راه های بهبود امنیت کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال


در رابطه با بحث امنیت کیف پول بیت کوین سوای اینکه از کدام نوع کیف پول ارز دیجیتال استفاده میکنید، باید حتما به یاد داشته باشید که: بیت کوین های شما فقط در صورت ایمن بودن کلیدهای خصوصی ایمن هستند و از همه مهمتر، باید توسط خودتان کنترل شوند.

در اینجا به دو مثال اشاره میکنیم که کاربر با در اختیار گذاشتن کلیدهای خصوصی خودش در اختیار یک شخص ثالث، از وی سرقت شد:

راه های بهبود امنیت کیف پول بیت کوین و ارز دیجیتال

برای جلوگیری از سرقت، کلاه برداری و دیگر مشکلات مربوط به از دست رفت سرمایه از کیف پول بیت کوین تان، بهتر است اصول زیر را رعایت کنید:

  1. کلیدهای خصوصی تان را در محیطی آفلاین و ایمن تولید کنید. البته اگر مقدار ناچیزی کوین دارید میتوانید این کار را با استفاده از یک کیف پول گرم انجام دهید.
  2. از کلیدهای خصوص تان بک آپ بگیرید. این کار به شما کمک میکند تا از ازبین رفتن بیت کوین هایتان مثلا به دلیل خرابی هارد درایو یا مشکلات و اتفاقات تصادفی دیگر جلوگیری کنید.
  3. برای داشتن امنیت بیشتر، روی کیف پول بیت کوین تان رمز بگذارید. این کار باعث میشود بتوانید به هنگام گم یا دزدیده شدن کیف پول سخت افزاری تان، از سرقت فیزیکی پول هایتان جلوگیری کنید.

در هنگام استفاده از بیت کوین، علاوه بر داشتن یک سری مزایا، وظیفه ی محافظت از پول و کیف پول ارز دیجیتال تان را هم برعهده دارید. تا به حال در رابطه با بیت کوین کلاهبرداری های بی شماری صورت گرفته که اگر صاحبان آنها به شخص دیگری اعتماد نمیکردند، میتوانستند از از آن جلوگیری کنند.

محافظت و ایمن سازی بیت کوین ها به روشی درست، مهمترین گام برای هر کسی است که از بیت کوین استفاده میکند. بنابراین با یک حساب سرانگشتی میبینیم که هیچ گاه نباید پول هایتان را به شخص دیگری واگذار کنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)