پیش بینی گلس نود برای قیمت بیت کوین: موج صعودی بعدی در راه است


گلس نود (Glassnode) در آخرین گزارش خود پیش بینی کرده که کاهش شاخص SSR، نویدبخش موج صعودی بعدی قیمت بیت کوین در آینده نزدیک است.

گلس نود معتقد است که افزایش میزان توکن‌های در گردش 4 استیبل کوین بزرگ بازار یعنی تتر (USDT)، یواس‌دی کوین (USDC)، دلار بایننس (BUSD) و دای (DAI) می‌تواند مسبب موج صعودی بعدی قیمت بیت کوین باشد. به گزارش این موسسه، از ابتدای سال میلادی جاری تا کنون، ارزش بازار مجموع این ارزهای باثبات با جهشی 190 درصدی، از 27 میلیارد دلار به 78 میلیارد دلار رسیده است.

گلس نود در گزارش خود خاطر نشان کرده که تتر به عنوان بزرگ‌ترین استیبل کوین بازار، دو سوم از مارکت کپ این 4 ارز باثبات را در اختیار دارد. مارکت کپ رمز ارز USDT هفته گذشته به 51.78 میلیارد دلار رسید که این میزان، به معنی رشد 1.48 میلیارد دلاری یا 3 درصدی طی یک هفته است.

علاوه بر تتر، ارزش بازار USDC نیز طی یک هفته 1 میلیارد دلار افزایش یافته و به 14.5 میلیارد دلار رسیده است. دلار بایننس و دای نیز رکوردشکنی کردند و مارکت کپ آن‌ها هفته گذشته به بالاترین میزان در تاریخ رسید.

علت پیش بینی صعودی قیمت بیت کوین توسط گلس نود چیست؟

گلس نود پیش بینی کرده نسبت SSR که معرف میزان استیبل کوین‌های در گردش و عرضه بیت کوین است، به پایین‌ترین میزان از ابتدای سال یعنی 13.4 رسیده و در حال نزدیک شدن به کف تاریخی خود روی 9.6 است.

پیش بینی بیت کوین گلس نود

چارت بالا نشان می‌دهد که شاخص SSR طی سال‌های 2020 و 2021 همواره رو به کاهش بوده و علت آن، رشد عرضه استیبل کوین‌ها و افزایش قیمت بیت کوین به صورت توامان است. بر اساس پیش بینی گلس نود، کاهش شاخص SSR یک سیگنال صعودی بوده و این بدان معناست که در آینده شاهد تبدیل استیبل کوین‌ها به بیت کوین خواهیم بود:

افزایش مارکت کپ استیبل کوین‌ها نشان می‌دهد که قدرت خرید سرمایه‌گذاران افزایش یافته و در ادامه می‌توانیم شاهد تبدیل این ارزهای باثبات به بیت کوین باشیم.

راه‌اندازی طرح مشوق برای ارائه‌دهندگان نقدینگی در پروتکل آوه و امکان سپرده‌گذاری ارزهای USDT ،USDC و DAI می‌تواند دلیلی بر افزایش مارکت کپ این استیبل کوین‌ها باشد. سرمایه‌گذاران حوزه دیفای معتقدند که ییلد فارمینگ پروتکل آوه، تاثیر سریعی روی رشد میزان وام‌ها بر پایه استیبل کوین‌ها داشته است.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
رضا

سلام قیمت بیت تا پایانسال۲۰۲۱ چقدر پیش بینی میشه

0 پاسخ دهید
01:47:23 1400/02/15