آموزش تصویری نصب و استفاده از کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S)


آموزش تصویری نصب و استفاده و ساخت و راه اندازی کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S)

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در خرید کیف پول لجر نانو اس شک دارید، باید به شما بگوییم که این کیف پول سخت افزاری از بیش از 700 ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند که این تعداد بیش از هر کیف پول سخت افزاری دیگری است.

علاوه بر این، تیم پشتیبانی این کیف پول، به صورت مداوم در حال اضافه کردن پشتیبانی از دیگر ارزهای دیجیتال است، بنابراین اگر ارز دیجیتال موردنظر شما فعلا در این لیست قرار ندارد، نگران نباشید به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک به آن اضافه خواهد شد.

آموزش کیف پول  لجر نانو اس

بعد از اینکه دستگاه را خریدید، اولین کار این است که مطمئن شوید جعبه آن بسته باشد. اگر احساس کردید که جعبه کیف پول مخدوش شده،  بهتر است سریعا آن را برای فروشنده پس بفرستید.

محتویات کیف پول لجر نانو اس

محتویات کیف پول لجر نانو اس

اگر قبلا از کیف پول‌های سخت افزاری استفاده کرده باشید، حتما یادتان هست که نحوه نصب آن‌ها چقدر دشوار است. اما خبر خوب این است که شرکت لجر انجام این کار را بسیار ساده‌تر کرده است. در این آموزش کیف پول لجر نانو اس ما به صورت تصویری به شما یاد میدهیم چطور این کیف پول را نصب و استفاده کنید. اما با همه این تفاسیر بهتر است 30 دقیقه وقت بگذارید تا همه مراحل به درستی انجام شود.

آموزش لجر نانو اس

  1. ابتدا کیف پول لجر نانو اس خود را باز کرده و سر کوچک کابل USB را وارد آن کنید.
  2. USB را به کامپوتر متصل کنید. حالا یک صفحه نمایش خوش آمد گویی ظاهر می‌شود که برای شروع، همانطور که در تصویر زیر میبینید، لازم است دو دکمه‌ی بالایی دستگاه را باهم فشار دهید تا دستگاه کانفیگ شود.اجزای کیف پول لجر نانو اس
  3. حالا در صفحه نمایش عبارت “Choose PIN code” را مشاهده می‌کنید که باید یک “پین‌کد جدید” بسازید. برای اینکار، دو دکمه روی دستگاه را باهم فشار دهید.
  4. برای انتخاب پین‌کد: با فشار دادن دکمه راست یا چپ رقم اول را انتخاب کنید. برای اینکه انتخاب رقم اول نهایی شود دوباره دو دکمه روی دستگاه را همزمان فشار دهید. سپس این مرحله را دوباره تکرار کرده تا کد 8 رقمی شما تکمیل شود. این کد برای باز کردن قفل لجر نانو اس استفاده می‌شود.
  5. در نهایت هم از شما خواسته می‌شود که دوباره کد ساخته شده را وارد کنید.
  6. در مرحله بعد آموزش کیف پول لجر نانو اس ، عبارت بازیابی، کلمه به کلمه روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر خواهد شد. این عبارت بازایابی تنها بکاپ کلیدهای خصوصی شماست و تنها یکبار هم نمایش داده می‌شود.
  7. حالا “Recovery Sheet” یا “برگه بازیابی” را از جعبه‌ای که دستگاه داخل آن بوده درآورید. دوباره دو دکمه روی دستگاه را همزمان فشار دهید تا کلمه اول عبارت بازیابی نمایش داده شود. کلمه را با دقت روی برگه بازیابی یادداشت کرده و سپس دکمه سمت راست فشار دهید تا کلمه بعدی ظاهر شود. این مرحله را تکرار کنید تا تمام 24 کلمه برای شما نمایش داده شود.برگه بازایابی recovery sheet
  8. بعد از اینکه نوشتن تمام 24 کلمه بازیابی تمام شد، لازم است دو دکمه را دوباره همزمان فشار دهید تا “عبارت بازیابی” شما تائید شود. در این مرحله نصب کیف پول لجر نانو اس شما به پایان می‌رسد.

نکته مهم: عبارت بازیابی مهمترین دارایی شماست. هرکسی که به آن دسترسی باشد به پول های داخل کیف پول شما نیز دسترسی دارد. پس در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید.

نحوه نصب برنامه‌های کیف پول لجر نانو اس

حالا که عبارت بازیابی را یادداشت کردید، روی صفحه نمایش عبارت “your device is now ready” نمایش داده می‌شود. سخت‌ترین مرحله نصب کیف پول لجر نانو اس تمام شد. اما برای اینکه بتوانید از دستگاه استفاده کنید، لازم است چند تا برنامه هم روی آن نصب کنید.

برای اینکار، به سایت رسمی لجر لایو مراجعه کنید و برنامه آن را روی کامپیوترتان دانلود و نصب کنید. در سیستم عامل مک، کافی است آیکون لجر لایو را به پوشه برنامه‌های خود منتقل کنید.

لجر لایو

حالا برنامه را باز کنید و روی ” Initialize a new Ledger device” کلیک کنید.

نیو لجر لایو

در صفحه بعد لجر نانو اس را انتخاب کرده و روی “continue” کلیک کنید.

انتخاب لجر نانو اس

حالا یک سری مراحل انجام می‌شود تا اجرای درست مراحل قبلی، مانند اینکه پین‌کد را انتخاب و عبارت بازیابی از یادداشت کرده اید تائید شود. در قسمت ” Security Checklist” نیز می توانید تأیید کنید که لجر نانو اس شما قانونی است.

چک لیست امنیتی

بعد از انتخاب رمزعبور لجر لایو، دستگاه شما آماده نصب برنامه‌های مورد نیاز است.

بازکردن لجر لایو

نحوه استفاده از لجر لایو منیجر (Ledger Live Manager)

بعد از بازکردن برنامه، روی “open Manager” کلیک کنید.

مدیریت لجر لایو

در صفحه جدید، به فهرست رسمی برنامه‌ها منتقل می‌شوید. با اسکرول کردن در صفحه، ارزهای دیجیتالی را که می‌خواهید استفاده کنید، پیدا کرده و برنامه مربوط به هر کدام را نصب کنید.

نصب برنامه های لجر لایو

پس از نصب برنامه‌ها، آیکون هرکدام روی کیف پول لجر نانو اس نیز قابل مشاهده است. برای بازکردن “Bitcoin Wallet” یا “کیف پول بیت کوین”، در قسمت “All My Files” عبارت “Ledger Wallet Bitcoin” را سرچ کرده و برنامه را باز کنید. در مرحله بعد از شما پرسیده می‌شود که بیت کوین را می‌خواهید انتخاب کنید یا بیت کوین کش را.

بیت کوین والت

اگر مثلا بیت کوین را انتخاب کنید، از شما نوع آدرسی که قرار است استفاده کنید پرسیده می‌شود. اگر نمی‌دانید، پیشنهاد ما به شما این است که “Segwit” را انتخاب کنید.

انتخاب ادرس کیف پول بیت کوین لجر نانو اس

حالا کیف پول بیت کوین شما نصب و آماده استفاده است.

استفاده از کیف پول لجر نانو اس


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
samad

سلام من لجر لایو نصب کردم ولی خاستم کلمات جدید بزنم بعد دادن پین کداما روی لجر نمی اورد مجدد با کلمات قبلی و پسورد قبلی وارد شدم و نیاز به اپدیت گفته بود داره بعد این مراحل خاستم کلمات جدید بگیرم هرکاری کردم لاگ اوت بزنم از لجر لایو پیدا نکردم و الان نمیتونم کلمه جدید بگیرم.راهنماییم کنید .ممنون