چگونه ریپل بخریم؟


چگونگی خرید ریپل ؟ روندی 3 مرحله ای برای مبتدیان

اخیرا، خرید ریپل کوین به دلایل منطقی در حال رشد بوده است. یکی از این دلایل، داشتن توانایی گرفتن جای اتریوم، به عنوان دومین کوین از لحاظ ارزش بازار می باشد. دلیل دیگر افزایش قیمت بی سابقه آن است. به همین بسیاری به دنبال کسب سهمی از این کوین هستند و یا دنبال اینکه چگونه ریپل بخریم هستند که متاسفانه اکثریت آنها با روند خرید ریپل کوین (اکس آر پی) آشنا نیستند.

با این حال این فرآیند با کمی کمک، بسیار ساده بوده و حتی تازه واردان نیز به راحتی می توانند این کاررا انجام دهند. به علاوه، این فرآیند برای همه صرافی ها به یک شکل می باشد.

در این راهنما، روندی سه مرحله ای برای خرید ریپل از هر صرافی، فرا خواهید گرفت.

ذخیره سازی

محل ذخیره، اولین موردی است که باید قبل از خرید ریپل و در جواب سوال چگونه ریپل بخریم از هر صرافی و یا دریافت اکس آر پی از دوستان، در نظر داشته باشید.

همانطور که شاید تا الان بدانید، ارزهای دیجیتال درون کیف پول هایی ذخیره می شوند. این کیف پول می تواند نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد که با نام های سرد و گرم نیز شناخته می شوند. با این حال همه ی انواع ارزهای دیجیتال توسط همه ی کیف پولها پشتیبانی نمی شوند، و اکس آر پی نیز از این قاعده مستثناء نیست.

چگونه ریپل بخریم

در هنگام خرید ریپل کوین، باید کیف پول متناسب با آن را انتخاب کنید. در مورد کیف پولهای دیگر، در صورت استفاده از یک کیف پول اکس آر پی برای اولین بار، یک کلید محرمانه به کیف پول اختصاص داده می شود. این کلید از این جهت که اجازه دسترسی به کیف پول را به شما می دهد، بسیار مهم است. این کلید باید بر روی یک تکه کاغذ نوشته شده و در جایی امن نگهداری شود. اگر این کلید به دست افراد نامطمئن بیافتد، اکس آر پی یا هر کوین دیگری که در آن کیف پول داشتید، برای همیشه از دست خواهند رفت.

با وجود هکرها و روشهای پیچیده آنها برای دستکاری امنیتی کیف پولهای نرم افزاری یا گرم، پیشنهاد می شود پس از خرید ریپل، آن را در کیف پولی سخت افزاری یا سرد ذخیره کنید. یکی از این کیف پولها که از اکس آر پی نیز پشتیبانی می کند، Ledger Nano S می باشد.

از کجا ریپل بخریم؟

حال که کیف پول خود را انتخاب کردید، نوبت به انتخاب بهترین صرافی برای خرید ریپل است. بعضی صرافی ها زوج های معاملاتی اکس آر پی متفاوتی دارند، ولی اکثریت آنها از زوج های XRP/BTC و XRP/ETH پشتیبانی می کنند. بعضی صرافی ها اجازه خرید ریپل با استفاده از پول نقد را نیز به شما می دهند.

برای مثال:

Coinmama، این اجازه را به شما می دهد تا با استفاده از کارت های اعتباری، اکس آر پی خریداری کنید. در صرافی هایی مانند Bitstamp، خرید ریپل با استفاده از پرداخت های دیجیتال نیز ممکن است.

چگونه ریپل بخریم

بیشتر صرافی ها، از شما می خواهند تا ابتدا حساب کاربری ساخته و سپس اقدام به خرید ریپل کنید. در طی روند ساخت حساب، فرآیند شناخت مشتری (Know-Your-Customer)، در هر صرافی متفاوت است. جزییات متعارف پرسیده شده در طی این پروسه شامل نام کامل، شماره همراه، آدرس ایمیل و کارت شناسایی دولتی می باشد.

محبوبترین صرافی ها برای خرید ریپل شامل Kraken، Bittrex، Poloniex، Bitbank، Bitso، Korebit و Coinone می باشند.

جابجایی دارایی دیجیتال

پس از خرید از یکی از صرافی ها، ریپل در حساب شما ذخیره می شود که ممکن است حطرناک باشد. اگر امنیت صرافی توسط هکرها به خطر بیافتد، کوین های شما از دست خواهند رفت. در نتیجه پس از خرید ریپل، باید کوین ها را به کیف پول خود منتقل کنید. این کار به شما کنترل کامل کوین هایتان را خواهد داد.

در این روش دیگر امنیت صرافی که از آن قصد خرید دارید، اهمیتی نخواهد داشت. همانطور که گفتیم، هکرها هر روزه با توسعه ابزارهای جدید، امنیت اینترنت را تهدید می کنند. برای حفظ امنیت، پس از خرید ریپل، کوین ها را به کیف پول خود که پیشنهاد می شود سخت افزاری باشد، ذخیره کنید.

نتیجه گیری

با توجه به دستاوردهای اکس آر پی و بنیان ریپل در سال 2018 و آینده این پروژه، این راهنما درست در زمان مناسب به کمک شما برای سرمایه گذاری در اکس آر پی خواهد آمد.

در گذشته، تمرکز پلتفرم ریپل بر توانمندسازی موسسات مالی به منظور انتقال برون مرزی سریع و کم هزینه پول، بدون استفاده از ارز بومی این پلتفرم، اکس آر پی، بوده است.

با این حال، بنیان ریپل با اعلام تلاش بیشتر برای استفاده از اکس آر پی در این پلتفرم، به دنبال تغییر این موضوع است. با توجه به این اخبار، می توان بهترین زمان برای خرید ریپل را با دقت به سه مرحله بالا، امروز اعلام کرد.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)