رئیس سابق SEC به جمع هیئت مشاوران شرکت وان ریور پیوست


جی کلیتون (Jay Clayton)، رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، به جمع مشاوران شرکت مدیریت دارایی وان ریور (One River) پیوسته است.

جی کلیتون (Jay Clayton) که حدود 3 ماه پیش از مقام ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار کناره‌گیری کرده بود، به جمع مشاوران شرکت مدیریت دارایی وان ریور (One River) پیوسته است. در روز دوشنبه، آقای کلیتون در کنار کوین هَسِت (Kevin Hassett) از شرکت The Lindsey Group و جان اورزگ (Jon Orszag) از شرکت Compass Lexecon، فعالیت خود را در انجمن مشاوره قانونی و آکادمیک تازه تاسیس شرکت وان ریور اسِت منیجمنت (One River Asset Management) آغاز کرد. با اینکه نقش رئیس سابق SEC در این گروه مشاوره‌ای دقیقا مشخص نیست، اما مدیر عامل وان ریور، اریک پیترز (Eric Peters)، گفته هدف از این کار، کنار هم آوردن اشخاص سرشناس دارای «تجربه سیاست و رگولاتوری متنوع» است.

رئیس سابق SEC در این باره گفته:

از اشتیاق اریک به شنیدن دیدگاه‌های متنوع‌مان درباره دیجیتالی کردن اکوسیستم بازار سرمایه و بانکداری و پولی خود و همچنین تعهد شرکت وان ریور به شفافیت متاثریم.

دوره خدمت رئیس سابق SEC

آقای کلیتون پیش از کناره‌گیری از ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار در 23 دسامبر 2020 (3 دی 99)، سه سال و نیم در این مقام خدمت کرد. ریاست وی در این مدت، به افزایش قابل توجه کمک‌های مالی به ارزش تقریبا 14 میلیارد دلار و جبران خسارت میلیاردها سرمایه‌گذار زیان دیده شهره است. وی همچنین طی بازار صعودی پیشین رمز ارزها یعنی زمانی که بیت کوین توجه سرمایه‌گذاران بزرگ بازار را به خود جلب کرد، در این مقام حضور داشت.

در سال 2019، رئیس سابق SEC به سرمایه‌گذاران هشدار داده بود که با امیدواری به معامله ارزهای دیجیتال در صرافی‌های بزرگ بدون وجود قوانین دقیق، مرتکب «اشتباه فاحشی» خواهند شد.

شرکت وان ریور با خرید 600 میلیون دلار بیت کوین در اواخر سال 2020، به یکی از بازیگران کلیدی این صنعت تبدیل شد. در آن زمان، این شرکت گفته بود که در نظر دارد تا نیمه اول سال 2021، تقریبا 1 میلیارد دلار بیت کوین و اتریوم تحت مالکیت خود داشته باشد. با توجه به افزایش قیمت سریع دارایی‌های رمز ارزی تا به اینجای سال، شاید این اهداف نیز تا کنون به حقیقت پیوسته باشند.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)