریوم با گذر زمان متمرکزتر و ناکارآمدتر شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)