ریاست گری گنسلر بر SEC توسط مجلس سنای آمریکا تایید شد


پس از رای موافق مجلس سنای آمریکا به گری گنسلر (Gary Gensler)، وی ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را بر عهده گرفت.

طی جلسه دیروز مجلس سنای آمریکا، نمایندگان این مجلس به انتصاب گری گنسلر به عنوان ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور (SEC) رای مثبت دادند. گری گنسلر که سابقه ریاست کمیسیون معاملاتی آتی کالا (CFTC) ایالات متحده را در کارنامه دارد و همچنین به عنوان استاد دانشگاه در MIT مشغول به کار است، توانست 53 رای موافق در برابر 45 رای مخالف را کسب کند.

گنسلر در ماه نوامبر (آبان ماه)، به صورت داوطلبانه به عنوان یک متخصص امور مالی به دولت انتقالی بایدن پیوست و پس از آنکه در ژانویه (دی ماه) پرزیدنت بایدن کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد، گنسلر را به عنوان کاندیدای پست ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور معرفی نمود.

بیشتر بخوانید: گری گنسلر فعال رمز ارزها و رئیس سابق CFTC به تیم جو بایدن پیوست

ریاست گری گنسلر بر SEC چه تاثیری روی رمز ارزها دارد؟

طی جلسات تایید گری گنسلر توسط کمیته بانکی مجلس سنا در ماه گذشته، وی از پاسخ به این سوال که آیا می‌تواند تغییراتی را در سیاست SEC در قبال رمز ارزها اعمال کند، طفره می‌رفت. با این حال، وی گفت که از برخی از سیاست‌های قبلی مانند حذف بیت کوین از حوزه نظارتی این کمیسیون، حمایت می‌کند. گنسلر در این باره گفت:

بیت کوین و سایر رمز ارزها تفکر جدیدی را در برنامه‌ریزی مالی و ورود سرمایه‌گذاران جدید ایجاد کرده است. من با سایر کمیسیون‌ها به منظور ارتقاء این فناوری جدید همکاری خواهم کرد، با این حال، حفظ امنیت سرمایه‌گذاران برایم در اولویت خواهد بود. در صورتی که چیزی به عنوان اوراق بهادار شناخته شود، آن‌گاه آن دارایی تحت نظارت و قوانین مربوط به SEC قرار خواهد گرفت.

در حالی گری گنسلر به عنوان رئیس جدید SEC منصوب شد که وی از سال 2009 تا 2014 و در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما، به عنوان رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا ایالات متحده فعالیت می‌کرد. وی در زمان فعالیت خود به عنوان رئیس CFTC، بسیار سخت‌گیر بود و بر اصلاحات بازار مشتقات مالی نظارت می‌کرد.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)