نگهداری چه مقدار بیت کوین ثروتمند شدن شما را تضمین می‌کند؟


اگر روزی بیت کوین به دارایی ذخیره اصلی بانک های مرکزی دنیا تبدیل شود، نگهداری چه مقدار از این ارز دیجیتال ثروتمند شدن شما در آینده را تضمین می‌کند؟

بخش بزرگی از ارزش بیت کوین به دلیل محدود بودن تعداد آن روی 21 میلیون واحد BTC است. به عبارتی، هیچگاه بیشتر از 21 واحد بیت کوین وجود نخواهد داشت و این بدان معناست که در صورت پذیرش جهانی این ارز دیجیتال، مالکیت اندکی رمز ارز BTC می‌تواند شما را در زمره ثروتمندان دنیا قرار دهد.

کاربر Davincij15 که یکی از شخصیت‌های معروف کریپتویی در فضای توئیتر است، با اشاره به نسبت جمعیت کره زمین به تعداد ارزهای BTC گفت که فقط 0.0027 واحد بیت کوین به ازای هر نفر از 7 میلیارد جمعیت فعلی کره خاکی وجود دارد. این کاربر از اولین هواداران بیت کوین است که از سال 2011 با انتشار محتوا در فضای مجازی، تبلیغ در مورد این ارز دیجیتال را آغاز کرد. وی در ادامه در مورد پتانسیل ثروتمند شدن با بیت کوین نوشت:

اگر صاحب 0.28 واحد بیت کوین باشید و این ارز دیجیتال به دارایی ذخیره اصلی بین المللی تبدیل شود، شما از 99 درصد از افراد ثروتمندتر خواهید بود. همچنین با نگهداری 1 واحد BTC، دارایی شما 400 برابر افراد متوسط خواهد بود (در بدترین حالت).

ادعای ثروتمند شدن با بیت کوین چقدر منطقی است؟

اگرچه ریاضیات پشت ادعاهای Davincij15 منطقی به نظر می‌رسد، اما در عمل رخ دادن چنین چیزی به فاکتورهای زیادی وابسته است که بزرگترین آن‌ها، پذیرش جهانی بیت کوین است. در حال حاضر بیت کوین 194 میلیارد دلار ارزش بازار دارد. در سمت مقابل ارزش بازار طلا معادل 9 تریلیون دلار است، چیزی در حدود 46 برابر بیت کوین. بنابراین اگر روزی قرار باشد ارزش طلا و بیت کوین یکسان شود، با توجه به موجودی فعلی این دو دارایی، قیمت Bitcoin باید به نزدیکی نیم میلیون دلار برسد.

بیت کوین در برابر طلا

با این وجود، چالش‌هایی در مورد ادعای ثروتمند شدن با نگهداری اندکی بیت کوین وجود دارد. در حال حاضر دارایی ذخیره کشورهای جهان، دلار آمریکاست و بر اساس داده‌های منتشر شده توسط فدرال رزرو، 1.98 تریلیون دلار در گردش است. بنابراین شاید برای تبدیل شدن به دارایی ذخیره بین المللی، نیاز نباشد بیت کوین به اندازه طلا رشد کند و با رسیدن ارزش بازارش به 2 تریلیون دلار نیز این امر محقق شود. در این صورت، ارزش هر واحد BTC باید به 100 هزار دلار برسد.

چالش دوم ثروتمند شدن با بیت کوین، وجود آلت کوین ها است. بسیاری از علاقه‌مندان کریپتوکارنسی، بخشی از دارایی خود را روی آلت کوین ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و بنابراین تمام پول‌های حوزه ارزهای دیجیتال، روی بیت کوین سرمایه‌گذاری نمی‌شود. این اتفاق باعث پخش شدن پول‌ها و در نتیجه سخت شدن کار بیت کوین برای رسیدن قیمتش به رقم‌های بالا می‌شود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا خرید بیت کوین و نگهداری آن می‌تواند منجر به ثروتمند شدن در آینده شود؟ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)