گلس نود: ارزش واقعی ارز دیجیتال سوشی تنها ۳۱ سنت است


شرکت تحلیل بلاک چین گلس نود (Glassnode) طی گزارشی اعلام کرده که ارزش ارز دیجیتال سوشی – SUSHI بسیار کمتر از قیمت فعلی این رمز ارز است.

توکن SUSHI طی هفته‌های اخیر یک سقوط ۷۰ درصدی را تجربه کرده و قیمت آن ۲.۳۶ دلار رسیده است و به همین دلیل، یکی از تحلیلگران گلس نود به نام لیزل آیخولز (Liesl Eichholz)، به بررسی جزئیات مربوط به این توکن بومی پلتفرم سوشی سواپ (SushiSwap) پرداخته است. وی می‌گوید که پروتکل کنترل قیمت نباید دست کم گرفته شود، ولی اندازه گیری تاثیرش هم دشوار است و این می‌تواند بدین معنی باشد که انگیزه‌های ییلد فارمینگ (yield farming) برای این رمز ارز بیشتر توسط تب و تاب بازار ایجاد شده‌اند. آیخولز می‌گوید مشکل اصلی در قیمت گذاری ارزش ارز دیجیتال سوشی وجود تورم است و علاوه بر این، توکن‌های تازه صادر شده‌ی SUSHI که به عنوان پاداش به ماینرها داده می‌شوند، ارزش دارایی‌های سرمایه گذاران فعلی را کاهش خواهند داد. تورم به صورت عمدی به سیستم سوشی تزریق شده است تا مردم برای خرید ارز دیجیتال سوشی به طور مداوم ترغیب شوند. آیخولز گفته:

سرمایه گذران بدانند: هر کسی توکن SUSHI دارد و فراهم کننده لیکوئیدتی نیست، ارزش دارایی‌اش کاهش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: سقوط 50 درصدی ارز دیجیتال سوشی ؛ کلاهبرداری دیگر در دیفای؟

حجم معاملات تعیین کننده ارزش ارز دیجیتال سوشی خواهند بود

یک پاداش بازخرید ۰.۰۵ درصدی از حجم معاملات برای توزیع توکن‌های تازه استخراج شده به سرمایه گذاران فعلی تعلق می‌گیرد. بنابراین یک میزان مشخص از حجم معاملات روزانه باید وجود داشته باشد تا ثبات قیمت ایجاد شود.

ارزش ارز دیجیتال سوشی
حجم معاملات لازم برای تعیین ارزش و قیمت ارز دیجیتال سوشی

گلس نود با استفاده از چارتی که در بالا مشاهده می‌کنید، گزارش داده که بدون داشتن حجم معاملات شگفت انگیر، رسیدن قیمت ارز دیجیتال سوشی به بالاتر از حد ۱۰ دلاری نامعقول و حفظ نشدنی خواهد بود.

اگر فرض بر این باشد که سوشی سواپ حجم معاملات واقع گرایانه‌ای مثل ۴۰۰ میلیون دلار داشته باشد، قیمت پایدار SUSHI چیزی نزدیک به ۰.۳۱ خواهد بود که نسبت به بالاترین قیمت ثبت شده برای این ارز (۱۱.۹۳ دلار)، ۹۷ دردص کمتر است.

آیخولز معتقد است که به احتمال زیاد قیمت این توکن در کوتاه مدت همچنان تحت تاثیر تورم خواهد بود؛ دلیل این موضوع تب و تاب بازار و عدم درک بنیادی از سیستم این ارز دیجیتال است. ارزش ارز دیجیتال سوشی در تعطیلات آخر هفته سقوط بزرگی داشت و بعدا مشخص شد که بنیان گذار آن ۲.۵ میلیون عدد از این توکن‌ها را که تحت عنوان سهم ۱۰ درصدی از بودجه توسعه دریافت کرده بود، فروخته است. این خبر واکنش شدید کاربران را به همراه داشت و در نتیجه، پروتکل Sushiswap اکنون تحت هدایت سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried)، مدیر عامل یک صرافی مشتقات رمز ارزی به نام FTX، قرار دارد.

بیشتر بخوانید: آیا مدیر فنی بند پروتکل خالق سوشی سواپ است؟

بنکمن فراید که مدیر عامل شرکت آلامیدا ریسرچ (Alameda Research) هم هست، اعلام کرده که سوشی سواپ تغییر خواهد کرد و قرار است اداره آن به خود کاربران واگذار شود. قیمت ارز دیجیتال سوشی طی مدت کوتاهی پس از عرضه، بالاترین قیمت خود را که ۱۱ دلار بود، ثبت کرد و از آن زمان تاکنون با روند نزولی مواجه بوده است. بر اساس داده‌های سرویس پیگری قیمت یونی سواپ (Uniswap)، قیمت قعلی این توکن ۲.۳۶ دلار است، که یک سقوط ۸۰ درصدی محسوب می‌شود.

منبع: cointelegraph.comثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)