آیا ترون قاتل اتریوم است؟ اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز آن کجایند؟


اگر ترون (TRX) واقعا بخواهد باعث نابودی اتریوم شود، پس باید اپلیکیشن غیرمتمرکز (DeFi) خودش را داشته باشد. با این وجود، به نظر میرسد که همچین چیزی وجود ندارد.

در حال حاضر DeFi یا سیستم مالی غیرمتمرکز، یکی از داغ‌ترین موضوعات برای اتریوم است. تنها در چند روز گذشته، این شبکه با دارایی بیش از 1 میلیارد دلاری خود که در قراردادهای هوشمند این شرکت وجود دارد، به نقطه عطفی رسید. در اواسط ماه دسامبر، دارایی این شبکه تنها 600 میلیون دلار بود.

بنابراین DeFi به یکی از اصلی ترین ویژگی‌های اتریوم تبدیل شده است. از همین رو، اگر هرکدام از رقبای اتریوم بخواهند آن را از بین ببرند، باید حداقل چنین ویژگی را دارا باشند. با اینکه ترون هم بارها اعلام کرده که یکی از رقبای سرسخت اتریوم است، اما بنظر میرسد هیچ برنامه دیفایی ندارد.

این مسئله همان نگرانی است که کالین پلات به هنگام تحقیق درباره ترون با آن مواجه شده بود. وی در توئیتر خود نوشت که در یافتن یک اپلیکیشن غیرمتمرکز در ترون مشکل دارد. لری سرمک، رئیس تحقیقاتی خبرنامه The Block نیز در پاسخ به آقای پلات گفت: موفق باشی. منم این کار را چند وقت پیش کردم ولی چیزی پیدا نکردم.

توئیت کالین پلت درباره اپلیکیشن غیرمتمرکز defi اتریوم و ترون

بنابراین بنظر میرسد که پیدا کردن یک اپلیکیشن Defi برای ترون کار سختی است و حتی اگر وجود هم داشته باشد، نقش کمی در قراردادهای هوشمند این شرکت دارد که خبر بدی برای مدعی قاتل اتریوم است. برنامه های غیرمتمرکزی که در شبکه ترون وجود دارند، بیشتر برای قمار و شرط‌بندی استفاده میشوند. مثلا WINK یکی از برنامه‌های غیرمتمرکز ترون است که با داشتن حجم روزانه نزدیک به 36,440 دلار برای قمار و شرط‌بندی استفاده میشود.

ترون

بنابراین فقط در صورتی که یک ارز دیجیتال بتواند در حوزه DeFi با اتریوم رقابت کند میتواند خودش را رقیب اصلی این آلت کوین برتر بازار بداند. اتریوم توانسته برای خودش جایگاهی را دست و پا کند، که به احیای دورباره امید به این آلت کوین بعد از سقوط بازار آن در سال 2018، کمک کرده است. علی ایحال، با اینکه در حال حاضر معلوم نیست DeFi چقدر میتواند باعث تقویت قراردادها شود، اما یکی از موارد حوزه ارزهای دیجیتال است که دارایی 1 میلیارد دلاری در شبکه دارد.

بنابراین اینکه واقعا رقیب دیگری بتواند تسلط اتریوم را در حوزه DeFi از بین ببرد یا خیر نامعلوم است. در حال حاضر، این بخش کاملا در دستان اتریوم قرار داد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)