مقدار موجودی بیت کوین در صرافی‌ها به کمترین مقدار خود از ابتدای سال 2018 رسید


با رشد قیمت بیت کوین تا سطح 13 هزار دلار، اکنون موجودی این ارز دیجیتال در صرافی‌ها به کمترین مقدار خود از ابتدای سال 2018 رسیده است.

هفته گذشته شاهد رکوردشکنی قیمت بیت کوین و رسیدن آن به بالاترین مقدار خود در 15 ماه اخیر بودیم. آلت کوین‌ها و سایر ارزهای مجازی نیز از رشد بازار بی‌نصیب نبودند و برخی از آن‌ها مانند اتریوم توانستند رشد خوبی را ثبت کنند. در همین حال، مقدار بیت کوین موجود در صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای اولین بار در دو سال اخیر به کمتر از 2.5 میلیون واحد رمز ارز BTC رسید.

موجودی بیت کوین صرافی‌ها

به گزارش کوین تلگراف، آنتونی ترنچف (Antoni Trenchev)، هم‌بنیانگذار نکسو (Nexo)، معتقد است که روند جهانی فعلی سرانجام متوجه می‌شود که فقط بیت کوین سیاست پولی سالمی را ارائه می‌دهد:

[مردم] به آرامی در حال درک آن چیزی هستند که برخی از ما مدتی است آن را می‌دانیم. رمز ارز BTC در حال حاضر تنها سیاست پولی سالم است و شما نمی‌تواند از این ارز دیجیتال که بهترین عملکرد را در دهه اخیر داشته است، فاصله بگیرید.

الکس مشینسکی (Alex Mashinsky)، هم‌بنیانگذار پلتفرم معاملاتی سلسیوس (Celsius)، طی گفتگویی در مورد کاهش موجودی بیت کوین صرافی‌ها با کوین تلگراف از تحول در نحوه نگهداری رمز ارزها توسط کاربران خبر داد و مدعی شد که افراد به جای نگهداری ارزهای خود در صرافی‌ها، ترجیح می‌دهند کنترل آن‌ها در اختیار خودشان باشد. به عقیده مشینسکی، این مهاجرت احتمالا ادامه خواهد یافت، مگر اینکه صرافی‌ها شرایط بهتری را برای مشتریان فراهم کنند:

تا زمانی که صرافی‌ها شرایط بهتری را برای مشتریان خود فراهم نکنند، شاهد کاهش موجودی ارزهای دیجیتال و بیت کوین روی صرافی‌ها و مهاجرت کاربران به سمت پلتفرم‌هایی مانند سلسیوس خواهیم بود. از ابتدای تاسیس سلسیوس تاکنون، 2.7 میلیارد دلار به این پلتفرم واریز شده است. در صورتی رشد ما ادامه‌دار خواهد بود که بتوانیم امکانات بهتری را نسبت به صرافی‌ها در اختیار مشتریان قرار دهیم.

موجودی بیت کوین صرافی‌ها

در چارت بالا شاهد آن هستیم که اثر موج خروج سرمایه از صرافی‌ها در پلتفرم‌های مختلف متفاوت بوده است. به عنوان مثال، موجودی صرافی‌های بیتمکس و بیتفینکس حدودا 50 درصد کاهش یافته، این در حالیست که رشد صرافی بایننس کماکان ادامه دارد. صرافی کوین بیس نیز کمترین تغییرات موجودی بیت کوین را بین صرافی‌ها داشته است.

بیت کوین در دیفای

علت کاهش موجودی بیت کوین در صرافی‌ها چیست؟

رشد حوزه دیفای می‌تواند یکی از دلایل این پدیده باشد. تاکنون بیش از 130,000 واحد رمز ارز BTC از طریق پروتکل‌های wBTC و renBTC وارد حوزه امور مالی غیر متمرکز شده، این در حالیست که تا چند ماه پیش، مقدار بیت کوین‌های موجود روی DeFi بسیار کم بود. یکی دیگر از دلایل می‌تواند ورود موسسات سرمایه‌گذاری باشد. در کنار رشد مداوم صندوق سرمایه‌گذاری Bitcoin Trust گری‌اسکیل، شرکت‌های تجاری عمومی مانند مایکرواستراتژی و اسکوئر شروع به افزودن رمز ارزها به دارایی‌های خود کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: رشد قیمت بیت کوین همزمان با سرمایه گذاری اسکوئر روی آن

خروج بیت کوین از صرافی‌ها

با این حال، دقیقا مشخص نیست که کاهش موجودی بیت کوین روی صرافی‌ها به سبب کاهش تمایل کاربران به نگهداری خرید و فروش ارز دیجیتال روی آن‌ها و استفاده آن در حوزه‌ای مانند دیفای بوده، یا چند صرافی بزرگ اعتماد مشتریان به خود را از دست داده‌اند. علت دوم بیشتر منطقی بوده، زیرا 80 درصد از بیت کوین‌های مذکور، معادل بیش از 390,000 واحد رمز ارز BTC فقط از سه صرافی بزرگ بیتمکس، هیوبی و بیتفینکس خارج شده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)