علت رشد بیش از 100 درصدی هدرا هشگرف (Hedera Hashgraph) چه بود؟


روز گذشته در پی انتشار خبری مبتنی بر پیوستن گوگل به پروژه هدرا هشگرف ، ارز محلی این شبکه HBAR بیش از 100 درصد رشد کرد.

روز گذشته با انتشار پستی در بلاگ گوگل کلود (Google Cloud) اعلام شد که این شرکت قرار است با هدرا هشگرف همکاری کند. در این اعلامیه آمده است که گوگل قصد دارد با همکاری هدرا هشگرف بر روی نسل جدید تکنولوژی دفتر کل غیر متمرکز (Distributed Ledger Technology) تمرکز کنند. همچنین مقرر شد تا هدرا هشگرف از سرویس ابری گوگل (Google Cloud) برای استفاده از شبکه آزمایشی اجماع اکوسیستم خود استفاده نماید. این ویژگی باعث خواهد شد که هدرا هشگرف بتواند از زیرساخت‌ها و پوشش غنی جغرافیایی گوگل برای سیستم خود استفاده نماید.

هدرا هشگرف بر خلاف اکثر ارزهای دیجیتال از شبکه بلاکچین بهره نمی‌برد، بلکه از سیستم جدید و ابداعی خود به نام هشگرف استفاده می‌کند که تفاوت عمده آن با بلاکچین در چند زنجیره‌ای بودن آن است. به عبارتی، بلاکچین فقط یک زنجیره دارد، اما هشگرف از چندین زنجیره در ساختار دفتر کل توزیع شده خود استفاده می‌نماید. بر اساس گزارشات، این پروژه توانایی حمایت از ده هزار تراکنش در ثانیه را دارد.

پیش از گوگل، شرکت‌های بوئینگ، آی بی ام، دویچه تلکام و چندین شرکت مطرح دیگر نیز به این پروژه پیوسته بودند.

بر اساس اعلامیه منتشر شده، گوگل به زودی یکی از گره‌های شبکه هدرا خواهد بود. علاوه بر آن، داده‌های مورد استفاده برای دفتر کل توزیع شده این شبکه از طریق سرویس‌های گوگل کلود در دسترس خواهد بود.

در حالی که این پروژه مدعی شده است که قاتل بیت کوین است، قیمت این ارز به گونه‌ای نزولی بود که سرمایه‌گذاران این طرح از زمان عرضه اولیه حدود 90 درصد ضرر کرده بودند. اما انتشار خبر همکاری با گوگل کافی بود تا قیمت ارز HBAR بیش از 100 درصد رشد کند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)