خزانه‌دار سابق آمریکا به عضویت هیات مدیره ریپل درآمد


بنیاد ریپل با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که روزا گوماتاتائو ریوس (Rosa Gumataotao Rios)، خزانه‌دار سابق آمریکا، به عضویت هیات مدیره این بنیاد درآمده است.

روزا گوماتاتائو ریوس، چهل و سومین خزانه‌دار ایالات متحده آمریکا، به هیات مدیره بنیاد ریپل پیوست. بر اساس اعلامیه منتشر شده توسط Ripple در روز گذشته، خانم ریوس که در دوران باراک اوباما بین سال‌های 2009 تا 2016 به عنوان خزانه‌دار خدمت می‌کرد، اکنون به عضویت هیئت مدیره این شرکت در آمده است.

برد گارلینگ‌هاوس (Brad Gralinghouse)، مدیر اجرایی ریپل، تجربه در بخش‌های دولتی و خصوصی و همچنین موفقیت وی در “شتاب سریع کسب و کارها” را دلایل تصمیم این شرکت برای به خدمت گرفتن خانم ریوس عنوان کرد. عضو جدید هیات مدیره ریپل در این باره گفت:

ریپل یکی از بهترین مثال‌ها در مورد نحوه استفاده از رمز ارزها در یک نقش اساسی و قانونی برای تسهیل پرداخت‌ها در سطح جهانی است. بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده، زیربنای سیستم‌های مالی جهانی در آینده خواهد بود.

پیش از این، نام روزا ریوس بیشتر با ارز فیات گره خورده بود، به طوری که در دوره خزانه‌داری وی، تمامی اسکناس‌های دلار چاپ شده منقش به امضای او بود. وی در حالی به هیات مدیره ریپل ملحق شده که یوشیتاکا کیتائو (Yoshitaka Kitao)، مدیر اجرایی غول حوزه مالی ژاپن یعنی گروه SBI، پس از دو سال فعالیت به عنوان هیات مدیره این شرکت، در نهایت ریپل را ترک کرد.

تغییرات ریپل در سطح هیات مدیره و مدیران ارشد

ریپل همچنین اعلام کرد کریستینا کمپل (Kristina Campbell) که پیشتر روی پلتفرم مبتنی بر پرداخت PayNearMe متعلق به شرکت فین‌تک گرین دات (GreenDot) فعالیت می‌کرد، اکنون به عنوان مدیر ارشد مالی این بنیاد منصوب شده است. خانم کمپل در مورد این انتصاب اظهار داشت که هدف وی، استفاده از فناوری رمز ارزها و بلاک چین به منظور “در دسترس قرار دادن سیستم مالی جهانی برای همه” است.

در حالی شاهد تغییرات در سطح مدیران ارشد و اعضای هیات مدیره بنیاد ریپل هستیم که اخیرا رمز ارز XRP، جایگاه چهارم خود در بازار ارزهای دیجیتال را برای اولین بار به دوج کوین تقدیم کرد. پیش از این و در جریان ریزش قیمت توکن XRP همزمان با داغ شدن شکایت SEC از بنیاد ریپل و رشد ارزهایی مانند پولکادات و بایننس کوین، این ارز دیجیتال جایگاه سوم خود در بازار را از دست داده بود.

شایان ذکر است که قیمت رمز ارز XRP به سبب شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از بنیاد ریپل و مدیران آن یعنی برد گارلینگ‌هاوس و کریس لارسن، نوسانات زیادی را تجربه کرد. اگرچه مطرح شدن این شکایت، بسیاری از صرافی‌های رمز ارزی را به حذف توکن XRP از پلتفرم معاملاتی خود وا داشت، اما با پررنگ‌تر شدن امیدها در مورد پیروزی ریپل در این پرونده حقوقی، برخی از این صرافی‌ها مجددا معاملات رمز ارز XRP را از سر گرفته‌اند.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)