گوگل فایننس بیت کوین را در کنار ارزهای برتر فارکس لیست کرد!


گوگل فایننس (Google Finance)، جفت معاملاتی دلاری بیت کوین یعنی BTCUSD را در کنار برخی از جفت‌های برتر فارکس نظیر EURUSD ،JPYUSD و GBPUSD لیست کرده است.

به گزارش Bitcoinist، ارز BTC در حال بلوغ است و تازه به دارایی مورد احترام موسسات و صندوق‌های پوشش ریسک تبدیل شده و حتی شرکت‌ها هم به فکر خرید بیت کوین هستند. این رمز ارز شباهت‌های زیادی با طلا داشته که خصیصه کلاس کالا را به آن داده، اما در عین حال همانند یک ارز هم فعالیت می‌کند. به خاطر این ویژگی‌ها، گوگل فایننس (Google Finance)، بیت کوین را در کنار برخی از جفت‌های معاملاتی برتر فارکس لیست کرده است.

صعود بیت کوین به رتبه برتر ارزهای لیست شده در گوگل فایننس : دلار، یورو، پوند و ین

بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو طراحی شده بود تا هم ویژگی‌های مختلف پول نقد را داشته باشد و هم بخاطر کمیابی دیجیتال هارد کد شده در آن، مانند یک کالا رفتار کند. از آنجایی که تنها 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت، آن را همانند طلا و دیگر فلزات گرانبها به پوششی در برابر دلار تبدیل می‌کند. البته BTC توانایی رقابت با ارزهای ملی برتر را هم دارد و گفته شده روزی به عنوان دارایی ذخیره جهانی جای دلار را هم خواهد گرفت. گوگل فایننس بیت کوین را در سبدی متشکل از دیگر جفت‌های ارزی برتر نظیر EURUSD ،JPYUSD و GBPUSD لیست کرده است.

بیشتر بخوانید: بیت کوین در میان بزرگترین ارزهای جهان رتبه ششم را کسب کرد

این جفت‌های ارزی برتر فارکسی بر حجم عظیمی از معاملات بازار فارکس تسلط دارند، اما اکنون این جفت ارزی BTCUSD است که صحفه ارزهای Google Finance را دست گرفته است.

ارزهای گوگل فایننس

اولین ارز دیجیتالی که پیش از دلار در صدر معاملات دلار، یورو، پوند و یورو در گوگل فایننس قرار گرفته بیت کوین است. با اینکه این اتفاق ممکن است غیر عادی باشد، اما معاملات بیت کوین، یورو، ین و پوند به دلار، نصف جفت‌های معاملاتی این بخش را تشکیل می‌دهند. البته با اینکه این ارزها در برابر یکدیگر نیز معامله می‌شوند، اما از آنجایی که دلار ارز ذخیره جهانی است، نرخ پایه آن بیشترین اهمیت را دارد.

بخاطر ارتباط بیت کوین با دلار، الگوی قیمتی این رمز ارز نیز با ارزهای برتر فارکسی تطابق داشته و تنها شاخص S&P 500 نیست که جامعه ارزهای دیجیتال به آن توجه می‌کند.

معامله بیت کوین به دلار، یورو، ین و پوند
معامله بیت کوین به دلار، یورو، ین و پوند

چگونگی رقابت ارزش بازار بیت کوین با ارزهای فیات برتر

در کنار لیست شدن بیت کوین در گوگل فایننس ، اما بخاطر جمعیت بالای چین، عرضه در گردش یوان نیز بالاترین ارزش بازار را دارد. دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی در رتبه بعدی قرار دارد. در رتبه‌های بعدی نیز به ترتیب یورو، ین و پوند تا رتبه‌های پنجم را به خود اختصاص داده‌اند. وون کره، روپیه هند، دلار کانادا، هنگ هنگ، نیو تایوان و استرالیا نیز تا جایگاه دهم قرار گرفته‌اند.

ارزش بازار بیت کوین و ارزهای برتر
ارزش بازار بیت کوین و ارزهای برتر

ارزش بازار بیت کوین در مقایسه با مارکت کپ ارزهای فیات ملی، رتبه 35ام این لیست را به خود اختصاص داده است. اما تفاوت اصلی این است که عرضه تمامی این ارزهای فیات را در آنی می‌توان افزایش داد، اما در کل تنها 21 میلیون واحد BTC وجود خواهد داشت.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)