آموزش بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین (Blockchain Wallet)


آموزش بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین (Blockchain Wallet) در صورت فراموشی رمزعبور کیف پول بلاکچین

کیف پول بلاکچین

در این مقاله آموزش بازیابی کیف پول بلاکچین ، با روش های بازایابی رمزعبور آشنا میشویم. سایت Blockchain.info در اواخر سال 2011 تأسیس شد و کیف پول بیت کوین خود را در ژانویه 2012 منتشر کرد. کیف پول بلاکچین ویژگی‌های بسیاری دارد:

 • کیف پول بلاکچین معمولا در لیست 5 یا 10 کیف پول ارز دیجیتال برتر قرار دارد.
 • از ژانویه سال 2018 کاربران این کیف پول، بیش از 21 میلیون حساب در آن ساخته‌اند.
 • این کیف پول اولین کیف پول ارز دیجیتال در بازار بوده است.

کیف پول بلاکچین یا Blockchain Wallet همان چیزی است که به کیف پول هیبریدی شناخته می‌شود. هیبریدی بودن کیف پول به این معناست که شرکت بلاکچین، نسخه رمزگذاری شده‌ای از کلید خصوصی کیف پول شما را در سرورهای خود ذخیره کرده، اما رمزعبور شما را ذخیره نمی‌کند. این کار چندین مزیت دارد:

 • راحتی: هرکجا که به اینترنت دسترسی داشته باشید، می‌توانید به کیف پول بلاکچین‌تان هم دسترسی داشته باشید.
 • استمرار: لازم نیست نگران تمام شدن شارژ لپتاپ‌تان باشید. سایت Blockchain.info کیف پول شما را در خود نگهداری می‌کند.
 • امنیت: حتی اگر هکرها به سرورهای شرکت دسترسی پیدا کنند هم نمی‌توانند رمزعبور و درنتیجه کوین‌های شما را بدزدند. دلیل این است که رمزعبور و ارزهای دیجیتال شما در سرورهای سایت ذخیره نمیشوند.

اما با همه این تفاسیر، یک اشکال اساسی وجود دارد: اگر رمزعبور‌تان را گم کنید (و عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای کیف پول بلاکچین‌تان را یادداشت نکرده باشید)، شرکت نمی‌تواند رمزعبور را برای شما بازیابی کند یا تغییر دهد.

در Blockchain.info آمده است که:

متأسفانه، در صورتی که رمزعبور خود را گم یا فراموش کرده باشید، نمی توانیم به شما کمک کنیم تا مجددا به کیف پول‌ بلاکچین‌تان دسترسی پیدا کنید. این به این دلیل است که ما به کیف پول یا رمزعبور کیف پول شما دسترسی نداریم.

علی ایحال، سایت CryptoAssetRecover.com روشی را ارائه داده که در هنگام فراموشی رمزعبور کیف پول بلاکچین ، امکان بازیابی رمزعبور بلاکچین را فراهم کرده است. در این آموزش بازیابی کیف پول بلاکچین ما به شما میگوییم که چه کارهایی را باید انجام دهید. اگر رمز عبور Blockchain.info خود را گم کرده‌اید، بازیابی آن در واقع یک فرآیند دو مرحله ای است:

 1. شناسه کیف پول یا ID Wallet خود را پیدا کنید.
 2. رمزعبور کیف پولتان را حدس بزنید.

شناسه کیف پول بلاکچین wallet id

1. چگونه شناسه کیف پول بلاکچین یا Wallet ID را بیابیم؟

ساده ترین راه برای یافتن شناسه کیف پول بلاکچین در هنگام فراموشی رمزعبور کیف پول بلاکچین ، از طریق حساب ایمیل شما است. Blockchain.info به شما اجازه می دهد تا آدرس ایمیلی را به حساب‌تان لینک کنید تا با اعمال تغییرات، نوتیفیکیشن‌هایی را برایتان ارسال کند.

برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین در هنگام فراموشی رمزعبور کیف پول بلاکچین در مرحله اول، باید تمام آدرس ایمیل هایی را که ممکن است به حساب کیف پول Blockchain.info خود لینک کرده باشید را بنویسید.

 • در هر کدام از این آدرس ایمیل ها، به دنبال پیامی با این عنوان باشید: ” Welcome to My Wallet”. این ایمیل حاوی شناسه کیف پول بلاکچین شماست.

اگر این روش کارنکرد، مراحل زیر را طی کنی:

 • مرورگرتان را باز کنید و به آدرس: https://blockchain.info/wallet/#/login بروید. به احتمال کم ممکن است والت آی‌دی شما در قسمت “Wallet ID” فرم لاگین وجود داشته باشد.
 • در گوشه سمت راست فرم لاگین، روی “View Options” کلیک کنید.
 • در این قسمت به دنبال گزینه ای با عنوان ” I’ve lost my Wallet ID: Email me a reminder with my Wallet ID to my email address” باشید.
 • روی گزینه “Remind Me” کلیک کنید.
 • حالا آدرس ایمیلی را که برای ساخت کیف پول بلاکچین‌تان استفاده کرده بودید را وارد کنید و دکمه “submit” را بزنید.
 • اگر آدرس ایمیلی را که برای ساخت کیف پول خود استفاده کرده بودید درست باشد، info ظرف چند دقیقه شناسه کیف پول را برایتان ارسال می‌کند.

برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین در هنگام فراموشی رمزعبور کیف پول بلاکچین ، بعد از اینکه شناسه کیف پول‌تان را پیدا کردید، حالا باید رمزعبورهای احتمالی را حدس بزنید.

2. چگونه رمزعبور Blockchain.info را حدس بزنیم

ایجاد یک لیست خوب از رمزعبورهای ممکن، نیاز به زمان و فکر دارد. در این قسمت حداقل نیازمندی‌های یک پسورد خوب را برایتان شرح داده‌ایم و سپس یک سری تکنیک برای اینکه بتوانید رمزعبورتان را به یاد آورید را ذکر کرده‌ایم.

نیازمندی‌های رمزعبور بلاکچین

از ژانویه سال 2018، Blockchain.info شرایط زیر را در حساب های جدید اعمال کرده است:

 • طول رمزعبور بلاکچین حداقل باید 10 کاراکتر باشد.
 • استفاده از رمزعبورهایی که حاوی رشته های “1234567890” یا “abcdefghij” یا یک حرفی که 10 بار تکرار شده باشد، مجاز نیست.

البته این نیازمندی‌ها تقریبا شبیه همان نیازمندی‌های سال 2012 شرکت بلاکچین است که باعبارت ” We require a password of at least 10 characters in length to ensure that even if our database is compromised your wallet will remain secure” تشریح کرده بود.

حالا برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین‌تان، با استفاده ازتکنیک‌های زیر که برایتان توضیح داده‌ایم میتوانید رمزعبورتان را حدس بزنید.

نحوه بازیابی کیف پول بلاکچین

تکنیک1: توجه به فرم عمومی که اکثر افراد رمزعبور میسازند

اکثر افراد در روش ایجاد و استفاده از رمزعبور ضعف‌هایی دارند:

 • اکثرا فقط از یک رمزعبور برای همه سایت‌ها استفاده می‍کنند.
 • حتی زمانی هم که از رمزعبورهای متفاوت استفاده می‌کنند، اما کاراکترهای این رمزعبورها یکسان است و با یک جابه‌جایی ساده می‌توان آن را حدس زد.
 • وقتی هم که از عدد در رمزعبورشان استفاده میکنند، آن عدد را در انتهای رمزعبور قرار می‌دهند.

اگرچه مواردی که در بالا ذکر کردیم یک ضعف و اشکال است، ولی برای مشکل فعلی ما یک مزیت محسوب می‌شود. بنابراین اگر شما هم همانند اکثر افراد رمزعبور میسازید، شانس با شما یار است و ممکن است رمزعبور حساب Blockchain.info شما هم با دیگر رمزعبورها یکسان باشد. یکی از استراتژی های خوب حدس برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین این است که به رمزعبورهای دیگرتان نگاه کنید و به دنبال الگوهای یکسان باشید.

 • آیا از یک رشته یکسان استفاده میکنید؟ مثلا نام اعضای خانواده ، تیم های ورزشی و غیره.
 • آیا از عدد و رقم های یکسان استفاده میکنید؟ مثلا سال تولد، رقم های تکی یا دو رقمی و غیره.
 • آیا از یک کاراکتر خاص استفاده میکنید؟ مثلا “~” یا “#”.

تکنینک2: از منیجر رمزعبور مرورگر خود برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین استفاده کنید

منیجر مرورگر، ابزاری است که از شما می پرسد آیا می خواهید مرورگرتان هنگام ایجاد حساب کاربری در یک وب سایت جدید، رمزعبور شما را به خاطر بسپارد یا خیر.

با مراجعه به لینک‌های زیر میتوانید نحوه کار با منیجر رمزعبور مرورگر موردنظرتان را بیابید:

کروم

فایرفاکس

اینترنت اکسپلورر

حالا باید دوتا کار را انجام دهید:

 1. هرکدام از این رمزعبورها را یادداشت کنید.
 2. به دنبال الگوهای مشابهی که توسط آنها این رمزعبورها را ساختید باشید. مثلا معمولا کجا حروف را بزرگ وارد میکنید. کجا عدد میگذارید. از چه کاراکترهای خاصی استفاده میکنید و از این قبیل.

تعیین برنامه آزمایشی بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین

هنگامی که کلمات کلیدی ممکن و الگوهای ساخت رمزعبورتان را شناسایی کردید، زمان آن رسیده است که برنامه‌ای را برای نحوه امتحان کردن این رمزعبورها ایجاد کنید. در این مرحله باید لیست بزرگی از رمزعبورهایی که برای ورود به حساب Blockchain.info ممکن است استفاده کرده باشید، تهیه کنید.

درکل برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین ، یک اسپردشیت آفلاین مثلا در مایکروسافت اکسل، اپل نامبر، اوپن آفیس یا برنامه‌های مشابه، ابزار مناسبی برای این کار است. با این روش، هر رمزعبور را در یک ردیف جدید قرار دهید و در فرم لاگین Blockchain.info کپی و پیست کنید. این کار باعث میشود احتمال غلط وارد کردن رمزعبور به صورت دستی کاهش یابد.

البته نکته منفی استفاده از اسپردشیت این است که اگر کامپیوترتان دزدیده یا هک شود، خطر دسترسی به تمام حساب‌های شما وجود دارد.

امتحان کردن رمزعبورهای جمع آوری شده برای بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین

حالا که لیستی از تمام پسوردهای احتمالی را تهیه کردید، به قسمت لاگین حساب Blockchain.info بروید و شناسه کیف پول‌تان را در قسمت “Wallet ID” وارد کنید.

حالا به ترتیب، رمزعبورهای تهیه شده را در قسمت “Password” وارد کنید.

روی دکمه “LOG IN” کلیک کنید.

اگر رمزعبور اول کار نکرد، دیگر رمزعبورها را امتحان کنید.

اگر رمزعبورتان را پیدا نکردید، راه آخر این است که جایگشتی از رمزعبورهای فعلی را امتحان کنید. استراتژی پایه این روش این است که با ترکیب کردن کل یا بخش هایی از رمزعبورهای فعلی، صد ها یا هزاران رمزعبور احتمالی بسازید و تا زمانی که بلاخره یکی از آنها کار کند، همه را امتحان کنید.

اگر با استفاده از این روش توانستید به بازیابی رمزعبور کیف پول بلاکچین برسید، تبریک میگوییم. حالا کار آخر این است که:

 • برای حساب کیف پول بلاکچین‌تان یک عبارت بازیابی 12 کلمه ای ایجاد کرده و آن را یادداشت کنید و در جایی مطمئن نگهداری کنید.
 • اسپردشیت ساخته شده از رمزعبورها را هم پاک کنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (7 نظر)
کارو چوپانی

سلام خسته نباشید بسیار مهم من یک اکانت بلاک چین دارم که مقدار خیلی خیلی زیادی بیتکوین داخل این اکانت هست و مشکل من فقط رمز دوم آن یا 2fa آن است که بدون آن نمی توانم وارد اکانت شوم و یک سری مشکل برای من پیش اومد و دیگه نتونستم از رمز دوم استفاده کنم و رمز دوم را از دست دادم هر کسی که میتونه کمک کنه خیلی ازش ممنون میشم و حتما حتما جبران می کنم

alireza

salam,tamas begirid dar telegram: @ich_bin_ali_reza

مسیحا

@amirmasiha1020 ایدی من هستش.در تلگرام پیام بدین کمکی از دستمون بر بیاد انجام میدیم

یسنا

با سلام من رمز عبور دوازده کلمه ای را مینویسم ولی باز هم کیف پول را باز نمیکند علتش چیست؟

حلیه آقامیری

چه متنی رو نشون میده؟ چه اروری میده ؟

عرفان

سلام.من رمزم بلاک چینم فراموش کردم اون کد ۱۲ رقمی ریکاوری رو هم ندارم.میخواتم ببینم راهی هست که بتونم دسترسی پیدا کنم به حساب بلاک چین؟

heliye aghamiri

سلام. متاسفانه خیر. برای ریکاوری اون عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای رو باید داشته باشین