در توئیتر چه خبر است؟ احساسات کلی تریدرهای تازه‌کار و حرفه‌ای در مورد هاوینگ 2020 چیست؟


در توئیتر ارزهای دیجیتال چه خبر است؟ سومین هاوینگ بیت کوین هم با موفقیت سپری شد و حتی با اینکه پس از آن نیز کمی قیمت بیت کوین ریزش پیدا کرد، اما هنوز نظر کلی تریدرها چه حرفه‌ای و چه تازه‌کار روی صعودی شدن بازار است.

سومین هاوینگ بیت کوین هم انجام شد و با خود نوساناتی را بهمراه داشت، تا جایی که قیمت بیت کوین، در 3 ساعت آخر مانده ب2 استخراج 630000امین بلاک، 5 تا 7 درصد در هر دو جهت صعود و نزول نوسان کرد.

اوایل صبح امروز، بیتکوین با صعود 8 درصدی خود از قیمت 8,475 دلار به 9,168 دلار رسید. اما دوباره به سمت حمایت 8,750 دلاری ریزش کرد.

عملکرد قیمت بازار ارزهای دیجیتال - منبع Coin360
عملکرد قیمت بازار ارزهای دیجیتال – منبع Coin360

در یک اتفاق جالب‌تر، استخر ماینینگ f2pool که موفق به استخراج بلاک 629000ام شده بود، پیام “NYTimes 09/Apr/2020 With $2.3T Injection, Fed’s Plan Far Exceeds 2008 Rescue” را در این بلاک قرار داد. ترجمه این پیام: “نیویورک تایمز تاریخ 9 آوریل 2020 بهمراه تزریق 2.3 تریلیون دلار، برنامه نجات بانک فدرال از سال 2008 بسیار فرارتر است. این پیام شبیه به پیامی است که ساتوشی ناکاموتو در بلاک جنسیس بیت کوین در سال 2009 قرار داده بود.

پیام ناکاموتو در بلاک جنسیس: “The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks”. ترجمه این پایم نیز: “مجله تایمز تاریخ 3 ژانویه 2009 صدراعظم در آستانه دومین نجات بانک‌ها”. پیام استخر استخراج f2pool، به بسته حمایتی 2.3 تریلیون دلاری بانک فدرال رزور اشاره دارد که هدف آن حمایت از اقتصاد آمریکا در برابر اثرات ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده است.

افزایش فعالیت کاربران در توئیتر ارزهای دیجیتال

در کل، رویداد هاوینگ انتظارات بسیاری از تریدرهای تازه‌کار و تحلیلگران حرفه‌ای را که معتقد بودند روز هاوینگ اتفاق خیلی خاصی نخواهد افتاد را برآورده کرده است.

بسیاری از بر این باروند که رویداد هاوینگ پیش از این قیمت گذاری شده و با توجه به عدم قطعیت اقتصادی که اخیرا به خاطر شیوع ویروس کرونا ایجاد شده است، برخی انتظار داشتند که پس هاوینگ، بیت کوین جهش قیمت دو برابری یا سه برابری داشته باشد.

علیرغم وجود چنین جهشی، توئیتر ارزهای دیجیتال در طول این رویداد پر از نظر کاربران بود. داده‌های حاصل از پلتفرم گردآوری داده برای دارایی‌های دیجیتال به نام The TIE، نشان میدهد که طی 24 ساعت گذشته توئیت‌های اکانت‌هایی که مربوط به حوزه ارزهای دیجیتال است با افزایش چشم گیری در کلمات کلیدی شامل “halving” و “Bitcoin” همراه بوده است.

چارت 24 ساعته کلمات توئیتر - منبع TheTie
چارت 24 ساعته کلمات توئیتر – منبع TheTie

تسط توئیت‌های مربوط به توئیتر ارزهای دیجیتال ، یعنی درصد کلی توئیت‌های مربوط به این حوزه که یک حساب کاربری تنها در یک روز پست کرده نیز، با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ به بالاترین میزان خود طی 6 ما گذشته رسیده است.

تسلط توئیت‌های مربوط به بیت کوین در 6 ماه گذشته - منبع TheTie
تسلط توئیت‌های مربوط به بیت کوین در 6 ماه گذشته – منبع TheTie

چنین افزایش مشابهی را در حجم و احساسات افراد در امتیاز روزانه احساسات بیت کوین و حجم توئیت‌های مربوط به بیت کوین و هاوینگ را در توئیتر ارزهای دیجیتال شاهد هستیم.

امتیاز احساسات روزانه بازار بیت کوین و ارزش بازار آن در یک هفته گذشته در توئیتر ارزهای دیجیتال - منبع TheTie
امتیاز روزانه احساسات بازار بیت کوین و ارزش بازار در یک هفته گذشته – منبع TheTie

بر اساس گفته‌های موسس پلتفرم The TIE، جاشوا فرنک:

امتیاز روزانه احساسات امروز و حجم توئیت‌ها در روز سومین هاوینگ بیت کوین نشان میدهند که گفتگو‌ها راجع به بیت کوین نزدیک به 72% (نسبت به متوسط 30 روز گذشته) افزایش یافته و توئیت‌های روزانه مربوط به بیت کوین در توئیتر ارزهای دیجیتال برای اولین بار نسبت به ژانویه 2019 از مرز 50هزار توئیت گذشته است.

در ماه‌های منتهی به هاوینگ، این رویداد داستان اصلی بیت کوین بوده و به پر مصرف‌ترین کلمه در توئیت افراد تبدیل شده است. علیرغم ریزش قیمت بیت کوین، 50% توئیت‌های توئیتر ارزهای دیجیتال که کلمه “halving” در آنها ذکر شده بود، جو مثبتی داشتند و امتیاز احساسات نیز نسبت به کمترین میزان خود در دو روز گذشته، سریعا دو برابر شد.

بیت کوین هنوز هم سردمدار تمامی کلاس دارایی‌هاست

بازده سالانه دارایی‌های ماکرو
بازده سالانه دارایی‌های ماکرو

علیرغم پرایس اکشن ضعیف بیت کوین، این دارایی دیجیتال هنوز هم برترین دارایی از نظر عملکرد از ابتدای سال تا کنون بوده و در مقایسه با کالاها و بازارهای سنتی رهبر کلاس دارایی‌هاست.

بیتکوین در حال حاضر نسبت به طلا نرخ تورم کمتری دارد، اما چارلز ادواردز مدیرعامل شرکت Capriole Investments هشدار داده است که:

این هاوینگ، کشنده‌ترین هاوینگ تاریخ خواهد بود. هزینه تولید قرار است دو برابر و حدود 14000 دلار شود. یعنی 70% بیشتر از قیمت فعلی. در هاوینگ پیشین، قیمت فقط 10% زیر هزینه تولید بود.

حالا که دیگر FOMOیی وجود ندارد، منتظر کاهش عظیم تعداد ماینرها باشید. چیزی حدود بیش از 30%.

آلت کوین های بازار نیز بخاطر توجه اکثر افراد به هاوینگ بیت کوین عملکرد ضعیفی داشتند. اتریوم 1.95%، ریپل 2.47% و تزوس 4.08% ریزش داشتند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال برابر با 236 میلیارد دلار و تسلط بیت کوین برابر با 66% است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)