میزان جستجوی جهانی بیت کوین به بالاترین مقدار خود در تاریخ رسید


طبق گزارش‌های اخیر، میزان جستجوی جهانی ماهانه بیت کوین به حدود 350 درصد بیشتر از اواخر سال 2017 رسیده، که بیشترین مقدار در تاریخ است.

با توجه به داده‌های جمع‌آوری شده توسط برد میکلسون (Brad Michelson)، مدیر ارشد بازاریابی شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری و معاملات eToro، میزان سرچ BTC طی افزایش قیمت ایجاد شده در دسامبر 2017 (آذر 96)، کمتر از نوامبر 2020 (آبان 99) بوده است. وی بر اساس داده‌های سم‌راش (SEMrush)، ارائه‌دهنده داده‌های مربوط به سئو (SEO)، گفته که در ماه نوامبر 8.9 میلیون بار بیت کوین و کلمات مربوط به آن به طور جهانی جستجو شده است. این مقدار، 356 درصد بیشتر از تعداد جستجوی این کلمه در دسامبر 2017 است که بر اساس داده‌های میکلسون حدودا 2.5 میلیون دفعه بوده است.

بیشتر بخوانید: eToro چیست؟ آموزش استفاده از پلتفرم معامله و ترید شبکه اجتماعی eToro

میکلسون به اختلاف بسیار زیاد بین داده‌های SEMrush و آمار گوگل ترندز (Google Trends)، ابزاری محبوب برای آنالیز موضوعات برتر سرچ شده در گوگل، اشاره کرده و گفته است:

نکته جالبی که گوگل ترندز نشان نداده این است که حجم جهانی جستجوی بیت کوین در دسامبر 2017 بسیار کمتر از چیزی‌ست که ما در نوامبر 2020 می‌بینیم.

میزان جستجوی جهانی بیت کوین و دلیل تفاوت آمارها

در واقع، مطابق آمار گوگل ترندز، میزان جستجوی روزانه بیت کوین در حال حاضر فاصله زیادی با مقدار آن در دسامبر 2017، زمانی که ارز BTC به سقف قیمتی تاریخی خود یعنی 20 هزار دلار رسید، دارد. طبق آمار گوگل ترندز، شاخص سرچ کلمه Bitcoin در ماه نوامبر 2020 برابر 20 است، در صورتی که این شاخص در دسامبر 2017 برابر با 100 بود.

نمودار 5 ساله سرچ بیت کوین در گوگل

نمودار پنج ساله جستجوی بیت کوین در گوگل

میکلسون معتقد است که Google trends فقط نتایج مربوط به یک کلمه کلیدی را محاسبه می‌کند و کلمات کلیدی مرتبط را به حساب نمی‌آورد. او می‌گوید:

وقتی بیت کوین را در گوگل ترندز سرچ می‌کنید، تنها نتایج مربوط به همان کلمه به شما نشان داده می‌شود. این نتایج فارغ از آمار مربوط به سایر کلمات کلیدی مرتبط با بیت کوین است و به همین دلیل، نتایج داده‌های SEMrush که میزان جستجوی جهانی را نشان می‌دهد، بسیار بیشتر است.

در صورت درستی این ادعا، داده‌های SEMrush ارتباط مستقیمی با افزایش زیاد آدرس‌های جدید ثبت شده بیت کوین دارد. طبق داده‌های گلس‌نود (Glassnode)، سرویس تجزیه و تحلیل داده‌های مربوط به ارزهای دیجیتال، برای اولین بار از ژانویه 2018 (دی 96)، تعداد آدرس‌های ثبت شده BTC به مقدار 25 هزار آدرس در هر ساعت رسیده است.

منبع: Cointelegraph


برچسب ها: گوگل ترندز

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)